Baladický příběh inspirovaný lidovými pověstmi... Ondráš (J. Satoranský) a jeho chlapci zachrání zbojníka Juráše (J. Tříska) před oprátkou a vezmou ho mezi sebe. Juráš se ale velmi těžce smiřuje s tím, že už není svým pánem a musí se podřizovat hlavě zbojníků, oblíbenému Ondrášovi. Purkrabí Prchlík (V. Voska) se snaží zbojníky pochytat, a i když mu pomáhá špeh (J. Abrhám), zatím se mu to nedaří. Špeh však přece jen vymyslí léčku. Markytku (M. Šebestová), kterou miluje Ondráš, dá jednoho dne purkrabí zatknout a předpokládá, že Ondráš přijde dívku vysvobodit. Juráš přemluví zbojníka Kubicu (J. Libíček), aby šli sami Markytu zachránit. Zbojníci jsou chyceni, mají být odvezeni na popravu. Podruhé Ondráš Juráše zachraňuje, ale štěstí mu to nepřinese… (Česká televize)

rakovnik

Tak špatně natočený film jsem dlouho neviděl. Banda nesympatických zlodějů a lupičů bojuje s vrchností, která je tak hloupá, že si zbojníky v rajónu zaslouží. Nesmyslů je v ději plno, závěr je naprosto mimo. Zkratkovité, naivní. Dříve jsme prostě měli fandit zbojníkům jen tak. Kvituji ovšem zajímavé obsazení a odvahu točit i v exteriéru. ()

slunicko2

54letý Václav Voska a 41letý Jan Libíček činili tu celou inscenační hrůzu alespoň trochu snesitelnou, byť vždy jen na pár chvilek. ()

Ironfood

Chtělo by to trochu ucelenější příběh a méně toho "my jsme zbojníci, ejchuchů". Taky by neškodilo trochu větší prokreslení postav, takhle vlastně není jasné, proč toho Ondráše všichni tolik žerou - Libíčkovo vysvětlení, že je to tím, že umí zpívat, mi fakt dostatečné nepřipadá:-) ()