Wolf

• Kanada Wolf

Jacob (George MacKay) věří, že je vlk uvězněný v lidském těle, jí, spí a žije jako vlk – k velkému šoku pro jeho rodinu. Když jsou Jacob a jeho zvířecí vrstevníci posláni na kliniku, jsou nuceni podstupovat stále extrémnější formy „léčebných“ terapií. Jakmile však potká tajemnou Divokou kočku (Lily-Rose Depp), a když jejich přátelství přeroste v nepopiratelnou zamilovanost, Jacob stojí před výzvou: zřekne se kvůli lásce svého pravého já? (FunDinDung)

Arsenal83 odpad!

Váhal som, či ide o paródiu alebo propagandu transsexuality a 72 alebo koľko údajne tých pohlaví/rodov/identít je. Nakoniec išlo o jasnú propagandu. Čo sa dalo aj predpokladať, keďže v tomto filme vystúpi aj Deppova dcéra, ktorá tiež vraj chuderka sama nevie, akú má identitu. Asi nevie, čím ští. V tomto filme si úchylovia myslia, že sú zvieratami, no problém je nastavený tak, že vlastne nie oni sú psychické poruchy, ale narušení a zlí sú tí, čo sa ich snažia liečiť. Tu má byť akože paralela s tým, ako sa spoločnosť správa k transsexuálom a iným deviantom. Úchylovia sa dávajú na piedestál, dávajú sa za vzor a robia sa z nich obete a zlá spoločnosť im vraj nechce dať dostatočný priestor na sebaprezentáciu. Ach, aký to omyl. Kde sú staré dobré časy, kedy sa narušenci proste zavreli do ústavu a bol pokoj. Nikto ich liečiť nemusí, v Pinnelke nech si myslí pokojne, že je aj luster kombinovaný s rebríkom, ale nemusí tým otravovať slušných ľudí. Film zašiel až do takých absurdít, že vlastne muž mysľou vlk chce kefovať ženu mysľou mačku, ale nakoniec si pomôžu vzájomnou masturbáciou. Proste hotový guláš a festival pomätencov. Na strane liečiteľov aj liečených. ()

Maximilianus

Jediné, čo mi vadilo bolo, že to pôsobilo nedotiahnuto,  resp. záver nebol až tak uspokojivý. Divák nedostane odpovede na všetky otázky,  alebo ich má vydedukovať sám. Hlavný predstaviteľ vlka bol fakt skvelý a zaslúžil by si nejakú filmovú cenu za svoj výkon. Aj ostatné zvieratá boli prekvapivo veľmi dobre zahraté. Navyše ide o zaujímavú sondu do mysle chorých ľudí. 6,8/10. ()

Morien

-"Is that what you think a man is?" --- (Budu nejspíš spoilerovat.) George úplně fantastický, ale k Nathalii Biancheri mám pár poznámek/výtek/dotazů. I z reakce ostatních diváků vyplývá, že neposkytuje dostatečný klíč, žánrový nebo stylistický, jak film číst a vnímat. Někteří film přirovnávají k Humrovi, a taky mě to prvně napadlo, ale za jedno film není tak sebevědomě a cynicky vedený jako Lanthimosovy výtvory, a za druhé si hlavně myslím, že o takový druh světa/filmu se autorka ani nesnažila. Wolf je ze všeho nejvíc deep dive do hlavního hrdiny a do vnitřního konfliktu mezi jeho inteligentním já a pudy, o kterých má dojem, že ho pohlcují, a v téhle poloze je také nejsilnější. Film se však příliš vyžívá v absurdní estetice převýchovy, než aby vědomě poukázal na to, že právě povaha programu a praktiky "terapeutů" hrdinův stav (cíleně?) zhoršují a že kdyby přišel do kontaktu s trpělivým a empatickým profesionálem, tak by všechno vypadalo jinak. Zookeeper Paddyho Considinea nicméně (bohužel) není žádná sestra Ratchedová a působí šablonovitě a nedotaženě. Autorka měla jeho postavu buďto víc posílit, zdůraznit a dát jí víc prostoru, a nebo nechat hrdinu bojovat primárně sám se sebou a ne ještě s někým dalším. Tak, jak je to ve filmu teď, měl každopádně protagonista Zookeepera zabít a nebo aspoň vážně potrhat, protože způsob, jakým se ke svým chovancům choval, a jaká "bezpečnostní" opatření přijímal při kontaktu s predátory, nemohla vést k ničemu jinému. Bez krve film působí trochu sterilně a nekompletně. Další věc, kterou bych určitě viděla ráda jinak, byl rozsah a význam postavy kočky divoké. Měla být druhou hlavní rolí/protagonistkou, a nebo jenom vedlejší postavou v příběhu hlavního hrdiny? Protože reálné emocionální i příběhové finále, tak, jak proběhne ve filmu, leží na ní, to ona se rozhodne hrdinu opustit, nikoliv on ji, ale nevím, jestli si to předchozí vývoj této postavy zasloužil/vysloužil. Autorka nám sice naznačí její trauma z minulosti i to, jak s ní díky této vědomosti doktorka Angeli bezcitně manipuluje (a rovněž její psychické zdraví záměrně udržuje rozvrácené, místo aby se snažila o uzdravení, a dokonce s ní zřejmě i spí v jedné posteli, což implikuje věci, o kterých ani nechci přemýšlet), ale jinak kočka po většinu času představuje spíš podpůrnou postavu než protagonistku, řekla bych, a tak bylo podle mě chybou napsat finále filmu kolem ní místo kolem vlka. Ale navzdory tomu, že jsem zmiňovala jenom nedostatky nebo možné úpravy, mám takovéhle projekty tisíckrát radši než všechny oscarové návnady a blockbustery dohromady, takže tak. (Scéna, která se mi líbila nejvíc: Vlk napadne medvěda, který šikanoval kachnu. Poté, co se medvěd vzdá, chce vlk napadnout kachnu.) ()

Adramelech

Čekal bych, že na léčení vážných duševních chorob jsou dnes už psychofarmaka. Léčebné metody, jež se ve filmu ukazují, mohly být novátorské v době MUDr. Philippe Pinela (1745–1826), ale v současnosti už jsou zcela nemyslitelné. Ve filmu je pár dobrých motivů, ale jako celek není nijak zvlášť zdařilý. Raději by se mělo natočit něco o furících (furries) nebo o therianech. Téma je podobné (obsedlost člověka nějakým atavismem) a pro zfilmování mi přijde mnohem vděčnější. Obě zmíněné skupiny kladou důraz na sexualitu a nejsou to blázni, nýbrž jen podivíni, ne-li dokonce příslušníci zatím neuznávaných sexuálních menšin. ()

M.i.k.e

poměrně zajímavé komorní drama z jednoho "ústavu" kde se léčí lidé,kteří si myslí,že jsou zvířata.Hlavní hrdina si myslí že je vlk a sblíží se s děvčetem,které si myslí že je rys.Sledujeme tak mix podivné love story a exkurze do mysli nemocných lidí.Myšlenku to nemá špatnou a chvílemi je to i překvapivě a nepříjemně drsné...60% ()