Záhadný agent (Jean-Claude Van Damme) se musí po 25 letech vrátit do činné služby, když musí zachránit svého syna před falešným obviněním z pašování drog a obchodu se zbraněmi. (p.a.douch)

Enšpígl

Kdyby byl celý film jak scéna v "soukromým kině" dám mu pět. Všechno začalo u plakátu na Krvavý sport a pokračovalo fashion alá Tony Montana, jenže bohužel, tato scéna velmi výrazně ční nad zbytkem filmu. Ten přípomíná spíš blázinec před kamerou než ucelený film, ale ještě překvápko je JVCD nejen, že je pořád ve formě, ale přišlo mně, že jako jediný to chytil za dobrý konec. ()

Malarkey

Běžně film stojí a padá na Van Dammovi. Tady je ale Van Damme to jediný, co je fajn a stejně je to málo. Přitom konečně je tu po dlouhé době docela sympaťák. Jenže všichni kolem jsou na přes hubu a navíc je to z jejich strany spíš trapný, než-li vtipný. Jediný dobrý moment je pak ke konci, kdy se objeví plakát na Krvavý sport a následuje série skvělých momentů. Nechápu, že to tak nebylo celou dobu. Komedie mají většinou tu vlastnost, že najedou na komediální vlnu a ke konci ztrácí dech. Tady Vás tvůrci uvedou do série trapností, aby ke konci překvapili. Z toho mála dobrého, co film nabídne, si myslím, že se na konec vyplatí počkat. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jak vystřelí, střílejte. Sebeobrana. Když nevystřelí, střílejte. Sebeobrana." Agent Brumére alias Kouř mě dost bavil a ti okolo něj měli taky svoje povedený chvilky. Kdo mě však hodně nebavil, tak to byl Archibald Al Mahmoud. Pravej i falešnej. Oba byli kreténi a za to, jak mě prudili, bych jim dle zdejšího návodu nejradši narval pingpongáč do řiti. Neudělám to jenom proto, že jsem pacifista. A taky že se ještě musím naučit přihrát si pistoli patičkou a pobrat ty arménský přísloví, kterejma Brumére rozhodně nešetřil. ()

Gilmour93

Vrásky objíždějí bouli na ornici čela jako by to byl remízek, uměle vypadající vlasy ustupují k týlu a pod nimi obličej připomínající strhaného klauna během procesu odlíčení. Pokud zrovna dublérovi nepůjčuje kšiltovku, hází tady Jean-Claude cizokrajnými moudry. Mám pro něj taky jedno, bulharské (možná ho zná, párkrát už tam byl): „Důstojnost, na rozdíl od panenství, jde ztratit opakovaně..“ Charhonova uvřískaná taškařice vykazuje známky idiocie a to vlastně i já, když jsem si myslel, že by mě to mohlo bavit. Vždyť pojem francouzská akční komedie je v posledních letech spíše odrazujícího charakteru.. ()

sniper18

Netflix sám o sebe určite nie je zárukou slušnej akčnej zábavy, ale predsa len aspoň dokáže ponúknuť potrebné produkčné zázemie, čo týmto klasickým akčným hrdinom už roky chýba a Jean-Claude Van Damme je z nich asi jediný, ktorý sa aspoň občas snaží svojich fanúšikov potešiť, preto som si od tohto filmu dosť sľuboval, ale zbytočne. Len samotný Van Damme aspoň z toho vzišiel so cťou, lebo on za to prakticky nemôže. Tu je problém už v samotných základoch, síce zápletka na prvý pohľad nevyzerá najhoršie, tajný agent, samozrejme najlepší z najlepších, ktorý sa musí postarať o svojho syna v problémoch, ale ten scenár nestojí absolútne za nič. Akčné komédie vyzerajú teda inak a to aj tie francúzske, tak neviem, čo malo byť toto. Uvrieskaná šaškáreň, v ktorej vystupuje nespočet absolútne zbytočných a otravných postáv a tak celkom rýchlo som tomu prestal venovať pozornosť. A pritom aj tak som na konci zistil, že som vlastne vôbec nestratil prehľad v deji, ale tá cesta postáv ku svojim cieľom je tak nezaujímavá, že vôbec neviem, čo si o takomto scenáristovi mám vôbec myslieť. A tak jediný skutočný klad je tu samotný Van Damme, ktorý už je síce starý, ale herecky to v pohode utiahne a bavil ma a tak len kvôli nemu som sa nenudil. Inak zvyšok obsadenia by ozaj potreboval kompletne vymeniť a hlavne dve tretiny rovno zrušiť, desať dôležitých postáv nemá v takomto žánri čo robiť. Sklamaním je ale aj akcia, kde už nanešťastie Van Dammov vek vidno najviac. Súboje na prvý pohľad nie sú najhoršie a odohrávajú sa v celkom atraktívnych interiéroch, ale sú moc zostrihané a hlavne tu strašne moc vidno dabléra. A dokonca pár krát je jeho tvár rovno rozmazaná. Pár krát niekoho udrie alebo občas kopne, ale inak sa o väčšinu akcie postará dablér a nie nutne len náročnejšie kúsky a to je predsa len smutnejšie. Samozrejme mu to nezazlievam, má už svoj vek, len už mi je jasné, že sa žiadnej lepšej akcie od neho už nedočkám. A mimo to je tu ešte pár automobilových naháňačiek, ktoré nie sú nič výnimočné, ale neurazia. A veľmi zle je na tom humor, je ho tu strašne moc, ale je zúfalo nevtipný, asi dva razy som sa trochu pousmial a to je všetko. Takže Posledný žoldnier nie je úplná strata času, Van Damme pobaví, ale ním všetky klady končia. 45% ()

3DD!3

Klasická ulítlá francouzská komedie ve které je nejlepším hercem paradoxně brusselský svalnáč. Zápletka je děravá a očividně šitá na míru nejrůznějším piškuntáliím z nichž některé jsou povedené (posedlost Zjizvenou tváří) a jiné (většinou) nikoli. Van Damme střídá kostýmy a kaskadéry v (nijak oslnivých) akčních scénách, kde se hodně stříhá a tak nějak tušíte kdy už to není hlavní hrdina.  Usínál jsem, přesto mě zajímalo jak to celé skončí. Průměr. ()

Spiker01

Totální ústřel, za který si tak trošku můžu sám, jelikož jsem se nepodíval na trailer a čekal jsem Van Damma ze staré školy, a to Last Mercenary opravdu není. Krutě, ale opravdu krutě jsem se nudil a za měsíc zapomenu, co se tam dělo. Nikdy víc. ()

castor

„Je to jako ve filmech,“ zazní hned několikrát. A na pár Van Dammeových kousků taky odkazujeme. Pořád si říkám, že když bude mít belgický pantáta štěstí na ne úplně triviální „zápletky“ a v rámci béčkového žánru alespoň průměrné režiséry, může nás svými evropskými výlety za levnou produkcí ještě nějaký ten pátek obšťastňovat. Zatímco jiní jsou roky vyloženě k smíchu, Van Damme se pořád tak nějak „snaží“, zkouší, co by mohl zarytým fandům připravit. Neždíme jen své poslední síly, ale v několika projektech i příjemně rekapituluje. Kombinace akce a bláznivého humoru nicméně ne vždy vychází (jeho Kontraband byl výjimkou), navíc francouzské řachandy mě braly možná před třiceti lety, ovšem tahle nemá ani dobré gagy, ani zajímavě tajtrdlíkující postavy. Co se akce týče, pár scén naznačuje, že někdo ze štábu viděl pár francouzských béčkových klasik, zejména ve druhé polovině se na ni dá bez výraznějších potíží dívat. Samozřejmě Jean-Claude to má těžké. Jméno si udělal výhradně na jediném žánru, který nechce opustit, ale věk nezastavíš a divák není úplně pitomý, aby nepoznal, kdy se před kamerou pere on a kdy za něj zaskakuje kaskadér. Tentokrát hraje chlapíka, který musí vylézt z nory, aby ochránil syna, a ještě mu musí říct, kdo vlastně je. Nakonec je po herecké stránce tím lepším, co výsledek nabízí. A to je vlastně fajn zpráva. ()

Wacoslav1

Sorry Žáne, ale už jsi snad přišel na to, že Netshitflix nebyl tou úplně nejlepší volbou. Musím ocenit, že pan JCVD se tu jako jedinej opravdu snaží a dává najevo, že mu na výsledku záleželo, ale soustavný podkopávání jeho snahy neschopnými ostatními aktéry potažmo celým štábem mu to dost kazí. Takže aspoň za něj a za to, že je pořád relativně cool a ve formě dám aspoň ty nejslabší možný dvě hvězdice. Takže bohužel další letošní zklamání a praktická ukázka toho kde se videožánr v současné době nachází.25% ()

Xmilden

Věřme že jeden z posledních Van Dammů. K Seagalovým hrůzám má tohle hodně daleko, vždyť se jedná o pěkně naleštěnou produkci pod dohledem Netfilxu, ale stejně zůstává taková ta hořká pachuť, že ani z tohodle se žádná klasika nikdy nestane. A nadále tedy platí, že vše podstatné JCVD už dávno řekl. 30% ()

Shakers

Slabá jednohúbka, ktorá nenadchne, neurazí a ktorých ma belgická puma na konte hromadu. Žán Klod ma v roli karate vtipkára celkom bavil, pokiaľ mal on hlavne slovo. Príbeh a vedľajšie postavy nič moc, par vtipov pobavilo, no viac potešila akcia, ktorá je celkom dobre natočená a rozhodne je na čo pozerať. P.S.: za titulkami je ešte jedna scéna. 50% - 2* ()

liskam

Škoda zmršeného castingu. Van Damme je perfentní zytek neherců je katastrofální. Tohle mohlo mít mnohem vyšší úroveň když by se někdo zamyslel na tím koho vzít na plac. Škoda. Za mě 65% ()

mzss1

[40%] Trailer mě docela navnadil, ale zůstával jsem radši opatrný, neboť jsem se bál humoru, který v dnešní době není filmově moc dobře prezentován. Prostě moc dobrých komedií se už netočí. Dokázal bych ještě snést, kdyby to bylo ultra šílené a ujeté, ale ani to ne. Tohle mělo prostě takový divný humor, že jsem se maximálně 2-3 pousmál. Van Damme se zde aspoň snaží. Kvůli němu jsem dal 40%, jinak bych šel asi do odpadu. Jeho převleky/změny vizáže byly docela dobré, zejména ta s vlasy, to jsem se docela bavil. Bojové scény mě zde moc nebavily a ani nebyly moc dobře točeny. Neříkám, že katastrofálně, ale ty střihy a to že Van Damme nebyl viděn v záběrech, mě rozčilovalo. Najde se tu ale pár dobrých připomenutí, jako jsou jeho kopy a tak. No, vynahradil jsem si to alespoň finální scénou na bowlingu, kde se Van Damme pral docela už viditelně a k tomu ta paruka dlouhých vlasů - ta scénka mě vyloženě potěšila. Příběh je nevýrazný a postavy ? Něco šíleného. Jeho filmový syn mě sral od začátku do konce. To samé můžu říci o ostatních rolí. I ta hudba byla divná. No, je to škoda. Na tohle jsem se docela těšil a mrzí mě to kvůli Van Dammovi, že to dopadlo takto slabě. Asi už by se měl na filmy vykašlat, nebo se pokusit natočit ještě nějaké klasické béčko, ale to je taky risk, když vím, s jakými rozpočty se dnes videofilmy točí …. ()

Kudly4

Poslední Žoldák, či poslední dívatelný akčňák s Van Dammem ? Osobně si myslím, že tohle bude zřejmě tečka, za jeho bohatou kariérou, na které jsem vyrůstal, ale budu rád, pokud se mýlím a uvidím ho ještě v některým dobrým filmu. Natočil ještě Frenchy (2021), kde si zahrála téměř celá Žánovo rodina, ale moc od toho neočekávám. Každopádně, tahle Netflixovská zábava, se celkem povedla, několikrát jsem se upřímně zasmál, dost odkazů na JCVD filmy, souboje dobré, nenudilo, obsazení už klasické mullti kulti alá Francie, naštěstí mi zde nikdo vyloženě nevadil. Top scény  - jízda v autoškole a bitka na záchodě. Čtvrtá hvězda ze srdce Van Dammovi. ()

PetrPan

Uječená kokotina, kde veškerá komika spočívá v ksichtění, ječení a rádoby vtipných situacích. Už jste viděli tlouštíka ve spodním prádle na koloběžce? Ahahah...  Navíc s hereckým ansámblem hnusným tak, že je to moc i na současné trendy. Šedesátiletý Van Damme je tu největší elegán a nic na tom nemění ani scéna z nočního klubu, kde jsem pojal podezření, jestli nekoukám na zombie komedii. Ve zbytku si ale vážně užijete jeho bloodhoundí ksicht jako ten nejhezčí a to je dost mrazivá zkušenost. Ale oni tu ti jeho francouzští kolegově nejsou jen černí, ups,  rasistická vložka  (už to kroutím na Mírově, nebojte), ale i příšerní neherci (s těmi našimi úžasnými opravdu neplést) a pevně doufám, že je už nikdy nikde neuvidím. Hvězdu za roznožku a těch pár kopanců, koneckonců kvůli tomu jsem na to koukal, že. ()

SeBig odpad!

Damé je můj oblíbenec už od malička a když ho vidím v takovýhlech hovnech musím uronit odpad. Strašná sračka. Typičtí frantíci. Šity, bezduchost, levný paruky, levný humor. ()

Marze

Mišmaš nejrůznějších bláznovin ala francouzská bláznivá komedie s nemotornými karikovanými postavami a charismatickým Van Damem ,byť s omezeným výrazovým rejstříkem. Moje pozornost se časem začala rozpadat. Humoru zde moc nenajdete. Občas se objeví průměrná akce. ()

Chrustyn

Van Damme nikdy nebyl mou nejoblíbenější akční hvězdou, ale jeho filmografie mi nijak výrazně nevadí, přestože je většina spíše pod průměrem a skutečně dobrých filmů, bych napočítal na prstech obou rukou a nepotřeboval bych ani zdaleka všechny prsty. Poslední žoldák je spíše zvláštní komedií než akčním filmem a nechci ho nazývat blbostí, tak napíši jen, že mě prakticky vůbec nebavil. ()

korbitch22

Velké očekávání a o to bohužel větší zklamání. Trailer vypadal skvěle a já marně věřil, že nám Jean Claude naservíruje podobný hit, jako předtím seriál JCVJ. Bohužel režisér Charhon dokázal monumentálně zabít produkční zázemí Netflixu a veškerý Van Dammův komediální i akční potenciál. JCVD není tak starý, aby musel v každé druhé scéně vystupovat jeho kaskadér, takže buď ho během natáčení trápilo zranění, nebo se Netflix bál pojistit stárnoucí belgickou legendu. Už při první akcí jsem zoufale a smutně koukal, jak je to mdlé, nudné, bez náboje a s kaskadérem. Příběh je na hlavu, humor je šílená křeč a Van Dammův syn je presdržku. Obrovský potenciál natočit po 30 letech další operaci Corned Beef a vytáhnout Van Damma zas o kus výš dopadl tragicky. Belgická ikona na to má, ale to nesmí být režisér debil. Super jsou akorát jeho převleky, bitka v sauně a jedna honička. Snad mu dá ještě Netflix šanci. 40%. ()

Arsenal83

Jean-Claude riadne zostarol, ale filmu nemám až tak čo vytknúť. Je to myslené ako akčná komédia a ono to celkom vyšlo, nebolo to nevtipné, malo to akciu s výborne ladenou hudbou, žiadna z postáv nie je nesympatická, hoci tu už máme samozrejme multi kulti zmes, ale to je už novodobé Francúzsko a nijako to filmu neubližuje. Jediné, čo je viditeľné, sú triky, nakoľko starnúci bojovník to už sám nedáva, sú tu kaskadéri, sú tu strihy, pomohli si šikovnou kamerou. Ako oddychovka ale myslím, že úplne v pohode. ()