Emanuela

• Česko Emmanuelle (viac)

Emmanuella je krásna mladá modelka, která žije v Bankoku spolu se svým mužem Jeanem, který je o několik roků starší. Oba jsou v manželství velmi tolerantní a proto manžel nenamítá když k nim domů přichází mladá Marie Ange, která chce od jeho ženy víc než jen rozhovory... Emmanuelle je ale víc fascinovaná starší Bee, s kterou odjíždí na výlet do divočiny... (oficiálny text distribútora)

Willy Kufalt

Bez problémů odpustím kamarádovi, který mě přesvědčil na společné odsledování Emmanuelle, protože sám film doposud neviděl a taky rozšířit si filmové obzory přeci nemůže být špatné, zvláště když se jedná o mezník daného žánru (byť žánru hodně choulostivého). Daleko hůře odpouštím mému oblíbenému skladateli Francisu Laiovi, že se propůjčil k tomu spáchat hudbu k něčemu tak ubohému, z tohoto snímku musela čouhat primitivní prasárna už dávno před výsledním sestřihem a ten film si tak zdařilou hudbu ani nezasloužil. Rok před tím natočil ve Francii erotický snímek i John Frankenheimer (viz. Story of Love Story), ten sice totálně zapadl, ale připadal mi umělecky zdařilý a rozhodně měl v sobě mnohem víc, než jen erotické a sexuální scény s prvoplánovým zaměřením. Jenže zde výsledku nemám co vyzdvihnout kromě hudby a pěkných lokací, neb viditelně špatné je skoro všechno od scénáře až po herecké výkony a natáčené se stejným účelem jako pornografie. Náhlé zbouření iluzí zamrzí, ale holt i ta francouzská kinematografie 70. let má svou obrácenou tvář... 20% ()

Sadova302b50

To jsem se zase nechala nachytat. Řekla jsem si, že se už konečně musím dovzdělat a zhlédnout takzvanou „klasiku všech klasik“. Na konci jsem jenom hlesla: „Taková konina!“ Mizerně natočené, herci i v rámci žánru nic moc, hudba... Francisi, byl jsi tam ty, nebo se spletli v titulcích? A za co sakra ta hvězdička? Z nostalgie to u mě být nemůže. Asi za to, že existují ještě horší věci, například jihoamerická telenovela. Mám při ní stejné extatické zážitky, které se k tomu násobí počtem dílů (tedy řádově stovky, to je panečku jízda)! „Pamětníci“ prominou, nevím, jaká je kniha, ale v mých očích stál tento film za starou bačkoru. ()

Koryntos odpad!

Na začátku, bych se to nějak pokusila shrnout. Jako puberťačka jsem objevila vzadu v knihovně značně ošmatanou knihu, která mě pak jako nepolíbenou bytost zasvěcovala do tajů erotična, samozřejmě s uzarděním sobě vlastním, jsem jí četla pokaždé, jen v případě, když nebylo doma jediného živáčka, než mně. Věřte, že jsem ji za pubertu stihla přelouskat několikrát a některé pasáže se mi opravdu nesmazatelně vryly do paměti. Pak jsem úplnou náhodou viděla film. Všechno, co v knize bylo erotické, se tvůrcům filmu podařilo vykleštit tak dokonale, že tam nezbylo vůbec nic. Už jen výběrem samotných postav, které působí, jako by rejža zapomněl udělat casting a všechny účinkující posbíral zcela náhodně po městě, cestou na natáčení. Samotná Emmanuelle je v knize vylíčena, jako nadpozemské stvoření, které lahodí oku mužů i žen, správně oblá na správných místech a přesto štíhlá. Její filmová vizáž na mě působila, jako babochlap z Rány deštníkem, nebo jako značně znuděná verze bohaté veverky Zrzečky, kterou už nebaví louskat oříšky, tak se snaží i přes svoji asexuální vizáž obskákat celý les. Myslím, že tato herečka by se více hodila pro roli Bee. Její manžel je v knize podán, jako kapitán Pikard, který Emmanuelle, zasvětil do tajů sexu, k tomu ještě zvládá vydělávat miliony a obšťastňovat thajky pod hranicí zákona. Ve filmu vypadá jako úlisný představitel taxikáře z německého porna, s vizáží Horsta Fuxe za mlada. Úplně jsem se děsila scény, kdy Emmanuelle za ním přilétla z Paříže, že budou právě ve stylu německého porna testovat hned na místě, čím hloubš, tím líp a její manžílek jí po vzoru NP propleskne se slovy: ,,Děvko, pořádně, PLESK, pořádně děvko.“ Bohužel, nebo spíše bohudík, byl značně vyčerpaný z vydělávání milionů. Takže z toho důvodu se ve filmu vůbec nic prostopášného nedělo, zřejmě ho bolela hlavička. Představitelka Bee, na mě působila, jako hlavní hrdina-novinář z Fontány pre Zuzanu 3, což mluví samo za sebe. Hraběnka Adriana, která je v knize vykreslena jako prostopášná světačka a záletnice par excellence a je jí 26let, ve filmu vypadá jako vyzobaná kukuřice s vizáží druhořadé prostitutky po několikáté odvykačce na protialkoholním. A samotný don chuan, prostopášník a seladon a tahoun celé knihy homosexuál Mario, ve filmu vypadá, jako řidič autobusu, trávící svou penzi v putikách 3 cenové kategorie a snažící se o podivné zprznění veverky Zrzečky. Chápu, že u nás se v té době netočily žádné filmy s erotickým podtextem, nicméně na celosvětovém prahu, ale byla i díla, kterými se popřípadě mohl tento francouzský skvost inspirovat. Dokonce víc erotická mi přijde i Angelika!!! Která stihne obšťastnit kohokoliv a ještě obhájí svoji prostopášnost závěrečnou větou: ,,Přesto všechno miluji pouze Joffreyho.“ Myslím, že tento film, by byl jedinečným kouskem v případě, že by se dočkal nového zpracování a držel se striktně tezí knihy, která opravdu měla hloubku, na rozdíl od bezduchého nudného a značně protierotického filmu, kde za nejvíce erotickou scénu považuji sex služebnictva v zahradní chýši i přesto, že vilná thajka má chování Blaženy ze Slunce seno. ,, Ne, ne a nebo radši jo.“ Naprostá stupidita filmu, mě dohnala k vyplození překvapivě dlouhého komentáře. Rada na závěr doporučuji si ponechat vlastní fantazii, sehnat si knihu Emmanuelle od Emmanuelle Arsanové, která je opravdu dobrá, film zahodit a pro lepší zapomínání děje, otevřít lahvinku červeného vínka a pustit se do čtení knihy. () (menej) (viac)

Renfield

Kult nekult, i v tomto žánru, by se jistě našlo mnoho lepších počinů. Většina filmu trpí na hloupý a tím také nezáživný děj, vlastně je to stejná nuda, jakou prožívá samotná Emanuela (divím se, že po tom celodenním nic nedělání, mohli tak často spát, dokonce i odpoledne). Co se kamery týče, čekal jsem alespoň pěkné záběry na ženské tělo, vždyť by to zde bylo tak příhodné, ovšem nekoná se a lépe na tom kamera není ani jinde. Hudbu raději ani řešit nebudu a herecké výkony? Žádné... snad jen Alain Cuny, i když ani on toho se svým démonickým výrazem nemusel hrát příliš. Každopádně s jeho pozdním příchodem je film přeci jen zajímavější, to filozofování mu sluší, akce při něm už tolik ne. 20% ()

Smerfetka88

Nechápu, že i dnes si tolik lidí plete erotiku s pornem! Soudě podle komentářů čekala většina něco tvrdšího kalibru, takže tady píší, že erotika žádná nebo nevýrazná....Naopak, je to erotický film, který má příjemně erotickou atmosféru a decentní scény. Pokud jde někomu o něco tvrdšího, tak od toho tu jsou zcela jiné filmy. Ale zpět k Emmanuelle - dějově průměrné, eroticky příjemné, herecky podprůměrné. ()

• Jedná se o nejdéle promítaný film v kině. Na programu pařížského kina Paramount City byl na programu 10 let a 8 měsíců, během kterých jej zhlédlo 3 260 874 diváků. (pan Hnědý)
  • Kouzlo Emmanuelle proniklo do tehdejšího Sovětského svazu, kde si vydobyla oblibu mezi politickými vůdci, kteří běžně sledovali filmy pro širokou veřejnost zapovězené. (Zetwenka)
  • Prvú verziu Emmanuelly, ktorá bola nakrútená koncom 60. rokov, vôbec nedovolili premietať v kinách. Sylvia Kristel, neskoršia predstaviteľka, bola presvedčená, že filmová cenzúra zastaví aj premietanie nového filmu. (Raccoon.city)

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

20.12.2023

Nová verze klasického eroticky laděného dramatu Emmanuelle z pera autorky thajského původu Emmanuelle Arsan je už nějaký čas na cestě na velká plátna. A zatímco nyní už by se první anglicky mluvený… (viac)

Léa Seydoux bude Emmanuelle

Léa Seydoux bude Emmanuelle

18.05.2022

Stále více a více populární i obsazovaná francouzská herečka Léa Seydoux má napilno. V následujících dnech budou na právě probíhajícím festivalu v Cannes uvedeny rovnou dva její nové snímky, a to… (viac)