Grombergovi jsou velmi úspěšnou rodinou - dokud se nezačnou bavit sami mezi sebou. Alex Gromberg (Michael Douglas) s obtížemi zvládá náročnou trojroli otce, syna a manžela, přičemž se snaží vyhnout chybám, které učinil jeho otec, a vyrovnat se s těmi, kterých se při výchově svých vlastních synů už dopustil sám. Alexova žena Rebecca (Bernadette Peters) je psycholožka, která se snaží skloubit svou profesi s manželským životem a vychováváním dětí. Mitchell Gromberg (Kirk Douglas), praotec rodiny a vysloužilý společník jedné z předních newyorských právnických firem, má potíže vyrovnat se se svým stářím. Jeho oddaná žena Evelyn (Diana Douglas) mu byla po celou dobu jejich manželství oporou a snažila se urovnat časté sváry mezi ním a Alexem. Asher Gromberg (Cameron Douglas), Alexův nejstarší syn, vede rebelský život na vysoké škole. A Alexův jedenáctiletý potomek Eli (Rory Culkin) je možná "nejdospělejším" a nejrozumněji uvažujícím mužem z celého rodu Grombergů. Každá ze tří generací této americké rodiny žije odděleně od ostatních svým vlastním způsobem, který má ve všech případech daleko k dokonalosti. Jednou za čas ale přichází chvíle ke společnému setkání. Čas slavit, smát se, bojovat, plakat a starat se o své bližní. (oficiálny text distribútora)

golfista

No je to spíš na **, ale po skončení jsem zjistil, že vůbec nejsem naštvanej a nakonec jsem nelitoval, že jsem tuhle "sondu do života americké rodiny", která je víceméně o ničem, viděl. ()

troufalka

Zatímco Michaela Douglase moc nemusím, s jeho tatíkem Kirkem je to docela jiná. Ten charismatický chlapík s důlkem na bradě mě bere už hodně dlouho. Proto jsem ho ho vybrala do Herecké odysey ve filmu, kde hraje i se svým synem. Prostoru příliš nedostal, v pomalu plynoucí každodennosti vyniká spíš Michael. Po celou dobu byl film spíš slabším průměrem, ale konec to trochu napravil. ()

gabin(a)

Ačkoli jsem normálně naštvaná na stupidní přejmenovávání originálních názvů do češtiny, tenhle fakt sedí. Navenek normální (akorát velmi bohatá) americká rodina, ale vlastně má každý nějaký svůj problém a všichni navzájem řeší něco mezi sebou. A nějak to všechno dopadne, život jde dál, prostě to tak chodí. Douglasů tam bylo jak Hujerů, ale to mi vůbec nevadilo, naopak Kirka a zvlášť Michaela mám ráda, i když ho mluví ten vůl Štěpnička. Taky jsem si říkala, jak to stáří umí udělat z někdejšího svalnatého sportovce Spartaka staříka jako věchýtek, to už se mi tak moc nelíbilo, ale tak to bohužel taky chodí.... ()

Radek99

Až příliš sentimentální snímek o dysfunkční americké rodině sociálně vycházející z těch nejvyšších společenských kruhů. Jestli tenhle film ale skutečně byl tvůrci zamýšlen jako drama, pak funguje jen někam k momentu kolize, další fáze, krizi, natož peripetii už vlastně vůbec nerozvíjí. Celý (díky hereckému obsazení patrně hodně ambiciozní) projekt se ovšem nakonec zvrhl do podoby až příliš plochého melodramatu... Škoda, že se scénárista neodhodlal k většímu ponoru pod povrch věcí a nepokusil se krizi vysokostavovské rodiny pojmout realističtěji a plastičtěji. Takto se tvůrci chopili daného tématu až příliš smířlivě... ()

josieaddms

Člověk z toho má takovej nemastnej-neslanej pocit. Bernadette Peters a Rory Culkin byli opravdu hodně dobří, ostatní byli takový standart. Hlavně nevím co si má divák z toho filmu odnést a jaké z toho má mít pocity. Nevím co vlastně film chtěl říct. A je to škoda že tvůrce film více nerozkreslil, jak vztahy tak charaktery, protože pak by hned všechno na diváka více působilo. Na mě to působí uspěchané a nedotažené. ()

• Ve filmu hrají tři generace Douglasových: Kirk, Michael a Cameron. I na stříbrném plátně mají stejný příbuzenský poměr jako ve skutečnosti, tj. otec, syn a vnuk. (Czernozub)