Děsivý dům

• Rakúsko Das schaurige Haus

Rodina z velkoměsta se stěhuje do odlehlého zapadákova a dva bratři se s pomocí nových kamarádů snaží rozluštit děsivé tajemství, které obestírá jejich nový domov. (Netflix)

*CARNIFEX*

Nad týmto by kývla rukou aj bratova 6 ročná dcéra. Tá šliape je už na inom Levely, nie na takýchto nevýrazných počinoch, ktoré v rámci žánru, ani pre kategóriu do 10 rokov, nedokážu ponúknuť takmer nič, čo by si malý divák pamätal. Bez urážky, ale toto je tak do 5 rokov, pričom väčšiu dávku napätia sa divákovi dostane pri sledovaní "Chobotníc z II patra". ()

vinducha

Shlédnuto náhodou , s tím , že němčina jako originál jazyk není ve filmu zrovna mé hobby, nicméně ,musím vypíchnout zřejmě vycházející dětskou rakouskou komediální hvězdu Larse Bitterlicha v roli Fritze , ten hošík je talent. Film kdyby byl natočen u nás , bych zařadil někam mezi Páni kluci a Ať žijí duchové , ovšem bez hlavního hudebního motivu , horor to spíš nebyl , a trestuhodně nevyužitá příroda pohraničních hor mezi Korutany a Slovinskem trochu zamrzela. ()

SpicyNugget

Máma se se svými dvěma syny stěhuje do vesnice na kraji Rakouska. Když začne mladší Eddi mluvit jiným hlasem a když uvidí duchy v zrcadle, je starší Hendrik nucený sebrat všechnu svou odvahu a všechny nové kamarády, aby zjistit, kdo byla původní rodina žijící v jejich novém domě a na co zemřeli...  Super film, já jsem spokojená. Mladý Fritz mě svými hláškami bavil, námět a zpracování téma "pomsta" bylo skvělé. Plno duchů, plno otázek. Mě film nenudil ani na chvíli. ()

borec999

Bez tempa a bez nápadu. Chápem, že toto nemal byť čistokrvný horor, ale iba také ľahké strašenie pre deti, v ktorom budú hlavné detské postavy pátrať po pôvode zla a pritom sa utrúsi nejaká akože vtipná hláška, no aj takýto formát sa dá podľa mňa spracovať omnoho zaujímavejšie. Po hororovej stránke je Desivý dom veľmi, veľmi diétny, humoru je málo, z postáv zaujme maximálne 1 (Fritz, ktorý bol teda solídny autista :D ) a ani dej ničím neprekvapí. V globále sa síce nedá filmu nič výraznejšie vytknúť- po žiadnej stránke nie je vyslovene zlý a preto môže nenáročnejšiemu divákovi sadnúť, ja som sa však pri ňom celkom nudil... 40% ()

oveckaoa odpad!

Tenhle film má pocitově minimálně 3 hodiny z nichž se něco děje zhruba 10 minut. Rodina se stěhuje do nového baráku a zjistí, že tam někdo umřel. Do kluků vstupují duchové mrtvých co se chtějí mstít  (ačkoliv se zmůžou jen na to ,aby zjistily důvod proč umřely od jakési no name ženské) a ti kluci se snaží přijít na to komu. Hororových prvků je zde minimum o fantasy to ani nezavadilo a herecké výkony jsou na úrovni nějakých ochotníků za bavorskou klobásu .  Konec už je pohádka pro malé děti. Dokoukáno tak na 5 krát minimálně jelikož je to taková nuda tohle by mohly vysílat klidně na Čt v normálním čase a dát tomu nálepka horor roku. 5 procent za u holku s rozpuštěnými vlasy je jediná postava co je sympatická. ()