Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

J*A*S*M

Od trilogie Fear Street jsem očekával trojici různorodých filmů, které slasher subžánr zpracují rozličnými způsoby určenými dobou svého zasazení. Rok 1994 se měl nést ve stylu Vřískotu a zábavného devadesátkového pomrkávání na fanoušky, 1978 mohla být renesance kempového slasheru po vzoru The Burning nebo Pátku třináctého, a rok 1666 jsem si představoval jako drsný dobový horor, jehož atmosféra by mohla připomínat třeba The VVitch. No, vím, byla to naivní představa. V celkovém pohledu je Fear Street nakonec taková typická nenáročná netflixárna, žánrovka přizpůsobená moderní době a mladému publiku, kdy styl jednotlivých dílů se mezi sebou v podstatě nijak moc neliší. Omílá to furt dokola to samé, postavy se chovají stejně, má to stejný styl odlehčení. Ve výsledku promarněná příležitost přinést něco fakt speciálního, ale za to obětování tří večerů to asi i tak stojí. 1978 > 1666 > 1994. Oproti evidentně převládajícímu konsensu bych řekl, že je tenhle díl odpovídajícím zakončením. Tematicky se to pěkně propojuje se "současností". ()

Malarkey

Od třetího dílu trilogie Ulice strachu jsem měl velká očekávání. Přeci jen horory ze 17. století nejsou v kinematografii na denním pořádku a tak jsem počítal s krásně ponurou, melancholickou náladou, které jsem se vlastně ani moc nedočkal. Film je rozdělen na dvě části. První se opravdu odehrává v roce 1666 a je víceméně správně stylová, hororově jiná. Jenže pak tu máme ještě druhou část filmu, která se vrací do současnosti a snaží se celý ten námět trilogie uzavřít, což ostatně musí. Nebudu nic zastírat, kvalitně je to vlastně tak, jako je na tom celá trilogie. Jen druhý díl se atmosférou krásně vyklubal. Vše ostatní je stylová slasher záležitost, byť jednohubkového charakteru. Pořád ale respekt za nápad natočit takovou trilogii. Na Netflixu podobné projekty nebývají každý den. ()

EvilPhoEniX

Zakončení Netflixovského Eventu Fear Street Trilogie je překvapivě nejslabším článkem a to se lákalo na velké věci, ale pořád jsem za tuhle Trilogii rád, protože do takřka polomrtvého subžánru Slasher přinesla svěží vítr a spousta pomrknutí a odkazů na starší snímky a to potěší nejednoho hororového veterána.Rok 1666 lákal dobovým zasazením s nádechem the Witch, ale je škoda, že se v tomhle období třetí díl zdržel sotva hodinu, protože pár záběrů rozhodně stálo za to ( vydloubnuté oči v kostele se šíleným farářem či sakra hodně nepříjemné useknutí ruky- tahle scéna rozhodně v paměti utkví), v druhé půli se střetnou všichni zabijáci a dovysvětlí se celá zápletka.Finále rozhodně mohlo být působivější a intenzivnější, ale vyloženě mě neurazilo ani neotrávilo, abych celou sérii kvůli tomu pohřbil. Své fanoušky si najde i tenhle díl. Osobně mě mrzí absence ňader, humoru a gore mohlo být také více.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 2/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6/10. ()

tron

Som rád, že to mám za sebou. Celá trilógia nebola zlá, ale ani nadpriemerná. Taký snaživý priemer, ktorý sa hral na viac, než čím bol v skutočnosti a napokon neponúkol plus-mínus nič, čo tu ešte nebolo. Mali sme dočinenia len s kompilátom starých scén, nápadov a zápletiek, aké sme v slasheroch vídali už od 70. rokov 20. storočia. Niekomu to vadilo. Niekomu nie. Iným to bolo ukradnuté, pozreli si to, pokrčili plecami a šli o dom ďalej. Patrím do tretej skupiny. V trojke sa príbeh každopádne uzatvára. Predchádza mu siahodlhý flashback v podstate trvajúci celú prvú polovicu trojky (!). Historické reálie sú fajn, ale proste ma to ako predchádzajúce diely nestrhlo. ()

Slasher

Po pravdě, na finále jsem se netěšil, jsem tu jen z povinnosti dokončit si trilogii... Byť rok 1666 a příslib osadnického folk hororu je na papíře poutavý, průměrná zábava se mění v otravu, příběh děravý a celý se to sype jako pátý přes devátý. Křeč pak ještě podtrhne laciná metafora (šerif, chudí a “jiní” v Shadyside, tři sta let nás vraždíte a utiskujete), zkrátka ztráta času těch pět hodin... *Make Horror Great Again* ()

Marceloo

V desivej vízii ukáže čarodejnica Sarah Fier to, prečo je mestečko Shadyside prekliate. Tieto informácie pomôžu deťom zo súčasnosti zastaviť zlo a ukončiť krviprelievanie. - Časť z roku 1666 je na môj vkus o dosť slabšia, než časti predchádzajúce, ale stále sa je na čo pozerať. Hlavná zápletka s lesbickou tematikou dáva zmysel a nie je to len zbytočný pandering, ale významná súčasť deja. Návrat do roku 1994 je tiež podarený a finálny súboj celkom šťavnatý. Všetky tri projekty Fear Street ma bavili. Točiť podla tvorby R.L. Stinea musí byť zábava, čo už ukázali aj dve časti Goosebumps. Som rád, že Leigh Janiak konečne dostala priestor ukázať svoj talent širšiemu publiku a dúfam, že na hororový žáner nezanevrie ani v budúcnosti. Taktiež ma teší to, že sa tu objavilo mnoho talentovaných mladých hercov, ktorých rád uvidím aj v ďalších hororových projektoch. Všetky tri filmy dokážu vďaka kombinácii hororovej hudby, old school atmosféry a žánrových nie tak úplne klišé vytvoriť pekných takmer šesť hodín hororovej zábavy. Niekedy si túto trojku určite zopakujem. ()

Eliott

Ten Netflix je vážně neuvěřitelnej! Jenom oni dokáží vecpat do toho největšího vidlákova USA roku 1666 bandu asiatů a černochů a udělat z nich svobodné občany (pravděpodobně osadníci z Evropy). A samozřejmě tam nesmí chybět ani lesbičky jelikož venkovští prosťáčci se nebáli boha více než čehokoli na světě. První polovina v minulosti nebyla nijak překvapivá a mimo scénu v kostele jsem se spíše nebavil. Já však sestupnou tendenci této trilogie očekával a už jsem měl připravené dvě hvězdy. Zvrat však nastal zhruba v polovině, kdy se děj přesunul zpět do přítomnosti (do roku 1994). Celková úroveň šla náhle vzhůru a to především díky opětovné nápaditosti se Shadysideskými zabijáky. Nicméně dílu nemohu odpustit všechny ty Netflixovské hovadiny a tak jsem se čtyřmi hvězdami ještě hodný. Uznávám však, že pocitově se mi poslední díl líbil nejvíce a především bych ocenil scénu s rukou, kostel a nebo bitku zabijáků v obchoďáku. Se zakončením jsem sice nebyl úplně nejspokojenější, ale ani mne to nijak neurazilo. 80% PS: Vážně mne pobavila scéna s prasetem. Před více než 350 lety na odlehlém venkově bych od vesničanů tedy očekával silnější žaludky. ()

NinadeL

Rok 1666 je fajnový závěr. 17. století v Americe je vždycky zajímavé, dědictví příběhů z The New World všudypřítomné. Hezké to bylo, cheesy, campy se vším všudy. ()

D.Moore

Na úrovni předchozích dvou dílů, tedy s přehledem natočená atmosférická jednohubka pro nepříliš náročného diváka, kterého první a druhá Ulice strachu zaujala a bavila natolik, že se chce pobavit ještě jednou a dozvědět se, jak to dopadne. Netflixu se to vážně povedlo a rád se někdy podívám na celou trilogii znovu. Pokud bych měl ze závěrečného dílu něco vyzdvihnout, byla by to skvělá hudba Marca Beltramiho a Anny Drubič, a to v první folklorní i druhé současnější půli. ()

Davies182

Zůstaňte u jedničky a dvojky, tahle klišoidní retrospektivní blbina s nulovou atmosférou se totiž za kvalitní slasher rozhodně označit nedá. Škoda. Hodně unavený rozuzlení. [Netflix] ()

darkrobyk

Mizerné zakončení průměrné trilogie. Očekával jsem, že 17. století bude nejlepší, opak je pravdou. Stokrát viděné bez nápadu, kdy Sarah nechce být čarodějnicí, pak zase ano, pak opět ne....blázinec. Nesympatické postavy se potácejí v kruhu a napětí, o strašení nemluvě, nikde. Nu a pak časový skok a dovyprávění první části. To se nese v duchu taškařice, kdy se hlavní postavy střetnou s mrtvými zabijáky. Opět přehnaná stopáž nabídla sterilní příběh bez děsu a gore, kdy uříznutá ruka to fakt nezachránila. Místy příjemná kamera (v lese), obstojná hudba a pro mne nejlepší Pixies a The Offspring, což je zatraceně málo. A Satan? Ten nevystrčil ani růžek.... 2,5* ()

DJ_bart

"The truth will come out. The truth shall be your curse. It will follow you for eternity. I will shadow you forever. And I will show them what you've done." ______ Závěr ságy 'Fear street' zpočátku evokoval slibný náběh na alegorický folklorní horor o náboženským fanatismu, ale nakonec spíš působí jako lacinej anachronickej pamflet. Z týhle anotace se může zdát, že potenciál finále byl tak trochu spláchnutej do hajzlu v kontradikci k předchozím dvěma příběhovým aktům - a ano, jde o retrospektivu která je naprosto afektovaně vycucaná z prstu, čímž docela solidně rozehraná slasherová trilogie ke konci zbytečně degraduje na patologickou slátaninu.... Jenže já si s postavami vybudoval celkem intimní emoční pouto - navíc závěrečná půlhodina je opět kurevsky napínavá a velkolepá óda gore kinematografie - takže mě zde finální satisfakce konvenovala. Samozřejmě, je zcela nasnadě namítnout, že je to plný klišé, triviálnosti, a žánrovejch banalit - ale kurňa, dyť je to vcelku košer. Co taky diametrálně odlišnýho čekat od hororovýho béčka pro mainstreamový publikum? Na trilogii 'Fear street' tak budu v konkluzi vzpomínat jako na poctivý tribute slasher filmům, skvělou letní oddechovku, a v neposlední řadě jako na báječnou guilty pleasure žánrovku, která mě přes svý neduhy doopravdy bavila. Každopádně část druhá z roku 1978 je bezpochyby nejkvalitnější. Na potenciální pokračování se doopravdy těším.... Poučení pro příště? Není radno věřit pověrám. Víc Netflix eventů, pjosím. ()

JohnnyD

Desaťminútový flashback natiahnutý na hodinu a potom ťažkopádne finále. Zručný rozprávač by tento monumentálny príbeh na tri filmy dokázal vtesnať do jedného dvojhodinového filmu (s prižmúrením oka si viem predstaviť dva). Nakoniec tak nefunguje žiadna z línií - 1994, 1978 ani 1666 - lebo vnútorne je to nekoherentné a napriek mimoriadnej minutáži žiadna línia nemá dostatok času na rozpracovanie postáv a motivácií, lebo tých postáv je tu habadej. ()

Nin

První polovina filmu se odehrává v dávnější minulosti, a i když jsem se jí obával, nakonec to bylo docela sympaticky zpracované (postavy z 20. století tu jakoby "hrají" jiné postavy z minulosti). I tak se však jedná o nudnější část. Druhá část je o něco zábavnější, ale bohužel nejde o žádné extra dobré vyvrcholení filmu, natož celé trilogie. Spíš takový to akční finále, kde je sem tam dobrý nápad či scéna. Je zde více monster, které mají styl, jsou poměrně drsní... ale taky nepříliš využití. Fajn konec fajn hororové (mini)série, která ale měla na víc. (6/10) ()

Cappuccino

Slušný záver nenáročnej hororovej trilógie, ktorá má množstvo chýb, no napriek nim som chcel vedieť, ako to celé dopadne. Odhalenie záporáka nebolo vôbec náročné, pričom každý trochu vnímavý divák musel vidieť, že ním Sarah Fierová skrátka nebude. Objasnenie rozdielov medzi Shadyside a Sunnyvale ma však zaujalo. ()

mzss1

[40%] Jak už jsem psal v komentáři k druhé části, prostě jen ta první mi sedla téměř dokonale. Dvojka u mě schytala pár výtek, ale tato třetí část se bohužel ubrala divným směrem, což je škoda. Dějství zasazené do roku 1666 mě vůbec nebavilo. Některé aspekty na tu dobu byly zvládnuty dobře, ale co z toho, když jsem u toho usínal. V cca 3/3 tohoto snímku jsem tu dostal nějaké vysvětlení, které asi dávalo smysl, ale k čemu mi to asi tak bylo, když mě to od začátku nebavilo. Pár krvavých scének se zde našlo, ale i tak – nebavilo mě to a tečka! Úplný brak bych tohoto třetího filmu nedělal, jistá úroveň tu byla, ale zbytečně … První část suprová, druhá výrazně slabší a třetí dějem a vším všudy totál mimo, bohužel … ()

pornogrind

Třetí díl je rozdělen na dvě části. Tou první částí je rok 1666 což je asi 66minut a 6sekund celkový stopáže. Druhá část se vrací do roku 1994(part 2) a tady už jde jako v předchozích dílech opět o slasher. Za sebe ale musím říct, že mně se líbila ta část(1666),která neměla se slasherem nic společnýho. Takže mě i trochu zamrzelo, že se snímek vrací zpět do roku 1994 a to na poměrně velkou část stopáže. Ale beru to tak, že šlo o slasher trilogii a rok 1666 byl jen jistým zpestřením. Poslední dobou mám slabost na filmy o čarodějnicích. Takže i třetí díl si nakonec vysloužil 3 hvězdy. Tohle se Netflixu celkem povedlo. ()

dr.horrible

“Beware, Sarah Fier...” Nesúdržný návrat na koniec a začiatok, trpí prehnanou stopážou, rovnako ako nedostatkom minút navyše. Viem si tretí a štvrtý diel predstaviť ako dva samostatné filmy. Určite radšej, než stredometrážnu časť zo 17.teho storočia,  a následný, urýchlený presun do epilógu z nákupného centra.  Nepasuje to. Každopádne, i tak díky za túto sériu. Najlepšia bola dvojka. ()

AppleCore

Nezměrnej potenciál zadupanej do sraček tvůrčí impotencí. U týhle trilogie si člověk tak nějak naivně myslí, že půjde každým dílem výš. Režisérka ale evidentně na nic víc nemá. A tak se od prvního dílu plácáme ve stylový nudě, která bez ostychu vykrádá všechny slashery od A po Z, ale nemá žádnou vlastní esenci, atmosféru a v poslední kapitole už ani ten styl. Všechno to mystery zlo navíc brutálně zabíjí příšernej hysterickej soundtrack. ()