Život Melanie (Reese Witherspoon) snad už ani nemůže být lepší. Je, mladá, krásná, úspěšná (její poslední modelová kolekce se stala na předváděcím molu hitem) a zamilovaná do mladého, krásného a úspěšného syna starostky, který ji právě požádal o ruku. Nepochybně radostná událost, kdyby ovšem Melanie neměla pár problémů z minulostí, tím největším je vychladlé, ovšem úředně stále ještě platné manželství s jistým Jakem. A tak se musí Melanie vydat do svého rodného městečka v Alabamě a donutit toho darebu, kterého si kdysi přiopilá vzala, aby podepsal rozvodové listiny. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlapák a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést (oficiálny text distribútora)

cinema_cz

Režisérovo rutinérské vypravěčství nedokáže většinou zcela průměrnému scénáři vtisknout žádný šmrnc. Především díky Reese Witherspoonové stojí Holka na roztrhání za vidění i pokud čirou náhodou nepocházíte z amerického jihu. Díky ní a jedné z nejkouzelnějších žádostí o ruku ve filmové historii. 60 % (Ondřej Vosmík, Ci 01/2003, str. 90) ()

Pavlínka9

Předvídatelná "americká komedie" s pěknou R.Witherspoon, ale spíše se mi, jako mnohým, líbil kontrast mezi New Yorkem a "Jihem" :D Je to pravda, že ukázka obou mentalit je fakt protichůdná a bylo to dost zajímavé. Rozhodování bylo opravdu "těžké", ale dá se na to koukat a je to příjemný film na sobotní odpočinkové odpoledne :) ()

ViktorEl

Tuctová romantická komédia, ktoré tu už boli milión, a ktoré sa od seba odlišujú, len hereckým obsadením. A keby v tomto filme nebolo také dobré a sympatické herecké obsadenie, tak by tento film nedosiahol ani toho priemeru. Aj tak už filmu škodí to, že obsahuje veľa romantického klišé, a vo väčšine času dosť nudí, ale na jeden večer je to slušný oddychový film. 55% ()

Anderton

Tuctová romantická komédia, ktorá však plní svoj komerčný účel. Postavy sú celkom uveriteľné, nie sú prvoplánovo rozdelené na dobré a zlé a Reese by občas potrebovala preplieskať. Takže problém je skôr v tom, že novodobé romkomy nie sú nič pre mňa a Reese nie je Audrey H. Na Vianoce tento film funguje o niečo lepšie. Ale raz a dosť. Američania si asi film užili viac, nám je porovnávanie južanskej a severskej mentality celkom ukradnuté. 50% ()

Krt.Ek

Klasický průměr, film na jedno zhlédnutí, který nestojí za řeč. Zajímavosti je jen to, že jsem si potvrdil, jak sebe samu klasifikuje americká populace - bodří naivkové, kteří to nikam nikde nedotáhnou (pokud si tedy nesbalí svých pět švestek a nezamávají například své Sweet Home Alabamě šátečkem), na Jihu a egoističtí, ale úspěšní workoholici na Severu. 50% ()

• Jezero Peachtree, kde natáčení také probíhalo, leží v rezervaci a jeho okolí proto podléhá přísným bezpečnostním opatřením kvůli případnému znečištění. Během natáčení na něm přistával Jakeův (Josh Lucas) hydroplán, za což si filmaři vykoledovali od místní policie pokutu 300 amerických dolarů. (Mr.Hudson)
  • Mnoho študentov Berry College hralo komparzistov ako účastníci svadobnej scény. Úmyselne neboli obsadené žiadne nízke blondínky. (Arsenal83)