Romance po irsku

• Veľká Británia Wild Mountain Thyme (viac)

John Patrick Shanley, autor klasického filmu Pod vlivem úplňku, přenáší svou romantickou vizi do Irska. Tvrdohlavá farmářka Rosemary Muldoonová (Emily Bluntová) se uchází o přízeň svého souseda Anthonyho Reillyho. Problém je, že Anthony (Jamie Dornan) zřejmě zdědil rodinné prokletí a ke své krásné ctitelce zůstává lhostejný. Když Anthony zjistí, že jeho otec Tony Reilly (Christopher Walken) plánuje prodat rodinnou farmu svému americkému synovci (Jon Hamm), musí se v tomto zábavném, dojemném a romantickém filmu vydat za svým snem... (HBO Europe)

Aljak

V podstate veľmi jednoduchý dejový rámec, ktorý neponúka nič neobvyklé a na prvý pohľad by sa niekomu mohlo zdať, že to spadá do kategórie Lindstrom-Pilcher... A napriek tomu to bolo pre mňa veľmi milé prekvapenie - veľkú zásluhu majú na tom najmä ústredné postavy, pôsobivé kulisy írskeho vidieka, a predovšetkým dialógy, ktoré boli podfarbené jemnou iróniou a takým suchým britským dôvtipom. Také niečo ja vždy dokážem oceniť a celkový dojem ide vďaka týmto parametrom určite hore. A k tomu ešte šarmantná Emily Blunt v hlavnej úlohe, ďalší dôvod k tomu zaokrúhliť hodnotenie smerom k 4*. P.S. Na záver jeden veľmi pekný citát, ktorý tu odznel: The kinds of dreams kids have make adults miserable. (z rozhovoru medzi Rose a Adamom) ()

CaptainCzech

Až neuvěřitelně hloupý film, který řeší dvě věci. Dědictví ohledně farmy jako vedlejší linka a ta hlavní proč Jamie nemiluje Emily (tomu je tu věnováno nejspíš hodina čistého času). Emily se snaží uhnat Jamieho už od jejich 10 let, ale nedaří se jí to protože Jamie má ''velké temné tajemství''. Nutno říct, že když jsem se dozvěděl co to je, tak jsem se zasmál, nevěřícně kroutil hlavou a řekl si ''proč, Bože proč?!'' Jsou tu všechny klasické klišé, které můžeme vidět jak v dramatech, tak v romanťárnách. Pokud by se film bral s nadsázkou a parodoval by tyto žánry, pak by to určitě stouplo, ale to se nestalo. Skvělé herecké obsazení je tu spláchnuto do záchodu a nevyužívá se jejich potenciál. Co ocením je skvělá ústřední píseň a občasné krásné záběry Irska. Za mě slabší 2* ()

castor

Emily Blunt zvládá s přehledem dramatické i komediální role, nebojí se ani ostřejší akce, Jamie Dornan se už pár let snaží úspěšně utéct ze stínu svého „odstínového“ hrdiny, který měl rád bičík, svázané ruce a stažené kalhoty. Tady je to svedlo na irský venkov, kde proti sobě tak trochu bojují dvě farmářské rodiny, kdy jde zejména o jeden malý pozemek. Tihle dva se znají od dětství, a zatímco ona je rázná a tvrdohlavá, on je ostýchavý podivín. Provází je neporozumění i neschopnost komunikace, ovlivňují svérázné vedlejší postavy. Romantická linka procházející filmem naneštěstí není dostatečně silná, zápletka není nikterak zajímavá, chybí nějaká skutečně zapamatovatelná scéna. Asi nejvíc (kromě úchvatných scenérií) potěší Christopher Walken. Oscarový John Patrick Shanley se po celou kariéru potýká tak trochu s kvalitativními výkyvy, tady si vybral spíš slabší chvilku. ()

Asmodin

Smaragdový ostrov se mi líbí a je škoda, že není mnoho filmů, které by se zde natáčely. Příběh není nějak srdce rvoucí je možná trochu nudný, ale hlavní postavy mě zaujaly na tolik, abych se dodívala do konce (z části to bylo obsazením a hereckými výkony Emily Blunt). Nic proti českým názvům, ale udělat z Divokého horského tymiánu Lásku po irsku, tak doufám, že se ještě .rsko píše s velkým I. ()

k212

Stereotypy a konformita vedou k neporozumění, vnitřní bolesti, neschopnosti komunikace a projevení citu, k izolaci, neustálému očekávání... Naštěstí pro diváka nakonec tohle dusno upustí páru, a zjeví se skutečné já hlavních hrdinů. Divnofilm s nesympatickým hrdiny, který šustí papírem divadelní hry, i přesto smysl má. ()