Cordierovci: sudca a policajt

• Česko Cordierovi, soudce a policajt (viac)
Francúzsko, 1992, 61x90 min

Pierre Mondy, Charlotte Valandrey, Dominique Labourier, Roland Bertin, Natacha Régnier, Karine Silla, Claude Giraud, Edgar Givry, Boris Terral, Walid Afkir (viac)

Při vyšetřování kriminálních případů se policista Cordier a jeho syn soudce Bruno občas neshodnou, ale častěji působí jako dobře sehraný tým. Tentokrát řeší vraždu barové klavíristky, kterou někdo shodil z okna... (oficiálny text distribútora)

sestrad

Že bych se pominula na mysli? Nebo zachytila zrovna jen ty lepší díly? Anebo je to tím, že jsem to neslyšela s českým dabingem? Třeba v italštině mně to vůbec nepřijde tak strašné, to zapletení celé rodiny Cordiérových (ano, mamá mi přijde ale naprosto otřesná, herecky - ale asi jsem u nikoho v seriále tohohle typu nečekala oscarové výkony) do případů mně přišlo jako milé zpestření mezi obvyklými klišé jiných krimi seriálů. ()

Lachtaan

Pradávná kriminálka, kterou kdysi kolem oběda sledoval děda v televizi. A protože jemu ji prostě přepnout nemůžete, nezbývá vám nic jiného, než se dívat taky. Vždycky jsem měl tendenci tento seriál házet do stejného soudku, ve kterém plave mnohem známější Julie Lescautová. A před ní jsem tento seriál vždycky raději upřednostňoval. ()

rt12

Převažují slabé díly nad těmi průměrnými, na které sa dá dívat. K tomu je to katastrofálně nadabováno (hlasy mi vůbec nesedí. pana Mrkvičku mám ráde, ale...) a rozverné kecy a scénky z rodiny, jakoby na odlehčení, jsou až trapné. ()

Snorlax

Mondy nepatří k tomu nejlepšímu, co kdy mohla herecká Francie nabídnout. Výkony ostatních jeho kolegů v tomto seriálu jsou také spíše průměrné. Ale samotné detektivky mají celkem slušnou zápletku i šmrnc. ()