Jak se víno pěstuje, zpracovává, uchovává i jak se správně pije... Více než konzumaci dnes víno představuje životní styl. Inspirativní i naučný cyklus reaguje na současný trend zájmu o tento nápoj a zvyšující se spotřebu kvalitních vín v České republice. Diváci se dozvědí, jak se nenechat napálit podvodníky, kteří se v tomto oboru vyskytují, a jak získat dostatek znalostí pro zdraví prospěšnou a uměřenou konzumaci toho kulturního nápoje. Každá epizoda se věnuje jedné z tradičních odrůd vinné révy, a to nejen v Česku, ale i ve vinařsky vyhlášených oblastech Francie, Itálie či Španělska. Doplní ji i recepty na pokrmy, které se k daným odrůdám hodí. Průvodkyněmi pořadu jsou mladé moderátorky Gabriela Mádlová a Kateřina Hašková. (Česká televize)

DocBrown

Prekvapeni! Nejsem zadny velky milovnik vina a moc dilu jsem jeste nevidel, ale tenhle kulinarsky cestopis nejen o vine se fakt podaril. Spousta zajimavych receptu ze zemi kolem dokola nas a samozrejme Francie a Italie ()

vitac.

Nejslabší ze tří domácích dokumentů o víně (markantně v porovnání s Putováním za vínem, mírně pak v porovnání s Krajinou vína). Z již tak krátké minutáže bývá její velká porce věnována vaření - kompletnímu postupu přípravy nějakého pokrmu. Milovník vína se za celých 16 dílů dozvěděl pro něj nových informací opravdu poskrovnu. Rušivě také působí časté opakování téhož záběru (byť oku lahodícímu) a to i napříč díly. Pro lepší obeznámení se s tématem bych rozhodně volil Putování za vínem (i když je již postarší). Krajinou vína pak těm, kteří hledají nějaké pěkné tipy na výlet do oblastí s vínem spojených. Tento seriál těm, které víc zajímá spojení pokrmů a vína. Slabší tři hvězdičky, nicméně k relaxaci se sklenkou vína bych přesto dokument doporučil. ()

sskrblik

Málokterý alkoholický nápoj má tak krásně bohatý folklór jako víno či pivo. Přičemž popíjení piva mě v hospodě baví tak asi o 10 až 12 stupňů více. Nicméně po pivu se nejčastěji věnuju dneska vínu. Kořalky už příliš nevyhledavám, ale taky si dám jen pak v kombinaci nevím nic a restartuju se. Tenhle dokument není pro neznalé i rádoby znalce vůbec špatný a seznamuje se spoustou odrůd, techniky, vinaři a třeba i recepty. Jedině snad, že ty vína jsou pravděpodobně z vyšší cenové relace. ()