Death of Me

• USA The Death of Me (pracovný názov)

Pár na dovolené na odlehlém ostrově, Christine (Maggie Q) a Neil (Luke Hemsworth), přišli na ostrov dokumentovat místní kulturu. Ráno se probouzí v zaneřáděném bytě bez vzpomínek na to, co se stalo. V panice se snaží chytit trajekt, aby se mohli dostat domů. Cesta k trajektu je ale podivná, stejně jako náhrdelník Christine, který nikdy předtím neviděla. Z ostrova se nedostanou a cestou zpátky do vesnice si uvědomí, že Neil minulou noc nahrával na svůj digitální fotoaparát. Když si přehrají video z minulé noci, zjistí, že se podíleli na místním rituálu, zahrnujícím podivný drink v baru, po kterém následuje násilný incident mezi Neilem a Christine. Ten končí zabitím Christine jejím partnerem Neilem a pohřbením jejího těla. (Bospor)

Morholt

Na Mother's Day Bousman navázat nedokázal, ale v posledních několika filmech si drží jistou průměrnou kvalitu, která sice neoslní, ale zabavit dokáže. A to platí i o Death Of Me. Nástin příběhu celkem ujde, lokace jsou moc hezké a je tu několik solidních halucinačních momentů i trocha toho gore. Ale zároveň je tu těch psychadelických pasáží příliš a hlavní hrdinka snažící se přijít celé záhadě na kloub začne být postupem času dost otravná. Navíc jsem měl až příliš často pocit, že režie rezignuje na děj a soustředí se na vizuál, který ovšem není takový, aby se o něj film mohl opřít. Co se herců týče, tak na Maggie Q se pořád dívá dost dobře a bylo zase po nějaké době fajn potkat Hemswortha, který by mi nelezl na nervy. Ušlo to. 55% ()

Arsenal83

Maggie Q to v hereckej kariére nikdy nedosiahla do závalných výšin, ale v každom prípade je už dlhé roky pozvánkou pre mužov navštíviť Havaj podobne ako Nicole Scherzinger. A nič viac sme tu nedostali, nakoľko táto psychodelická záležitosť je všetko len nie horor. A keď samozvaný hororový expert dáva 5 hviezd, to je takmer záruka braku. ()

Psychor

Bousman se postupem času vyprofiloval v jednoho z nejzajímavějších tvůrců současnosti, což názorně dokumentuje snímkem Death of Me, kde velmi inovativně kombinuje prvky žánru a autorského filmu. Režisér hned v úvodu umně využívá omezené narace k vytvoření napětí a doslova diváka vtahuje do děje. Očekáváme, že nám vyprávění doplní chybějící články bizarního řetězu příčin a následků, avšak odhalení nepřichází. Naopak se neustále stupňuje naše nejistota, až se nakonec společně s postavami propadneme na tenký halucinační led, kde se stírá hranice mezi reálným a imaginárním, či dokonce životem a smrtí. Závěrem dodávám, že Death of Me rozhodně není určen popkornovému publiku, které nachází zalíbení v tuctových lekačkách či zběsilé akci. Jedná se o horor pro opravdu vyzrálé fanoušky žánru, kteří dokáží ocenit skutečnou kvalitu. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku uděluji pět slabších hvězd. ()

kingik

Anti reklama na exotické destinace, co svoji hororovou vsuvku nemá dostatečně ošetřenou. Maggie Q a Luke Hemsworth, ten méně slavný z hereckého klanu Hemsworth, pobývají v Thajsku s filmovým štábem pod vedením režiséra Darrena Lyn Bousmana a přihodí se jim řetězec několika podivných událostí, které mají v mnohém rozměr bizarního až halucinogenního charakteru. V prvé řadě jim jedno kalné ráno dosloužila paměť, takže si absolutně nevybavují, co za uplynulých 12 hodin prováděli. Jsou zcela konsternováni, když si pustí pořízené video z vlastní kamery, na kterém je zachyceno, jak mužská polovička z páru rdousí tu něžnější polovičku páru a následně ji pohřbí pod hlínu. Žena je ale naživu, sice má na krku hematomy po zásahu mocných mužských tlap, ovšem pár absolutně netuší ani nejmenší souvislosti. Zlověstné home video je pouze jedním z aspektů celé velké záhady. Následně se na scéně objeví podivný náhrdelník, ještě podivnější lékař s ještě podivnější diagnózou,  stopy vedou do místního baru a také ke třem místním ženštinám, co určitě znají meritum věci. Režisérovi, který patrně nikdy nepřekročí stín své hororové Skládačky, se daří probouzet v divákovi zvědavost, co je realita a co je pouhé psychedelické šálení mysli, a jitřit jeho případné vysvětlující teze. A na tomhle principu film funguje obstojně, ač v žádném případě nepřekypuje napětím, tak se v jistém ohledu filmu daří být neproniknutelným, nepředvídatelným a originálním. Svoji neotřelost film postupně začne ztrácet. Režisér neměl k dispozici extra scenáristy, žádný z tria psavců, Ari Margolis, James Morley III, David Tish, doposud neudělal díru do filmového světa, se scénáři k celovečerním filmům, především k těm kvalitním, má jen minimální zkušenosti nebo vůbec žádné, takže to podle toho začne vypadat. Vyvrcholení působí přihlouple,  jakákoliv sofistikovanost snímku bere za své, načež i slupka originality je poněkud ohnilá, když vezmeme v potaz existenci (SPOILER!) nejméně dvou podobných snímků s obdobným vyústěním. Bousman a spol. se vynasnažil poskládat události manželského páru z inkriminovaných nočních hodin hororově horlivě. Z hlediska gore je to poměrně chudobné - s umně  sešitou oční bulvou hlavní hrdinky se otálí až do závěru filmu, a dost možná je to i top hnusárna filmu. Spíše je film orientovaný na šifrované hororové výjevy, které se plně odhalí až s příchodem samotného finále. Rozpočet filmu zřejmě nebyl příliš horentní, takže režisér příliš speciálních efektů nepředložil. Lokace ostrova jsou atraktivně mystické, tedy pokud fandíte takovému druhu exotiky, tak rozhodně ano. Navíc je to říznuté avizovaným příchodem ničivého tajfunu, což je následně znázorněno zdevastovaným ostrůvkem, ovšem ničivý živel neuzříme, jen spoušť po něm. Vypadalo to nadějně, výsledek je jen mírně nadprůměrný. 6/10 ()

pornogrind

Na tomhle filmu mě zaujala jen lokace kde se natáčelo a masky domorodců při "festivalu". Jinak to pro mě bylo doslova utrpení. Příběhově mě to absolutně neoslovilo. Ve finále mi tak bylo úplně fu(c)k jak to dopadne. Hlavně, že už bude konec. Nevím co víc dodat. Snad jen to, že za mě je tenhle film ztráta času. Kdo chce i přesto pokoušet štěstí nechť to zkusí. ()

• Film se natáčel v provincii Krabi v Thajsku. (SONY_)