Životní příběh hudebníka, politika a moderátora Michala Prokopa... Michal Prokop patří půl století mezi přední tváře české hudební scény a dosud o něm nebyl natočen větší dokument. Jeho autorské a interpretační „stopy“ v československém rocku jsou nezanedbatelné, stejně jako jeho politické angažmá a televizní práce nebo jeho osobní postoje. Snímek mapuje souběžně překrývající se období všech oblastí jeho života, protože spolu neodmyslitelně souvisejí. (Česká televize)

Slarque

Michal Prokop je naštěstí i skvělý vypravěč, takže dovedl svůj život stručně shrnout a převyprávět. Jinak je to prostě jen další hudební medailon v řadě. ()

Marze

Dokument je hlavně o hudbě. Během normalizace se kvůli existenčnímu zabezpečení jakou soulový talent dal na popovou dráhu po boku s Hankou Zagorovou, které je za to dodnes vděčný. Sympaticky se nekličkujíc zpovídá z podpisu tzv. anticharty. antichartou. Radostnější životní etapa přišla s novou partou , v níž vznikla legendární Kolej Yesterday. A také hudebníkům vstup do parlamentu po revoluci, jeho pořad Krásné ztráty, druhé navrácení k muzice a vstup do Síně slávy hudebních cen Anděl. Nad encyklopedické hesla se dokument opět dostane při zpěvu Prokopovy písně Snad nám naše děti prominou když mu promine jeho syn. ()

Rockerman

Michal Prokop si zaslouží všechny pocty, které může muzikant a zpěvák získat. A tento dokument dokládá, že je to skvělý člověk. Nevymlouvá se, přiznává své chyby s velkou pokorou a i proto je pro mne jednou z nejzářivějších hvězd naší kultury. No a po hudební stránce není co dodávat, stačí se zaposlouchat a vychutnávat. ()

bohemia_regent

Jinak výborný dokument oslabuje pasáž, která se věnuje Prokopovu angažmá v politice, tam filmu "spadne řemen". Možná je škoda, že se v téhle části rezignovalo na hudební složku, která by nejspíš pomohla a politická kapitola by tolik netrčela z celku. Pak ale naštěstí dojde ke znovuoživení předešlé nálady. Takže konec dobrý - (skoro) všechno dobré. ()

progression

Vynikající dokument mapující životní i hudební příběh Michala Prokopa. Velkým kladem snímku je především to, že svůj život komentuje převážně Michal Prokop sám, žádným tématům a otázkám se nevyhýbá a i to významně dokumentuje jeho osobnost a v dokumentu potvrzují i další zúčastnění Jiřím Černým počínaje. Hudební ukázky zpěváka s nezaměnitelným hlasem samozřejmě také nechybí a nechybí ani ty, kde se od svého nejoblíbenějšího stylu v určité době (nedobrovolně a trošku z donucení) odklonil. Jiří Vondrák má rovněž v hudbě ohromný přehled a podobné dokumenty umí velice dobře a poutavě natočit. Tenhle se mu obzvláště povedl. ()