Po jedné stopě - Série 1 (2020) (séria)

Togo, kolébka vúdú (S01E15)

(epizóda)

Road movie dvou přátel překoná most přes řeku Voltu, kde se nachází rozlohou vodní plochy největší přehradní nádrž světa. Martinovo gastro okénko, Togo jako kolébka vúdú a návštěva slonů víc než zblízka... V Ghaně ještě stihli Igor s Martinem několik místních pozoruhodností, jako třeba návštěvu vesnice Amedzofe, která je nejvýše položeným, lidmi obývaným místem v Ghaně. Nebo vodní nádrž Voltu, která je rozlohou plochy 8 502 km2 největší přehradní nádrží světa. Martin nakoupil na trhu špízy s vodními živočichy, jako správný tramp je na ohníčku opekl a jejich vůně utvrdila Igora ve volbě konzervy hrášku k večeři. Přejezd do státu Togo, které je spolu se sousedním Beninem kolébkou vúdú, jim přinesl mimo jiné amulet pro šťastnou cestu. A vzápětí se splnil Martinovi sen, návštěva na farmě slonů, kde je mohl krmit a přátelsky drbat na jazyku. (Česká televize)

Frajer42

Dokončení návštěvy Ghany znovu nanejvýš zajímavé. Návštěva Toga mě bavila o něco méně, ale také stála za to. Zajímavé nahlédnutí na velmi spirituální národ dodržující tradice, které nám v našich podmínkách přijdou nanejvýš podivné. Ať už je řeč o prapodivných metodách místního léčitelství nebo preventivním bití žen. Souhlasím, že to byl jeden z těch spíše slabších dílů, ale to je jen tím, že je laťka vysoko. Znovu jsem si díl užil. [78 %] ()