Dance of the Phoenix

• Čína Qie ting feng ming (viac)

Děj seriálu se odehrává na fantasy kontinentu Qianyuan, světu, kde vládne magie a bojová umění. Talentovaní lidé se věnují kultivaci v těchto uměních především na Akademii Junwu, která se nachází v hlavním městě. Před 30 lety způsobily démonické bestie zkázu na celém kontinentu, ale byly poraženy nejmocnějším kultivujícím Mu Jizhou (Leon Li). Po svém vítězství se Mu Jizhou rozhodl pro další kultivaci, ale na cestě k nesmrtelnosti ho potkala nečekaná nehoda a zmizel.
Mezitím se v hlavním městě narodila Feng Wu (Chaoyue Yang), která stejně jako Mu Jizhou zdědila fénixovu krev. Jako dvanáctiletá náhodou objevila prsten s duchem Mu Jizhou a stala se jeho tajnou učednicí. Její rozvíjející talent ale vzbudil žárlivost mocné kultivující Zuo Qingyun (Jinna Fu), která ji v nečestném souboji těžce zranila. Feng Wu přežila zbavena svých schopností a paměti jen díky mistrově oběti.
O tři roky později potkává, dokonale zamaskovaná, svého bývalého snoubence, prince Jun Linyuan (Kaicheng Xu). S jeho, nejprve bezděčnou, pomocí se snaží získat artefakty, které vrátí její schopnosti a oživí jejího mistra. Mezi oběma mladými lidmi vznikne vzájemná náklonnost, která později přeroste v lásku. Na světě je ale mnoho mocných nepřátel, kteří jim jejich lásku a štěstí nepřejí... (Faramir)

Faramir

Opravdu váhám kolik * si seriál zaslouží, ještě kolem 20. dílu to vypadalo na max. 4, ale závěr to vylepšil, takže po započtení * pro mou oblíbenou herečku a * za to, že většina kladných postav se dožila konce, i když v případě některých, bylo jejich přežití s podivem i v rámci žánru, je to za 5.  Co se týká zranění a smrtí, je to nejen v tomto seriálu mimo realitu. Na jednu stranu lidé padají a pravděpodobně umírají po řezu mečem, či jiným ostrým předmětem na krku – ano je to smrtelné, ale tepenné krvácení, tedy stříkající krev, nečekejte. Na druhou stranu, poté, co meč projede vlevo od hrudní kosti mezi žebry a vyjede vedle lopatky (anebo obráceně), je hrdina sice těžce zraněn, ale zpravidla za pomocí hrdinky vyléčen. Ano, oni ti „kultivující“ a „nesmrtelní“ mají asi tužší kořínek, ale pokud nemají srdce někde jinde než my obyčejní smrtelníci, tak by to opravdu neměli přežít. A na závěr, ještě zmínka o zavádějícím obsahu na My drama listu. Ten, kdo si jej přečte a následně zhlédne seriál má dojem, že muselo dojít k nějaké záměně. V obsahu se mluví o současné dívce Meng Yuan, studentce tradiční čínské medicíny, ale v celém seriálu není ze současnosti ani jeden záběr a jméno Meng Yuan také nepadne. Pouze hlavní hrdinka, tak nějak tuší, že její skutečný život je jiný než ve fantasy kontinentu. Možná je to v knižní předloze, možná některé díly nakonec nebyly uvedeny, jisté je, že seriál si nechává otevřený konec, ale natočení pokračování je ve hvězdách. ()

pida123

Tenhle typ seriálů jsem si poslední dobou zamilovala. Včera jsem dokoukala poslední epizodu a...ufff....jestli nenatočí druhou sérii, tak umřu zvědavostí, jak to s nimi vlastně dopadne. Jo jasně, jakýsi konec to mělo, ale mě pořád připadlo, že je tak nějak otevřený. Každopádně příběh super, kostýmy taky, herci taky...teda mě se nejvíc líbil Wang Hao Xuan v roli Yu Ming Ye...ale tak já jsem na ty "záporáky" tak nějak ujetá, takže není čemu se divit. Jestli je tady někdo, kdo ujíždí na stejném typu seriálů, tak vřele doporučuju, já se od toho nemohla odtrhnout a věřte, že jsem čekala hodně dlouho, až to bude mít anglický titulky, abych tomu rozumněla. :) ()