Čarodejnice: Odkaz

• Česko The Craft: Mladé čarodějky (viac)

Produkce Blumhouse přichází s pokračováním kultovního hitu Čarodějky. Různorodá čtveřice začínajících náctiletých čarodějek naplno využívá svých nově objevených schopností, výsledek ale dopadne jinak, než očekávaly. (Falcon)

Roman Albach

Původní Čarodějky si nevzpomínám, takže se vyhnu porovnávání. První hodina filmu byla z mého pohledu velmi kvalitní, pěkný teen drama, které se cílovce snad muselo líbit. Poslední třetina bohuže sklouzla do béčkového podprůměru a celkový dojem z filmu kazí. Rád bych ale vyzdvihnul výkon Nicholase Galitzina, který hraje vedlejší roli Timmyho. Jeho break down při coming outu byl úžasný herecký výkon. ()

jokino

Povedal by som, že to je skôr remake originálu, alebo velmi podobná kópia, ako z päty vytrhnuté nejaké voľné pokračovanie.. I keď na rozdiel od pôvodnej, ľahko teen-temno-hororovej snímky, tu sa to miestami podobá na "Sabrinu, mladú čarodejnicu", alebo nejaký z dielov "Hanny Montany", mal som ten pocit. Pre mňa osobne, škoda času.. ()

dragonfire

SPOILER (I guess): Jednu hvězdu dávám jen za to, že Lilith je dcerou některé postavy z původního filmu, a to jen proto, že mě bavilo ji sledovat. Co si budem, Fairuza ztvárnila šílenost a posedlost mocí dokonale. Nicméně, celou dobu jsem měl pocit, že koukám na reboot, ale když jsem zjistil, že je to sequel s časovým rozestupem, nechápal jsem, jaký mělo smysl opakovat většinu prvků (kouzlo lásky, smrt dotyčného, atd.). Nevím, proč film vykrádal věci z předchozího dílu, v dnešní době by to mohl být skvělý příspěvek do filmů s magickou tématikou. Asi došly nápady. Četl jsem fan fikce na seriál Čarodějky od nezletilých a vesměs to bylo milionkrát lepší než toto. A zrovna když jde o magii, fantazii se meze nekladou. Harry Potter měl lepší efekty a to je taky už kolik let zpátky (myslím první díl). V dnešní době čekám už fakt víc. Co se týče původního filmu, ten byl spíše takový oddychový, při sledování jsem se cítil nostalgicky, protože již zmíněné Čarodějky miluju snad od školky. Avšak The Craft: Legacy? Kolem a kolem je to zbytečný snímek. ()

darkphoenix

Prvá polovica je príjemne svieža, tá druhá sa však zasekla v prílišnej politickej korektnosti a náladových odchýlkach od originálu (temnú hororovú atmosféru pôvodného filmu striedajú digitálne glittre a iskričky). Taktiež, zvyšné tri slečny boli v originále samostatné postavy, definované vlastnými príbehmi a podstatou, tu sú len do počtu. A finále je vo výsledku nezvládnutý trapas ako z dielu CHARMED. Škoda. Pustite si radšej originál na Netflixe. Ten má aspoň gule. ()

Arsenal83

Keby také boli reálne čarodejnice, tak z nich nemá strach ani poľný zajac. Pubertálne dielo, ktoré nerieši nič, neponúkne nič a hororových prvkov ponúkne presne nula. 90 minút sledujete plytké postavy, o ktorých sa v podstate dozviete opäť veľké nič. Takže celkovo film na nič. A čo tam robil Duchovny a pani Monaghan vôbec nechápem. ()