Extra život

• Slovensko Romantický únos (viac)

On je smolař, který pracuje jako uklízeč kanceláří a sepisuje knižní trhák, který určitě zabere, ona je znuděnou dcerou bezcharakterního milionáře. Ti dva jsou si souzeni, jenomže někdy se osud ne a ne naplnit. A tak jsou na zem sesláni dva andělé s důležitým úkolem, buď spojí ty dva dohromady, a nebo se mohou rozloučit s návratem "tam nahoru". A protože z nebe je sestup na zem pořádně tvrdý, natož s vidinou, že by měl člověk - tedy vlastně pardon anděl - mezi těmi bezbožníky dokonce setrvat - andělská dvojice se pekelně snaží. Jenomže ono to není tak jednoduché. Všechno totiž zkomplikuje, ale i zjednoduší, únos, vydírání, loupež, hudba, tanec, střelné zbraně a spousta dalších "banálních" záležitostí. (oficiálny text distribútora)

Rockerman

Minule jsem tady Dannyho Boylea chválil, že na co sáhne, to se mu daří. Tak už to neplatí. Teno film se mu nepovedl! Po slibném úvodu, odehrávajícím se v Nebi a vtipném pseudoúnosu, přichází horší pasáž. Vtipů je méně a občas jsou nevtipné. Někdy mi bylo až stydno z toho rádobyhumoru. Film natočil režisér po svém ( dle mého názoru ) nejlepším filmu a to je "Trainspotting". Takže "Extra život" chápu jako takové nadechnutí k dalším skvostům, které si nechal až na konec prvního desetiletí 21.století. Bavil jsem se jen napůl, tedy hodnotím 50%. ()

Oralfabet

"You have the demeanor of a man whose partner left him for an aerobic instructor." V některých ohledech celkem sympatický, ale zároveň zoufale nefunkční film. Obzvlášť celá ta zápletka s anděly mi přišla totálně nedomyšlená a matoucí... Holly Hunter absolutně miluju, ale fakt nevím, co si o jejím výkonu v tomhle filmu myslet, a nechápu, proč je pořád tak nadržená. Ústřední dvojice je navíc těžce nesympatická (i když Ewana taky vždycky rád vidím) a nějakou romantiku jsem jim nevěřil ani trochu. Prostě právem zapomenutá podivnost s několika vtipnými momenty (štěkající chlápek), která měla skončit tak o patnáct minut dřív, než skončila. 4/10 ()

kikin01

Koktejl výborné muziky, a skvělé kamery. Danny Boyle, Trainspotting, a McGregor opět v hlavní roli, to musí být fakt zábava (v dobrém slova smyslu). Hlavní dvojka to táhne perfektně, a docela jsem zasmál, i druhé dvojici andělů, kteří tam ale vůbec nemuseli být jako andělé. Jinak parádní film s ještě lepším hvězdným obsazením. ()

Frajer42

Příběh by byl zřejmě takovou nekoukatelnou romatickou sračkou s naprosto stereotypním spojení dvou naprosto odlišných a k sobě se nehodících lidí, kteří se do sebe bezhlavě zamilují, ovšem kdyby ji byl býval neměl na svědomí Danny Boyle, který ji umíchal dle svého typického receptu a stvořil velice milý, bláznivý a vtipný film. Skvělé bylo ústřední duo i herecké obsazení dvou hlavních protagonistů. Cameron Diaz byla neskutečná kočka a Ewan McGregor byl naprosto úžasný vidlák. O žádný extra trhák se sice nejednalo, ale v rámci žánru z mé strany určitě spokojenost. Příjemná komedie, která určitě nikoho nijak neurazí. Lepší tři kusy. ()

Unnamed

Ujetá romantické komedie s Ewanem McGregorem a Cameron Diaz? Sem s tím! Příběh je sice neuvěřitelně trhlý, ale o to více zábavný. Hudba k tomu všemu zajímavě pasuje a dodává scénám na dynamice. Musím říct, že jsem se královsky bavil. Samozřejmě má i tento film svá slabá místa, jako několik zbytečně dlouhých scén s anděli, ale to je tak vše, co bych mu mohl vytknout. Pro mě silné 4*, vzhledem k špatnému hodnocení z řad ostatních, 5*! ()

• Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)