Anton je, teda býval, slávny divadelný herec, ale krutý život začal mu do cesty klásť zradné prekážky. Napríklad stoličku alebo dieru, ktoré skúste zvládnuť po štrnástich pivách, vy kreténi. Keď ho riaditeľ divadla vyhodí a jeho manželka chce, aby si našiel prácu, zoberie Anton osud do svojich rúk. A začne piť ešte viac. Rozbehne sa taká plejáda fantastických zážitkov, výtvarných skvostov a (ne)chcených vtipov, že vám záchvaty smiechu možno už zostanú a budete musieť ísť na smiechovú odvykačku. Srandičky však majú jeden háčik – Antonova manželka sa tomu vôbec nesmeje. A opustí ho i s jeho synom Tomášom, otcovým najväčším obdivovateľom. Anton v zúfalstve (a opitosti) synovi narozpráva, že sa chystá na misiu na Mars, preto je toto obdobie ich života také ťažké. A ťažké obdobie to teda ešte len bude. Až tak, že i let do vesmíru bude proti existencii na Zemi pohoda. Samozrejme, kto iný z všetkéhoschopných Čechov by mal dokázať letieť na Mars než Anton? (ASFK)

Trash

Co ukazuje zdejší hodnocení? Že Češi jsou suchaři. Na pět hvězd to není, ale na odpad už tuplem ne, takže nadhodnocuji účelově, bych alespoň trochu vyvážil ortel ignorantů bez špetky soudnosti. ()

Jaroslaf

Metafora alkoholismu a léčebny znázorněna v naprosto absurdním dada surrealism opusu. Ocenil bych spíše temnější podtón, ale zas Žal se odkládá pana Korna velmi potěšil. Ve filmu lze nalézt fantastické české funky kusy, bohužel i včetně nějakého toho Káji Gotta. Přesto si myslím, že tvůrci by udělali lépe kdyby vše ladili do temnějších podtónů, nasadili spíše thrillerovou smyčcovou mjůzik a možná i vypustili postavu syna hlavního představitele. Každopádně jestli jste ještě neviděli v žádném cz filmu Šteindlera defekovat a Duška prznit morbidně obézní ženu, zde máte možnost! ()

Olík

Prvních pár minut a myslel jsem, že není reálné se ve zdraví dokousat až k závěrečným titulkům. Když si však s Luciou Klein Svoboda podáte ruku na znamení, že jste připraveni hrát její hru, tak se vám rázem otvírají úplně jiné obzory. Svět figurek a jinotajů bourajících zavedené konvence, plný odkazů a metafor, které buď divák chce hledat a nebo se jenom nechá na hulváte ojet Jaroslavem Duškem. Já vím, měla to být komedie a moc (vůbec) jsme se nenasmáli. Stejně tak se není moc čím chlubit, když vás na představiteli hlavní role nezujme jeho herecký um, ale podoba s Danielem Radcliffem. A holou obří zadnici už taky každý viděl. Stejnak se se na planetě „Nejsem Svobodová, ale Svoboda“ cítil překvapivě komfortně…..dle ostatních hodnocení koukám, že zřejmě jako jediný :D ()

sadlokan

Fuu.Těžkej žánr.G.Miller,Jakubisko,Herz&T.Svoboda a muzika jako dybych zejtra vstal a pařil na čaji.Šteindler na hajzlu vs.wreckiń ball.To jinde nespatřim. ()

radaza

Vlastně ani nevím, proč dávám nějakou hvězdičku. Vždycky jsem myslel, že od filmu by člověk měl něco očekávat. - něco k zamyšlení--- to jsem zde dostal pouze ve formě, že jsem se celý film zamýšlel, jestli tvůrci chápou, jakou zbytečnost natočili a proč neodejdu z kina   - zábavu---- fakt ne,  několik zábavnějších záblesků bylo vždy obratem převálcováno upocenou snahou šokovat.  -napětí---- snad jen ve formě napínání, jestli to bude pořád tak trapné. Film se dá rozdělit na dvě části - první část - hlavní hrdina se utápí v chlastu, 2.část - zřejmě proto, že 1.část tvůrci neuměli vypointovat se mění v jakési absurdní směřování k cestě do vesmíru. 1.část by byla progresivní v 80.letech minulého století - tehdy frčely osobní krize s různými představami  apod. 2.část už je aktuálnější, ale Lajko - cikán ve vesmíru nebo Kosmo jsou asi tak 1000x zábavnější.  Naposled jsem viděl v kině podobnou srágoru pod jménem Casting na lásku. Je to sice z úplně jiné strany spektra filmů, ale svojí bezradností se Mstiteli podobá. Je mi jasné, že autorce a jejímu úzkému okruhu blízkých stejně nedojde, že natočili blbost. Budou se poplácávat po zádech a říkat si , jak jsou cool a varováním jim ani nebude, že návštěvnost bude katastrofální, protože jsou to takoví Troškové naruby. Jen se divím každému, kdo na tohle poskytne byť jen jedinou korunu. ()

Razzor_82 odpad!

"Musím letět!" Bizarní komedie která nemá žádné ambice a jen se snaží být co nejvíce stupidní. Přes hlasitou hudbu a efekty nejsou slyšet dialogy. Tenhle druh humoru mi vůbec nesedl. 0/10 ()

Miksa

Díky všem škarohlídům, kvůli nimž jsem na daný film šel, že bude určitě super ujetý. Ujetý určitě je, ale z mého pohledu celkem mile a absurdno je v rozumných mezích. Zaujal mě herec v hlavní roli a rád se na film podívám znovu. Díky za tento netuctový film. ()

blondboss

Český filmový úlet uplynulého roka. Ťažko povedať hlavnú pointu tohto snímku, ale je treba uznať, že je správnym spôsobom pritiahnutý za vlasy s množstvom bizarných situácií. Človek asi musí trošku vnímať osobnosť autorky, aby sa s filmom dokázal stotožniť, ale mne to celkom sadlo. Asi pôjdem proti prúdu, ale nevidím to až tak katastrofálne. Je to proste niečo, čo musí človeku sadnúť a kto pozná Dana Fischera a očakával niečo zmysluplnejšie a prozaickejšie, tak očividne ho nepozná dobre. Druhýkrát to asi už nemusím vidieť, ale celkom som sa zabavil. 55 % ()

Alden_Larson

Velmi bizarní film, myslím to ale v dobrém slova smyslu, hodně jsem si ho užil. Děj byl docela zajímavý, pak ale nastal třetí akt a všechno mi přestalo dávat smysl. Prezentace byla dobrá, určitě ale mohli ubrat na ručních záběrech. Herecké výkony byly skvělé, Daniel Fischer byla naprosto úžasný. Hudba byla určitě zvláštní, ale hodila se. Je to film s hodně chybami, ale díky jeho bizarnosti se k němu někdy v budoucnu rád vrátím. 6/10 ()

Prubner

Co to jako bylo ? Pokus o bláznivou komedii ? Bláznivé to tedy je, ale komedie určitě ne (zasmál jsem se snad jednou dvakrát). Přitom děj, některé situace i postavy (Šteindler a Tomicová jako sousedi) mají určitý potenciál, jenže to by scénář musel psát někdo příčetný a hlavně vtipný a režírovat by to musel člověk s citem pro komediální timing (obou funkcí se ujala Lucia Klein Svoboda, která tedy nesplňuje ani jeden tento předpoklad). Z celého filmu je navíc na hony cítit snaha za každou cenu šokovat, ovšem tato snaha vychází naprázdno, protože dnešního diváka jen tak něco z míry nevyvede, a už vůbec třeba mužská nahota. Oceňuji snahu rozčeřit stojaté vody české komedie, ale k čemu to, když ve výsledku je to stejný nevtipný blábol, jako většina vztahových a romantických komedií, které se tu točí jak na běžícím páse. ()

DAJAAAA odpad!

Stačilo mi vidět trailer filmu,abych pochopil,že to je další debilní, zbytečný film alá např.Akumulátor1.Film po kterým ani čokl neštěkne a jednou za 10,20 let ho budou reprizovat na ČT2,aby se neřeklo.Škoda peněz. ()

disect

Pokud by ste zustali na opustenem ostrove a mohli si poustet na Netflixu stale dokola pouze jeden film tak si vyberte tento - jsou to totiz 4 filmy v jednom, ktere soubezne bezi ve stejny moment (v 1 zaberu se odehravaji 80. leta i rok 2020 coz muzete znat treba z polskeho Weseלe) a navzdory tomu, ze jejich jednotlive hodnoceni je priblizne 20% tak musim dat 4* (4x20= 80% takze kvantitativne jasna ctyrka) ()

futislav

Skvělý obraz alkoholické psychózy ! Místy se divák musí ptát, co brali autoři za matroš, ale ty fantazie pochopí pouze ten, kdo nějakou dobu vrcholově chlastal a v tom je ten film skvělý. Dvě hvězdy dolů za otřesný zvuk, kdy se dialogy úplně ztrácí v přebuzeném hudebním pozadí a mnoho hlášek tak zcela uniká. Což je nešvar skoro všech filmů poslední české produkce. Možná je to slyšet v kině, ale v televizi to prostě nefunguje. ()

Mezioborovec

Přestože se (my Češi) můžeme pyšnit tvorbou světoznámého Jana Švankmajera (která ale kvalitou převyšuje tento film), tak svobodomyslnost surrealismu dnes nemíváme moc v oblibě. Jsme totiž zvyklí držet se při zemi, všední reality, čímž si vysvětluji poměrně nízké hodnocení tohoto filmu. Surrealismus je ale potřeba brát s nadhledem, jinak se film jeví jako série dezinformací a těžko si ho pak naplno užívat. V očích mnoha diváků Mstitele nezachraňuje ani skutečnost, že se jedná o nespoutanou komedii, která bez okolků začíná hned natvrdo fekálním humorem. Mě se však surrealistické komedie líbí a je mi líto, že podobné filmy u nás vznikají jen velmi zřídka. Konkrétněji mě potěšilo mj. zapojení tématiky Junktownu, i když vandalská scéna démonizuje tuto poměrně málo známou postapokalyptickou larpovou subkulturu spjatou s Mad Maxem. Překvapila mě nevšední milostná scéna s Jarolavem Duškem, protože bych do něj dříve téměř neřekl, že by byl ochoten přijmout takovou roli, přestože v mnoha jiných ohledech autoři vychází vstříc tomu, jak se prezentuje ve svém pořadu Duše K. Spoiler: závěr filmu přináší zdánlivě originální pojetí pekla, které však jen paroduje pobyt Howarda Wolowitze (ze seriálu Teorie velkého třesku) na Mezinárodní vesmírné stanici. ()

Grimaldon

Hodně silný WTF film. Něco tak prapodivného jsem v českém snímku skutečně ještě neviděl. Smíchat dohromady alkoholismus, mimozemšťany, filozofovaní pana Duška, buldozer jak s Mad Maxe, asi  cestování v čase a Rusko, to chtělo velkou odvahu. Nebo alespoň velké množství drog. Hodně sympatická bude pro milovníky velkých tvarů zjevení postavy pošťačky Marušky a třeba někoho zaujme z dály se nesoucí vzdychání sousedky v podání Pavly Tomicové účastníci se orgie. Nebo v mimozemšťana měnící se Hana Vágnerová. Proti gustu žádný dišputát. Já jsem po shlédnutí nicméně stále rozpolcen, což je asi většina diváků. Opravdu fascinují film. ()