liborek_

Neuvěřitelně nudný, špatně promyšlený, nevalně napsaný a mizerně zahraný nízkorozpočtový mockument, v němž dvě sterilní moderátorky zpovídají různé lidi z toho, jak prožívali pandemie zejm. v letech 2022 a 2024. Vzhledem k tomu, jaké šílenosti respondenti povídají a jak na ně moderátorky reagují, se dá usuzovat, že jde o parodii na všemožné konspirační teorie spojené s aktuální pandemií Covid-19. Vtip je ale v křeči a originalitou i zábavností dalece zaostává za tím, v co se dnes často opravdu věří a jak se o tom píše ve "specializovaných" covidově-orientovaných dezinfo skupinách na sociálních sítích. Deklarovaných 116 minut pocitově trvá týden, z nichž si dobře vybavuju jen (nevím proč) to, že oblíbenými knihami fiktivního afroamerického senátora z Iowy je Pickettyho Kapitál v 21. století a Marcuseho Jednorozměrný člověk...(=vzácně vtipná narážka na neomarxismus). V podstatě je ale tahle bizarní koláž videí z videobank a lacině nasnímaných mluvících hlav ztráta času. ()

silentname

"Back in 2022, when our beloved president Trump died from SARS-22 and after a national month of mourning...". Ako sa dá ohodnotiť film ako "SARS-29"? Najmä vo filme, ktorý dokopy ani raz reálne SARS-29 nespomenie. Skôr hovorí o druhej pandémii vďaka SARS-22 a čiastočne o tretej pandémii, ktorú spôsobil SARS-24. No rovnako sa dozvieme, že pravdepodobne SARS-19 mal byť označený ako SARS-15, pretože pacient 0 bol prenasledovaný iránskou vládou, ktorá mala svoj plán na ovládnutie sveta s využitím super vírusu, ktorý ale odhalil nejaký obyčajný spisovateľ, ktorého knihu zakázali v Iráne napriek tomu, že tam bola preložená. A on a jeho mačka boli prví nakazení, no vláda ich kontaktovala až niekedy potom roku 2022 a mačku zobrali na skúmanie a nikdy nevrátili. Plus sa dozvieme, že SARS-22 očividne zastavil v mačkách starnutie, tak si ho mnohí herci pichli dobrovoľne, no ich to zabilo... a podobne. A nesmieme zabudnúť na profesora, ktorý hovorí, že zem je plochá a 5G je vrahom a príčinou ťažkých bolestí hláv. Takže z tohto smeru poviem, že tento film sa dá brať ako obyčajný fór, že? Nuž... povedal by som aj áno, no potom tu súčasne dostaneme príbehy iných ľudí, ktorí z toho robia neuveriteľnú drámu. Asi najlepšie v tomto smere vychádza spoveď bývalej zdravotnej sestry, ktorá spomína na to ako sa kopili telá mŕtvych, ktoré už ani nestíhali spaľovať a ten zápach z toho nevyženie do konca svojho života. Tomu sa dá celkom uveriť. Rovnako aj tomu, že zo sanitiek sa skôr stali vozy na prevážanie tiel, ktoré potom mali v nemocnici spracovať. Takže na jednej strane absurdita najhrubšieho zrna, na druhej strane seriózne dramatické momentky, ktoré potom absolútne nevedia správne udať tón, ktorý tento film nejako chce mať. Myslím si, že keby to bola na kompletku komédia, tak by to fungovalo lepšie. No snaží sa to pôsobiť ako "seriózny dokument z roku 2029, ktorý nám predstaví aká bola história vo svete, ktorý sme zatiaľ ešte nezažili. A dúfam, že ani nezažijeme. No herecké výkony niektorých zúčastnených sú tragické. Najmä v prvej tretine, kde máme Mary z MI6. Podáva to absolútne poetickým a recitátorským štýlom, ako keby to čítala z nejakej tabule. A mnohí čo rozprávajú po nej sú na tom podobne. A celkovo to film nerobí ani zaujímavým, ani kreatívnym. Mám inak pocit, že niektoré časti si z tohto filmu vytiahnu nejakí uvedomelí ľudia a začnú to zdieľať ako fakty vystrithnuté z kontextu celého filmu ako alternatívnu pravdu. Priam si to pýta, aby sa toho chytili nejakí "redaktori" alternatívnych médií, ktorí to budú prezentovať ako fakty. Pretože tento film by mohol byť pre nich absolútnou baštou dezinformácií. Ja hovorím, že tento film je len čistý fór. Nepôsobí tak neskutočne sprosto ako "Corona Zombies", no aj tak by som toto odporúčal len ľuďom, ktorí sa dokážu na veci pozerať triezvo a nechytia paniku, že budeme mať katastrofálnu budúcnosť alebo ľuďom, ktorí to začnú hlásať ako novú pravdu. Hodnotenie: C- Update 22.3.2023 - Máme tu rok 2023, Trump stále žije a nebol žiadny národný mesiac smútku. () (menej) (viac)