Star Wars: Chybná várka - Season 1 (2021) (séria)

Jazvy po bitkách (S01E07)

(epizóda)

Várka pri prechode vyradeným zdravotníckym zariadením narazí na nečakanú hrozbu. (Disney+)

Sany33

Príbeh: Várka stretáva starého známeho Kapitána Rexa, ktorému sa podarilo zbaviť mozgového čipu. Teraz je na rade Mlátič, ktorý nad sebou postupne stráca kontrolu a otáča zbraň proti svojim priateľom. Prevedenie: Jednása o jednu z lepších častí vďaka interakcí Omegy s Mlátičom, ktorá dáva príbehu socialnu hĺbku. Akcie bolo dostatok a príjemné bolo stretnúť aj známu postavu v podobe kapitána Rexa. 85% ()

MiniMinion

Wow. Začnou rovnou tím, že tohle byla zatím bezpečně nejlepší epizoda seriálu (snad kromě té první, ale těžko srovnávat 70 minut s 25). Wreckerův čip se naplno aktivoval a on přešel do berzerk modu - a byl naprosto děsivej. Nezastavitelný stroj, bez problému oddělal čtyři z nejelitnějších klonů vůbec a nic ho nedokázalo zpomalit. Přiznám se, že jsem čekal, že to bude Omega, kdo ho z toho dostane, a o to srdceryvnější bylo, že to nedokázala. Byl připraven ji zabít, i když s čipem vnitřně bojoval, jak jen mohl. Vztah Omegy a Wreckera je vůbec jednou z nejsilnějších stránek seriálu, dokonce zatím dostává přednost před vztahem Omegy a Huntera, který se zdál zpočátku být tím nejdůležitějším. Z tajemné postavy z konce minulého dílu, o níž jsem si myslel, že bude Bail Organa, se vyklubal Rex (ne že bychom ho neviděli v trailerech), a jako guest star fungoval skvěle. Byl důležitým hybatelem pro děj tohoto dílu i série celkově, a zároveň jsme mohli nahlédnout do jeho mentality těsně po Rozkazu 66. Ostražitý, opatrný, zkroucený, plný PTSD - přesně, jak jsem si ho představoval. Doufám, že jsme ho v The Bad Batch neviděli naposled. Snad se také dozvíme, s kým spolupracuje. Při zmínce o Fivesovi během konverzace s Echem jsem tiše hlesl, vzpomínky mě dojaly. Snad jen bych býval doufal, že bude konverzace delší - rád bych viděl, jak se Echo o Fivesově konci dozví. Začíná už mi docela chybět Crosshair, snad mohu věřit závěrečné scéně, která naznačovala, že bychom se ho snad mohli příště dočkat. Toť k příběhu asi vše, líbila se mi propojení s ostatními médii (Bracca, dianoga), animace samozřejmě opět famózní (zdá se mi dokonce epizodu od epizody lepší), Dee Bradley Baker jako vždy podal fantastický výkon. 95% ()

• Epizoda se z velké části odehrává na planetě Bracca. Ta je známá především z videohry „Star Wars Jedi: Fallen Order“, kde se na ni skrývá padawan na útěku Cal Kestis (Cameron Monaghan). (MiniMinion)
  • Monstrum, které na planetě Bracca zaútočí na Wreckera, se nazývá „dianoga“. Poprvé se tento druh objevil ve filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977), kde v odpadové šachtě na Hvězdě smrti stáhla jiná dianoga pod vodu Luka Skywalkera (Mark Hamill). (MiniMinion)