Barbie - Dobrodružství princezny

• USA Barbie Princess Adventure

Zpívejte společně s Barbie ve zbrusu novém muzikálu Dobrodružství princezny Barbie. Dobrodružství začíná, když Barbie s kamarádkami cestují do země Floravia, aby se setkaly s princeznou Amelií, která se Barbie hodně podobá. Princezna Amelia je nervózní z toho, že se má stát královnou, tak přijde s plánem vyměnit si místo s Barbie. Jejich tajemství je v bezpečí, dokud rivalský princ neodhalí pravdu. Pak už záleží jen na Barbie a jejích kamarádkách, aby prince zastavily a princeznu vysvobodily včas před korunovací. S pomocí kamarádek Barbie pomůže Amelii objevit sílu ve vlastním hlase. Tato vzrušující muzikálová oslava, plná zábavných písniček a nových přátel, ukazuje, že nejlepší je být sám sebou. (TV Minimax)

NinadeL

Z nové generace Barbie animáků jsem poněkud nervózní. V 80. letech vznikl jen takový ojedinělý pokus ve 2D, celá ta linka Barbie and the Rockers reagovala na tehdy velmi populární brand Jem and the Holograms. Až po roce 2000 přišla dlouhá série 3D animáků, které integrovaly do Barbie světa klasické náměty, pohádky, balety, samá hezká seriózní témata. Pro ty, kteří chtěli něco víc corny, tu byla linka Fairytopie. Svůj vlastní život si žily My Scene a Deníček, ale hlavní Barbie představovala něco, za co se nemusel stydět ani dospělák. V další dekádě Barbie ustála i konkurenci v podobě filmů a seriálů Monster High. Ale od té doby, co hlavní styl zase začal připomínat parodii od skupiny Aqua - Barbie Girl, dala jsem od toho ruce pryč. Poslední velký film byl Star Light Adventure (2016), v Dolphin Magic (2017) byla symbolicky předána štafeta nové generaci. A jaký je tedy další moderní celovečerák? Po nadvládě seriálů Life in the Dreamhouse, Dreamtopia Dreamhouse Adventures? Unaveně recyklující. Barbie má kolem sebe seriálovou partičku a opět si mění život s opravdovou princeznou. Zásadní roli hrají sociální sítě a protože je to muzikál, Barbie si v rámci písně musí ujasnit, že nechce sdílet nic, co by nebyla pravda. Žádné stylizované příspěvky. No, dříve byly Barbie filmy nad věcí a děcka edukoval o současném světě zase někdo jiný, teď to musí dělat i Barbie. Změnil se žánr z pohádek na cosi, čemu se dříve říkalo kulturní filmy. A takový směr nepovažuju za jakkoli ideální. I když neříkám, že merch k tomuhle filmu je úplná prohra. ()

Fingon

První Barbie film po více jak dekádě, co jsem viděl (čtyřletá dcera chtěla Barbie, na Netflixu byly hned dva a něco mi říká, že brzy uvidím i ten s delfíny). Takový průměr, co se Barbie filmů týče, ale pořád lepší, než nablblí Transformers. ()

blondboss

Tento seriálový zlepenec niekoľkých častí je asi len pre tých pravých fanúšikov, resp. skôr fanynky tejto dievčenskej série. Ono v zásade to nie je nič nové a kto videl seriál Barbie Dreamhouse Adventure, tak si to pustí skôr len z dôvodu, že to chce vidieť ešte raz. Inak ale zbytočnosť. 50 % ()