Meryl Streepová - tajemná a proměnlivá

(TV film)
  • Francúzsko Meryl Streep - Mystères et métamorphoses (viac)

Fenomenální chameleón, skromná hvězda bez skandálů... Na světě je málo hereček, které podají strhující výkon prakticky v jakékoli roli a za jakýchkoli okolností. Meryl Streepová dovede být křehkou kráskou i robustní metrnicí, tragédkou i komediantkou, skvěle zpívá a tančí a při tom všem je nesmírně skromná a pokorná. Narodila se v roce 1949 jako jediná dcera v rodině farmaceutického manažera. Původně chtěla studovat operní zpěv, ale už na střední škole zjistila, že srdce jí tluče pro činohru. Na divadelních prknech se cítila jako doma a okamžitě se stala školní hvězdou. Bez povšimnutí nezůstaly ani její první role ve filmu a ve třiceti letech měla za sebou svého prvního Oscara za svůj strhující výkon ve filmu Kramerová versus Kramer. Nesmazatelně se zapsala do zlatého fondu světové kinematografie také svými výkony ve filmech Lovec jelenů, Sophiina volba, Francouzova milenka, Zamilovat se, Smrt jí sluší, Madisonské mosty, Ďábel nosí Pradu či Mamma Mia! Jedním z nejtěžších protiúkolů, které ji za kariéru potkaly, je role „nejhorší zpěvačky světa“ ve snímku Božská Florence, kde se někdejší operní naděje musela pečlivě učit, jak zpívat falešně. Každý z jejích výkonů je nezapomenutelný. (Česká televize)

Vajonek

Jeví se, že dokumentu se podařilo vystihnout či vypíchnout hlavní charakterové vlastnosti i přístup k práci Meryl Streep. Připadalo mi, že s postupujícím časem to ale začalo trochu být omílání již řečeného. Namísto toho bych uvítala např. více informací ze soukromého života této zvláštní a výjimečné herečky a/nebo pojednání o více jejích filmech, ne jen poměrně úzkém výběru. 60 %. ()

Marze

Dokument na České televizi Art vás provede hereččinou padesátiletou filmovou tvorbou. "Promění se před vašima očima do čehokoliv co budete chtít" říká její kolegyně. Často hrála složité, náročné a nepříjemné ženy. O jejím soukromém životě se toho moc nedozvíte, možná žádný ani nemá, ale mám ji rád. Tento hagiografický dokument na mě působil jako průmyslové cvičení a tato velká herečka by si zasloužila něco lepšího než takovýto odpad. ()

andrii

Ta, která umí měřit tep. Emoce třpyt i střep. Mona Lisa múz. S cukřenkou, solničkou, kořenkou. Charakterovým vějířem. ()