Sviatočná pieseň

(TV film)
  • Česko Vánoční píseň (viac)

Cal Peterson dohlíží jako školní inspektor na finance krachujících škol. Po smrti své sestry vychovává neteř Fern. Kvůli své práci se musí často stěhovat. Nyní před Vánocemi dostal na starost zachránit školu ve svém rodném městě. Fern jede s ním a opět si musí zvykat na nové prostředí. Velkou oporu nachází u učitelky hudební výchovy, Lily. Ta brzy poznává, že Fern má hudební talent. Navrhne jí, aby spolu složily vánoční píseň. Cal se však v rámci úspor rozhodne zrušit hudební výuku. Fern a Lily to takhle nenechají. Podaří se jim přesvědčit Cala, aby změnil svůj plán? (oficiálny text distribútora)

zdenny

Moc vánoční nálady to ve mně teda nevyvolalo. Odehrávalo se to v pro mě ne moc vánočním prostředí a atmosféře a herci mi nepřirostli, alespoň na těch 120 minut, k srdci. Spíš mi nebyli moc sympatičtí. Když to tak hodnotím, na tento film jsem se podíval jen proto, že měl v názvu slovo "vánoční". I finále filmu nebylo nic moc. Spíš mě po emotivní stránce zaujalo setkání dědečka s kamarády - veterány z války v Korei. ()

Karja

Téměř výborný vánoční film, který dokáže způsobit husí kůži na těle i na jaře. Zpočátku pomalý rozjezd filmu nabírá postupně na pěkné vánoční atmosféře. Každému můžu doporučit, neokoukaný dobrý vánoční film. ()

Skuby47

Tento film s jednoduchým všedním příběhem a předvídatelným koncem je zasazený do předvánočního času a obsazen méně známými herci. Je takový obyčejný, ničím mimořádným nevyniká. Vyzvednout lze melodičnost a hudební ukázky vánočních písní. Vánoční atmosféru navozuje jenom výzdoba. Snaha o dojemný závěr je příliš zřejmá a je spíš ke škodě. Není to tedy žádná bomba, neurazí ani nenadchne, ale za podívání to stojí. Je vidět, že se na školách musí šetřit i v Americe a zavírání těch krachujících není zdaleka jenom náš problém. ()

JARDAHONDA

Každý hledá píseń svého srdce. Romantické vánoční pohlazení stylizuje atmosféru snímku s krásnou hudbou, která schová pod koberec poněkud slabší scénář. Závěr = Příjemné zasnění 50 % ()

• Děj filmu se odehrává ve městě Bethlehem (Kentucky), ale natočen byl v Torontu. (WernerDMZ)