Resident Alien

Komédia / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2021–2024), 25 h 18 min (Minutáž: 44–47 min)

Tvorcovia:

Chris Sheridan

Predloha:

Peter Hogan (komiks)

Hudba:

Noah Sorota

Alan Tudyk, Alice Wetterlund, Sara Tomko, Levi Fiehler, Elizabeth Bowen, Mandell Maughan, Gary Farmer, Corey Reynolds, Ben Cotton, Patrick Keating (viac)

Sledujeme mimozemšťana Harryho (Alan Tudyk), který převzal identitu maloměstského lékaře z Colorada. Harry pomalu začíná zápasit s morálním dilematem své tajné mise na Zemi. (Petrmachovec)

vyfuk

I když bych seriál nehodnotil nijak extra negativně, evidentně mi v něm chyběla nějaká  jiskra. Nějaké díly jsem viděl hned, nějaké  po měsících a nějaké vůbec. Na seriál  jsem úplně časem zapomněl, což dokazuje bez něj žít dokážu, aniž bych zjistil jak dopadne. Není to špatná věc. Ale můj čas je na ne nejlepší věci dost omezený. ()

Fr

,,LIDI JSOU NEBEZPEČNÍ. NÁŠ DRUH TO VĚDĚL ODJAKŽIVA.…“ /// Moc jsem od toho nečekal, takže nakonec musím konstatovat, že pocity jsou veskrze pozitivní. Třeba i díky trikům. Infiltrovanej emzák může díky sociálně emočnímu chování někomu připadat jako kokot. Nebo jako srandista. Stejně jako díra, ve který se to odehrává (a která je proslulá tím, že zde obětovalo život 59 horníků, aby zachránili jednoho). Ano – takže absurdní humor (ať už si pod tím představíte cokoliv). Příběh se zajímavě vyvíjí… bohužel postupně i často prudí. Prostě taková kravina o emzákovi, kterej pozná, že i na Zemi může bejt něco pozitivního. Třeba pizza. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou komiksovou sérii od autorů Petera Hogana a Stevea Parkhouse, neznám. 2.) Když vyhubím lidstvo, budu doma za hrdinu. /// Thx za titule ,,kamyll“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * ///  2. SÉRIE  „JE ZŘEJMÉ, ŽE JSI NESPLNIL POSLÁNÍ…“   Ze začátku se dost řešej píčoviny a ty „mimozemský“ věci jsou na druhý koleji. V hlavní roli není mimozemšťan, ale obyvatelé městečka Patience. Navíc tady není ani moc ftipu, spíš je to takový … na pohodu. Harry řeší svoji lidkost… a trochu se to začne rozjíždět na konci. Přibejvá vzrušení i ftipu a … kurva to ještě není celý….   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Připadám si moc lidskej.    /// Thx za titule „msiticjoe“. (POKRAČOVÁNÍ U SÉRIE...) ()

HAL

Jsem velký fanda Alana Tudyka a jeho role tady je přímo luxusní, perfektně mu sedí... ale stejně jsem nedokázal dát víc než pár dílů. Skvělé nápady, ale rozředěné tak obrovským množstvím balastu a nezajímavé nudy co jinak nosné téma ubíjí... tohle měl být film. Na dvě hodiny, vytěžit to podstatné a konec. 6/10 ()

anderson

Výborný sci-fi komediálny seriál s bravúrnym hereckým výkonom Alana Tudyka ako mimozemšťana Harryho, vtipnými dialógmi a plejádou skvelých vedľajších postáv, postavičiek a nahrávačov. Na druhú sériu - ak bude - sa teším. (1.4.2021) ()

M.i.k.e

Tudyk si opravdu našel svého Monka a Resident Alien se nedá upřít určité charisma,ale jak moc mě to bavilo zkraje,tím víc sem se nudil ke konci.Jakoby celé sérii postupně docházel dech a začala přešlapovat na místě.Jako sci-fi jednohubka líznutá komedií každopádně funguje dobře a na druhou sérii se podívám...70% ()

Martrix

Příjemné překvapení. Čekal jsem něco jako byl kdysi Alf, nebo nějakou unyle korektní nekomedii. Přestože vám bude hned jasné, kam bude příběh o emzákovi, který má vyhladit lidstvo, ale uvízne na Zemi směřovat, stejně je první polovina seriálu zábavná a pohled na šklebícího se a hláškujícího Tudyka vás jen tak neomrzí. Druhá polovina seriálu měla být víc sci-fi...za mě to nebylo tak úplně ono a závěr byl vysloveně uspěchaný. Což je škoda, protože v prvních epizodách se vždycky našlo něco vtipného a to dokonce i když šlo o všetečné dětičky. U toho měli tvůrci zůstat. Každopádně jde o nenáročnou, ale příjemnou záležitost, ke které se rád vrátím. ()

ivan bohatyr

Slabosta, minimalne smesne, sotva na par mistech. Hlavni hrdina je mimozemstan, ktery chce vyhladit lidstvo, cili negativni postava se kterou se jako divak tezko nejak szit. Ze zacatku to bylo docela ok, ale postupne se z toho staval vetsi a vetsi nesmysl a druhou serii jsem po prvnim dile vzdal. ()

LizianShaw

Ano, humor je zde hodně silly, a místy až šíleně stupidní, ale Alan Tudyk to umí prodat tak perfektně alienózním způsobem, že jsem se fakt hodněkrát zasmál, a dostkrát i nenuceně. I přes Tudykovo parádní grimasy je mojí oblíbenou postavou ''The Big Black'' jehož černošský způsob vyjadřování je přesně to, co dnešní doba potřebuje. 85% ()

iXtr3m3

Mám rád Alana Tudyka, v Transformeroch od Baya bol skvelý a to doslova, nehovorím o Tucker a Dale proti Zlu, to už bola iná pecka. Ale na druhú stranu je to podľa mňa príliš držiace sa pri zemi, je to viac sit-com ako klasický seriál, jednotucho také nemastné neslané, tvorcovia nevedia zošliapnuť pedál na podlahu. ()

husokachna

Tak trošku se mi zdá, že někdo opisoval u Barryho. Střídání temnějších a humorných chvil společně s hlavním hrdinou, kterej je tak trochu "sociopat", rozhodně není klaďas ale je sympatickej až na půdu, má s Barrym společné. Ještě víc než v Barrym se tady ale kašle na vnitřní logiku, očividně se rozehrálo něco, co bylo těžký ukočírovat a i kvůli tomu to chvílema působí strašně neučesaně a na sílu. A pokud zůstanu u srovnávání, tak humoru je tady tak o dost méně, případně to nebyl úplně můj šálek kávy. Díky sympatickým postavám, příjemně rozehráté "partii" a zvláštnímu černodivnohumornému (terminus technicus) feelingu, jsem ale vydržel až do konce a asi bych byl v hodnocení shovívavější, kdyby ovšem nepřišel desátý wtf díl, totálně splácanej nesmysl bez logiky, ve kterém bylo potřeba nějak spojit nitky a uzavřít sezónu. Podobnej kvalitativní propad přijít dřív, tak jsem to nedokoukal. Takovej slabší průměr, takže dvě vyfocený vagíny (viz seriál). PS: Tudyk je fajn, ale kde není...? ()

Daiker

Kvalitní oddychovka od SYFY.... Bavil jsem se a Harry je sympaťák, který neví co chce s naší planetou udělat.... Kluk versus mimozemšťan tak tam mohla nevraživost vydržet déle. Už se těším na druhou sérii.... ()

kondor77

Z počátku mě ten koncept bavil, ale s přibývajícími díly zjišťuji, že se začínám nudit. I tak skromnou humornou složku totiž vytlačuje ta dramatická a mimozemšťan ustupuje ze scény na úkor otravných či zbytečných vedlejších postav. Začátek druhé série jen potvrdil mé obavy, končím. ()

celticek

Tak jo, rychle za čerstva. Masku nemuseli Tudykovi ani vyrábět, ten se pro to narodil. Je to hodně zábavné, nejvíce pobavil suchý až morbidní alienův humor. Souběžně hledím na Gangs of London, řekl bych, že kvalita je podobná. Klasické zklamání na konci - opět to vypadá, že se bude pokračovat. Fajn by to bylo na planetě mimozemšťana. ()

Mamlas

Komentáře jsem napsal k jednotlivým sériím. První série zkraje fajn, pak se změní v rodinnou tlachárnu. Série druhá už je jen blbá nedívatelná tlachárna. Hodnocení po sériích: 26%, 4%, třetí sérii už se nebudu pokoušet sledovat. Celkově ↘️ 15% ()

Gig

Slušný komediální seriál o mimozemšťanovi. Začátek mi hrozně připomínal Starmana s Jeffem Bridgesem. Přistál na naší zemi vzal něčí podobu.... Ale tím to neskončilo. Bylo tam pár dalších, a možná i nechtěných narážek - jelen, život apd.... Líbí se mi černý humor a někdy to hraničí se sitcomem. Část mezi lidmi hrajícími si na mimozemšťany byla bombónek. ()

Hopeman

Harry v podání Tudyka nemá chybu ( samozřejmě trochu hodnotím jako fanda posádky Serenity) pro mě seriál zatím jeden z nejzábavnějších za hodně dlouhou dobu , kde není na první dobrou nasraná hyperkorekce a různoaktivistická vyváženost , takže za to palec nahoru....co se týče seriálu tak je celkem svižnej a zbytečně se tam nemrhá fórama, když už ...tak v danej okamžik seděj jak prdel na hrnec..... a musculus gluteus maximus je první věc, která bohužel charakterizuje Astu.... ()

Slack

Votrelci mali Ripleyovú, Vec mal Macreadyho, Talec svojho Cainea. No a najväčším problémom Tudyka sú dve deväťročné deti. Ku koncu série to už síce strácalo dych. Ale 4 * si to zaslúžilo. Vďaka otvorenému koncu to má nádej na pokračovanie. ()

Hixx

Idilické malé americké mestečko, kde každý pozná každého sa zmení na útočisko ufónca, ktorý len chce ostať nepovšimnutý a sústredený na svoju misiu zničiť ľudstvo. Začínal som to sledovať dosť opatrne s tým že to bude ďalší brak ktorý zrušia po 1 sérii, ale musím povedať že ma to celkom chytilo, hlavne scény keď sa náš jedinec snaží učiť vyzerať a hlavne správať ako človek. Hlavný protagonista Alan Tudyk (Harry) je proste týpek a tento seriál je pre neho ako šitý na mieru. Jemne nadpriemerný vtipný seriál s jednoduchým dejom ale to vôbec nevadí, ako oddychovka je to fajn. ()

Miroslav.Zac

Alan Tudyk je skvělý herec a kdo ho nemá rád, skončí v pekle. Pro role podivínů se zřejmě narodil, tak proč si nezahrát ufona, který svět lidí nechápe a žije si tak nějak po svém - jako ti podivíni. Bohužel se seriál drží jakýchsi neviditelných mantinelů, za které se zdráhá jít - a to je škoda, protože má hodně co nabídnout. Snad se druhá a později i třetí víc rozjede. ()