Star Wars: Chybná várka - Season 2 (2023) (séria)

Opustený klon (S02E03)

(epizóda)
  • Česko Osamocený klon (viac)

Klony bojujú proti separatistickému odboju. (Disney+)

faceboy

Normálně nepíšu recenze k jednotlivým epizodám nějakého seriálu.... Obzvláště ne k Bad Batch, které mi přišli od začátku veskrze průměrné. Vyjímá některých dobrých a i dokonce emočních dílů. Avšak k této epizodě se musím vyjádřit separátně. Tato epizoda je velmi unikátní už od samého začátku epizody, sledujeme zde děj z opačné strany barikády a tak nabírá celá epizoda novou dynamiku. Epizodě pomáhá i to, že ji sledujeme očima  prakticky jediné zajímavé postavy z Bad Batch.  Během té epizody ovšem cítíme, že tentokrát je a bude vše jinak, než jak jsme zvyklý.... Ovšem až konec toto celé utvrdí a celé povznese, protože ukáže, že zaprvé dané Cameo zde bylo skvěle využito a nebylo tu jen tak bezdůvodně a za druhé, že  celou dobu pracovalo na jedné jediné myšlence, která tu naši hlavní postavu a vlastně i naše BB pronásleduje už 2 série. Tuto epizodu navíc můžete shlédnout bez nutnosti vidět předchozí díly této série. Musím ještě maximálně vyzdvihnout hudbu Kevina Kinera, která mě už naprosto dostala zde. Ten člověk ve mě evokuje duchovně nejvíc nástupce John W. Právě jeho elektro struny absolutně pozvedly ty poslední scény epizody, které už tak sami o sobě byli vrchol dramaturgie v těchto kratších animovaných epizodách. Pokud si takové zpracování udrží i zbytek epizod druhé série, tak si hlavní postava této epizody projde jedním z nejlepších a nejvypointovanějších charakterních oblouků v samotných SW.👏 ()

tomik99

Hned z prvních pár minut je cítit, že tentokrát o něco půjde a epizoda se bude nést v úplně jiném duchu. I když jsem malinko ztrácel optimismus, když šlo opět o obyčejnou potyčku s droidy, konec mi to vynahradil. ()

Martrix

Zprvu to vypadalo jako variace na běžnou epizodu Clone Wars. Klony vs droidi, jen v opačném gardu. Bylo zvláštní sledovat z pohledu antagonistů útok na ... . Jenže závěr tomu dodal jiný, hlubší rozměr. Po hudební stránce, ale především té dramaturgické, byla závěrečná desetiminutovka parádní. Navíc Filony opět doplnil mozaiku světa SW. Velmi nenápadně, ale přesto působivě. ()

Trešlson

Zatím jednoznačně nejlepší díl celého seriálu a podtrhuje to, že vlastně všechno v tomhle seriálu až na titulní Bad Batch je v rámci kánonu relativně zajímavé a pro SW univerzum obohacující. ()

clump

Výborně, začíná se tnout do živýho. Epizoda v duchu toho nejlepšího z pozdních Klonových válek. Tahle temnější a vážnější poloha seriálu sluší. Místama srdcervoucí, aspoň pro dlouholetý fanoušky klonů a období prequelů. Plus jako třešnička velmi kompetentní akce proti přehlídce dnes už historickýho separatistickýho droidího repertoáru (vč. kreativního využití mých oblíbených droidek). ()

• Pomník, před kterým stojí Cody a Střelec, je pomníkem všech zabitých klonů v 1. bitvě o Geonosis. (Veskoslav)
  • Označení TK troopers znamená, že jsou to lidští rekruti, nikoliv klony. (Veskoslav)