bourec

Další z filmů, kterej má osmdesátkovej look. Obsazeni jsou herci, který jsme koncem milénia pravidelně potkávali na plátnech v béčkovejch filmech. Jako celek to ale působí už spíš legračně. A hlavní hrdina dost nepříjemnej ksicht. Největší problém tohodle filmu je ale to, že v podobně laděnejch filmech konce minulýho století jste pocit, že ani hlavní hrdina není žádnej klaďas neměli, a bezmezně jste fandili, aby všechny rozšmelcoval. Tady bohužel tvůrci šlápou spíš na brzdu. A to je škoda. 40%. ()

JASON_X

Ale to je moc velká škoda, že tahle "kingovina" skončila tam, kde by teprve měla pořádně začít. Takže snad ve druhém dílu. Každopádně příjemný návrat kamsi do devadesátek či nulek, kdy podobné filmy docela frčely. Stokrát omletá pomsta outsidera na odporných trýznitelích se neokouká, jen musíte být tolerantní k silně absurdní zápletce. Obligátní mimozemská mutace, která outsidera promění málem v predátora, je zde nahrazena prastarou indiánskou kletbou (nebo snad požehnáním?) a chvílemi mi děj připomínal parodii, konkrétně třeba při všech scénách se šamanem Richmondem/Sixkillerem. Taky mi silně vadilo trapné moralizování na konci, kdy spravedlivá pomsta na vrazích matky je stigmatizována jako něco špatného, ba přímo zlého, božínku. Naopak po rozpačitých dojmech z nedávného Why?, kde jsem málem nepoznal mou oblíbenou mutantku Natašu a kde ve mně stařeček Lance vzbuzoval hlavně soucit, je tady Nataša docela šmrncovní a Lanceho ožralecký "léčitel" je přímo k sežrání. ()

dannyyy

Bobby Sixkiller vůbec nestárne a k tomu mu pomáhá asi ta jeho čelenka 😀 Pohodový filmík na nedělní odpoledne na stanici TV Nova. ()

Thomas_xxxxx

Parta spolužiakov šikanuje outsidera z triedy, ten sa potom stretne s nejakým dedkom, ktorý mu predá svoje schopnosti. Tie slúžia tak, že ak na neho niekto zaútočí, tak útok sa obráti voči útočníkovi a ten dostane na frak.  Neskôr to prejde do fázy, že keď ublíži sebe, tak automaticky sa toto ublíženie stane ostatným, len nie jemu. V podstate celý film beží v tomto duchu. Nízke hodnotenie ma prekvapilo, hoc to nie je americký trhák, tak ja som sa nadpriemerne bavil. ()