Freaks: Jedni z nás

• Nemecko Freaks – Du bist eine von uns (viac)

Neprůbojná kuchařka po setkání se záhadným tulákem zjistí, že má superchopnosti – a odhalí nechutné spiknutí s překvapivým dosahem. (Netflix)

AmunRa

Superhrdinských filmů je poslední roky jako máku a německý příspěvek do tématu přináší - nic. Slaboduchý scénář opisuje odkud jen může (kde jsme asi viděli superhrdinu se sluchátky a starými diskovékovými hity?) a neopomene přidat špetku sociální nerovnosti, nefunkčních rodin, zlé vlády a proradných vědců. A jednu na sílu naroubovanou černou tvář s nulovým významem, aby se udělalo za dost politické korektnosti. Navíc scénář obsahuje všechna superhrdinská klišé včetně obligátní varianty na kryptonit. Herecké výkony neokoukaných německých tváří (pokud nesledujete německou TV produkci, kde se objevují docela často) nejsou vyloženě špatné, ale ničí nezaujmou. Ve výsledku to není úplný propadák, ale hodně slabý vývar, který do zítřka zapomenu. ()

Arsenal83

Nie som fanúšikom filmov o superhrdinoch, ale tento bol výnimočne celkom dobrý a možno aj preto, že sa nesnažil o tú gloriolu, akú so sebou filmy o ľuďoch s nadprirodzenými schopnosťami nosia. Niekedy netreba veľkoleposť, stačí prirodzenosť, spontánne postavy a dokonca ešte aj našli nemeckú pohľadnú herečku, čo je naozaj veľké plus. Zároveň je tu prinesená dôležitá myšlienka, že ak sa moc vloží do nesprávnych rúk, môže to dopadnúť katastrofálne. A zo zakomplexovaného honibrka sa môže stať masový vrah. Záver som očakáva trochu prepracovanejší. ()

blazma

Jsem nesmírně rád, když se díky Netflixu dostanu k filmům mimo hollywood. Některé evropské filmy jsou opravdu zajímavé a dobré na koukání. Tady je ovšem něco v nepořádku. Nějak jsem ztrácel pozornost po dvou vteřinách filmu. Hlavní hrdinka byla za mě nejlepší a udržela mě při smyslech, ale všechno ostatní byla až skoro katastrofa. ()

jimik13

Dlouho jsem přemýšlel jestli je to na 3* nebo na 4*. Nakonec vyhrálo za mě 71% takže dávám 4*. Film má parádní soundtrack. Scénář a nápad taktéž, superhrdinských filmů už bylo mnoho a mnoho, ale takových kde lidé se schopnostma jsou obyčejní a spíše se schovávají a mnnohdy to ani neví.. líbí se mi ten koncept. Viděl jsem anglický dabing a rozhodně snesitelnější než německý originál. Za mě, ale právě to, že film pochází z menšího německého trhu a ne ze zámoří dodává filmu další pluska. Efekty jsou taky obstojné. na oddech ideální film, ale oscarovou kvalitu nečekejte. ()

Trevor

Netflix rozhodne ponúka aj podstatne horšie filmy či seriály ako je tento. Je pravdou, že tých superhrdinov už je akosi priveľa ale prekvapivo obyčajní herci ponúkli v tomto príbehu relatívne solídne výkony, nedočkali sme sa nijakých korektných bludov a tak tá hodinka a pol pri sledovaní tohto príbehu ubehla celkom svižne. Najmä prvá polovica filmu bola veľmi dobrá a ako spomína vo svojom komentári aj najväčší filmový fanúšik, výber skladieb skrátka nemal chybu. ()