Star Wars: Chybná várka - Season 1 (2021) (séria)

Zmluva s diablom (S01E11)

(epizóda)
  • Česko Smlouva s ďáblem (viac)

Keď na Vonkajšom okraji vyklíči semeno vzbury, Impérium sa ho usiluje rozdrviť. (Disney+)

tomik99

Oceňuji přiblížením se modelu ke Klonovým válkám, kdy každá epizoda nebyla o téže postavách. Snad tato epizoda rozjela něco, co bude pokračovat i v budoucnu. Hera se mi líbila a příběh na Rylothu taky. Občas by to ale chtělo více originality. Přeci jenom mám pocit, že určité zápletky jsme ve Star Wars viděli už několikrát po sobě... ()

AllShallFall

Příběh s nádechem rebélie. Krásná návaznost na Star Wars Rebels. Až se  mi zastesklo a mám chuť se podívat na vše znovu. I přesto, že zde špatná várka nebyla téměř vůbec, bylo to, jako vzdy, super. ()

Sany33

Príbeh: Príbeh odohrávajúci sa na planéte Ryloth kde sa miestny senátor dohodne s impériom o odzbrojení krajiny v znamení fiktívneho mieru. Várka je iba na pozadí ako dodávateľ zbraní...Prevedenie: Veľmi dobre vystavaný príbeh ktorý je odrazovým mostíkom pre vpád Várky na scénu. Kapitán Trooprov tu určite zohrá nijakú úlohu rovnako ako mladá Hera. 88% ()

MiniMinion

Přiznám se, čerstvě po dokoukání dílu jsem měl rozporuplné pocity, hlavně kvůli tomu, že samotní Bad Batchers v něm byli asi minutu. Říkal jsem si, že přeci jen mohli být do děje zapleteni víc než jen v podobě jakéhosi camea. Posledních několik dílů se však na Bad Batch soustředilo hodně a bylo opravdu story-heavy, takže mi vlastně tahle odbočka nevadí. A když jsem si nastavil tenhle mindset, nemám už epizodě co vytknout. Další úžasné propojení s Rebels a zároveň i s Clone Wars (které se tentokrát obešlo bez retconu) - dostali jsme dojemný mini origin story pro Heru a zároveň vidíme začátky povstání na Rylothu, jednu z nejlepších akčních scén v celém seriálu, opět nádhernou animaci (prostředí měsíce/planety, kde jsme potkali Bad Batch, bylo opravdu dechberoucí), a dokonce až překvapivě explicitní průstřel hlavy (i když se zdá, že to bylo jen tak na oko…). Captain Howzer vypadá na docela zajímavou postavu, doufám, že se ho ještě dočkáme (podle názvu příští epizody se zdá, že ano). 90% ()

• Ryloth, domovská planeta rasy Twi’leků nacházející se ve Vnějším okraji, si svůj debut odbyla už v Star Wars: Klonové války (2008), kdy nejprve byla obsazena separatistickými vojsky, aby následně byla okupována Techno Unií a její přírodní zdroje rabovány pro válečnou rafinérii. Až s pomocí generála Cham Syndully, otce Hery Syndully, a klonových vojsk byl Ryloth osvobozen. Proto je i v tomto díle vidět obrovská podpora pro generála na rozdíl od senátora Orn Free Taa. (Veskoslav)
  • V tomto díle se podrobně podíváme na příběh Hery Syndully. Jedná se o jednu z hlavních postav seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014), generálku z pádu Impéria a jednu z vůdkyní Nové republiky po Pádu. (Veskoslav)