Tajná mise v Soulu

• Južná Kórea Gongjo (viac)

Severokorejský detektiv Im Chul Ryung (Bin Hyeon) je poslán do Jižní Koreje chytit Cha Ki Sunga (Joo-hyeok Kim). Cha Ki Sung je šéfem severokorejské organizace, která chytá uprchlíky páchající trestnou činnost. Im Chul Ryung spolupracuje s detektivem z Jižní Koreje Kang Jin Tae (Yoo Hae Jin). Poprvé se obě země spojí a snaží se pochytat zločince. (Miike)

EvilPhoEniX

Po dlouhé době Slušná akční jízda z Koree v čele doposud nepovšimnutou akční hvězdou Bin Hyeon!! Zápletka není příliš složitá, jedná se o revenge film a buddy komedii zároveň, což je příjemné zpestření. Vizuálně velmi slušné, akce je skvělá, především souboje dají zavzpomínat na to,proč jsem Jížní Koreu vůbec začal sledovat, líbila se mi i hudba a párkrát jsem se zasmál, tedy jsem příjemně překvapen, nečekal jsem to. Bin Hyeonovi více akčních filmů, jeho drsňácký pohled a talent v soubojích se mi velmi zamlouval! 75% ()

Ouwen

Po první hodině jsem byl nadšený, ale pak to hodně ruplo k průměru. Největší problém vidim v tom, že pokud se film začne brát vážně, nic nefunguje, hlavně mi to přišlo takové ploché. Jako komedie paráda. Soubojů je dost, maj mojí oblíbenou choreografii a bavil mě každej (využití toaletního papíru musim zkusit, měl jsem za to, že toaletní je pěkně na hovno), akorát jim chybí asi lepší prostředí, pár chvatů umělejch ale se střihem a kamerou problém není. Ostatní akce nudná, z přestřelek nejde vůbec intenzivita a ozvučení je slabé, crashe aut hrozný a akce v tunelu, kde i poldové ohrožují civilisty bylo trošku nedomyšlené. Jinak je to klasickej, velkej standart Korejců, akorát tomu chybí sevřenější a emocionálnější podání. Bin Hyeon charismatickej, jeho kolega a jeho rodinka vtipní. ()

Vavča

Námětem jednoduchá akční blbinka, kterou pozvedává z 3,5 hvězdy na 4 nejen výkon hlavního představitele, Hyeon Bin jako severokorejský detektiv je fakt sekáč, má charisma a černá sáčka s odznakem KLDR určitě teď v prodeji letí. Nesmlouvavý, drsný hrdina Im Chul Ryung, který nešetří ani sebe, Hyeon Bin mě překvapil, jak přirozeně akční roli zvládl jako zkušený mazák a nikoliv jako začínající akční hrdina. Navíc má k ruce sympaticky neschopného detektiva, kterého hraje Yoo Hae Jin. Dostanete nejen akci, ale i porci humoru, geniální roličku tady dostala Yoona, která hraje švagrovou Kang Jin Taeho, okamžitě se do severekorejského geroje zabouchne, její počínání je fakt k popukání. Ale pozor tenhle film pozvedává na úroveň čtyř hvězd i občas perfektní a trefné dialogy, kdy míří kritika do jihokorejských a nejen severokorejských vod! Velmi uvědomělý, hravý a propracovaný snímek, tvůrci si s tím dali hračičkovskou práci. Pro ostatní to bude asi jen obyčejný akčňák, ale pro lidi trochu znalé tamních reálií by to mohl být majstrštych roku. Ostatně film taky zvlácoval místní žebříčky návštěvnosti, přejel své soupeře. Perfektní hudba a kamera samozřejmostí... ()

Arsenal83

Možno keby šlo o nejakú tajnú misu, čo vám donesú pred nos s čerstvou šunčičkou, salámkou a tak, tak by som bol nadšenejší. Ale išlo o tajnú misiu s americkým štýlom, kde sa Kórejci pokúsili dať viac humoru, ale zas na úkor lepšej akcie. Aký je rozdiel medzi majorom zo Soulu a majorom od súdruhov z KĽDR sme sa nedozvedeli. Ten druhý je samozrejme zlý a v spálni má obraz obézneho vodcu Kim Čong Una, ale na prvý pohľad sú všetci rovnakí. Inak mi prišiel film taký suchý ako dva dni otvorený rizling. ()

Lacike

Neoriginalny buddy movie, ktory do zanru neprinasa nic nove. Pri jednotlivych scenach som mal neustale pocit, ze som ich uz videl natocene inde a lepsie. Chemia medzi ustrednou dvojkou je slaba a po tej ich neustalej nenavisti som nechapal, kedy sa z nich stali kamarati, ktori su ochotni za seba polozit zivot. Najviac mi vo filme chybal humor. Nejake pokusy tam boli, ale ja som sa nezasmial ani raz. Prakticky je tu len par povinnych narazok na zhyralost juhu a hladomor na severe. Takze jedina vec, ktora ma uspokojila su akcne sceny. A to hlavne kvalitne prevedene a prehladne natocene bitky. Nie je ich tolko, aby film zachranili, ale raz sa kvôli nim oplati film vidiet. 5/10. ()

• Tento film sa stal najsledovanejším kórejským filmom počas prvej polovice roku 2017, keď na domácom trhu prilákal 7,8 milióna divákov. Tento rekord však v auguste prekonal Taxikár (2017). (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Soule (Južná Kórea). Natáčanie sa začalo 10. marca a skončilo 15. júla 2016. (Arsenal83)