Šikanovaný student vojenské akademie dostane za úkol uklízet v katakombách pod kaplí. Při svém úklidu narazí na místnost, kde je mimo jiné ukryta kniha Satanova. S pomocí počítače přivolá Satana a pomstí se všem, kdo mu činili příkoří. (JohnSmith)

Kusko.t2

Stredoveký barbarský úvod, pľuvanec do tváre posluhovača božieho, vyobrazenie pentagramu do jemného prímorského piesku a následný satanský obrad Otca Estebana, demonštrujú jeho silu čiernej mágie. Aj napriek tomu, že tieto časy sú už dávno minulosťou, jeho sila v podobe knihy zla pretrvala až do súčasnosti. Jej náhodné objavenie a skúmanie šikanovaným kadetom Americkej vojenskej akadémie v zabudnutých katakombách miestneho kostola, ktorých temné priestory je nútený, dalo by sa povedať nedobrovoľne využívať ako únik pred svojou ponižujúcou existenciou pod slnkom, majú študijné udalosti v konečnom dôsledku zmeniť na staré dobré satanské potešeníčko. Osvojenie čiernej mágie a samozrejme vzkriesenie duše Estebana, majú byť tými poslednými krokmi uzatvárajúcimi jeho život čoby odvrhnutého paka, ktorému sa každý posmieva. Jeho sila pomaly ale isto narastá. “Ave, Ave .....Satanas. Ave, Ave .....Satanas. Sanguis, Minimus. Ave, Ave .....Satanas. Sanguis, Satanas, Minimus. Ave, Ave .....Satanas. AVE!” ### Horor, prevažne sa jedná ale o drámu pomsty, kde sa krviprelievanie dostane na základnú líniu až v závere snímku, sa podarilo natočiť iba za tri týždne a to s rozpočtom 1,000,000$. Satanskú tematiku a spôsob realizácie "Evilspeak-u" Erica Westona, dokonca ocenil aj zakladateľ a vodca "Church of Satan" - Dr. Anton Szandor LaVey. "Evilspeak" je známy aj tým, že vo Veľkej Británii sa v auguste roku 1983, po tunajšom FULL Uncut (100 min. - PAL) a následne aj Cut vydaní VHS nosičov distribučným štúdiom “Videospace“, dostal v marci 1984 na neslávne slávny zoznam tzv. "Video nasties". Ban trval až do roku 1987, kedy na trh prichádza zásluhou distribučného štúdia “Horror Classics“ ich Cut zostrih, skrátený oproti originálu o 3 minúty a 34 sekúnd. V roku 2004 síce distribučné štúdio “Anchor Bay“ vydalo opätovne Cut verziu filmu, tentoraz ale v remasterovanej kvalite na DVD, no neskôr v rámci toho roku prišlo štúdium aj so zremasterovanou FULL UNCUT verziou, ktorú cenzori z BBFC označili certifikátom Rated: 18. Na záver by som uviedol ešte jednu zaujímavosť týkajúcu sa minutáže filmu. Spočiatku to vyzeralo, že sa FULL UNCUT verzia, z ktorej všetky vydania filmu všade možne po svete vychádzali, podľa slov režiséra bohužiaľ pravdepodobne nezachovala. To ale našťastie neplatí! FULL UNCUT sa podarilo nájsť a zremasterovať. Táto nezostrihaná pôvodná verzia má pri PAL-e dĺžku 100 minút, pre NTSC platí 104 minút. PS - videná práve táto nezostrihaná verzia. ()

Flipnic

Evilspeak je další z několika desítek tzv. "videonasties" filmů, které byly dlouhou řadu let ve Velké Británii zakázány a do dnes některé jsou či existují v této zemi pouze v různých CUT verzích ... Tento film sice nepatří mezi ty nejdrsnější a njzvrácenější, které na tomto seznamu najdete, ale i tak je dost brutální, "nasty" a "sleazy", aby byl i tak v mnoha zemích ne přímo zakázán, ale alespoň označen nálepkou 18, R apod. ... Toto je jeden z posledních filmů z výše zmiňovaného seznamu, který jsem donedávna neviděl a zadařilo se až později ... V podstatě do poloviny filmu jsem si íkal, proč zrovna tento film patří do výše zmíněné škatulky... Neuvěitelně kvalitně natočené psycho-drama o šikanovaném týpkovi na vojenské univerzitě. Šikana přichází jak od žáků, tak od vygumovaných a úchylných učitelů. Vše prfektně podané a zahrané, člověk alespoň vidí, jak to na vojně chodí (tedy já na vojně nebyl a věděl sem proč tam nechci ...). Oběť je sice obtloustlejší a mírně upocený nešťastník, ale garantuju vám, že to je právě on, kdo vám celý film bude jedinný ze všech postav sympatický a že mu budete vyloženě držet palce... Tento hrdina narazí na středověké artefakty ve sklepení univerzity a zapojí si zde krásně zastaralý počítač (opět velká hodnota filmu - vidíme jaká "výpočetní technika" se na počátku 80. let používala-tedy alespoň jak asi vypadala ...). Pomocí PC se mu podaří spojit se středověkým satanistou a ten mu pomůže zosnovat pomstu na všech šmejdech, kteří mu kdy co udělali ... Od půlky filmu pak na nás vyskočí prvních pár gore scén a docela nechutný a dramatický thriller se začne rychle měnit a gradovat v opravdu grandiozní horror!! Finále je opravdu úžasné a celý film pak zvedá o laťku víš, spousta násilí, brutality, chaosu, špičkově provedených gore scén, usekané hlavy, rozmašírovaná těla obětí divokými prasaty ... GENIÁLNÍ horror!!!! Nic nevykrádá, naprosto originální, špičkově provedený, řádně nchutný, násilný, krvavý, brutální, napínavý, ... A ke všemu ta úžasná temná středověká hudba ... Ta vše žene ještě více vpřed ... Chápu, že vyznávání satana, různé formulace a zaříkávadla, pentagramy, text ústředního hudebního motivu a samotný závěr (text na obrazovce počítače) není zrovna to, co by měla mládež a děti vidět a vstřebávat .. Já rozhodně nejsem žádný satanista a tuhle ideologii (či demagogii ...) vůbec neberu vážně, ale v tomto filmu prostě vyzněl satanismus jen jako nástroj dokonalé pomsty. Opravdu špičkový horror, který každému doporučuji (v UNCUT verzi)... ()

Xeelee

[FOD 2014] Zlořečení je překvapivě dobře fungující slepenec satanistickýho hororu, dramatu o šikanovaném klučinovi ze školního prostředí a sci-fi prvku v podobě počítače fungujcího jako nástroj ďábla. (Schopnost nainstalovaného programu bezchybně překládat texty z latiny do angličtiny působí úsměvně a Google Translate bledne závistí.) Celou dobu mi jen vrtalo hlavou, proč se hlavní hrdina ve svý situaci obrací zrovna k Satanovi. Po úvodu z minulosti s vyhoštěným otcem Estebanem následuje vtipný přemostění do současnosti a dlouhou dobu sledujeme naprosto normální školní drama, u kterýho sem naprosto netušil, jak naváže na satanistickou linku. Pak vstoupil na scénu stařičkej Apple, program Esteban (nenainstalovaný spojení s duchem otce Estebana), kostel, skrývající temná tajemství, a příběh začal nabírat grády. Varování: Obsahuje černej humor a černou magii. Nevhodné pro křesťany a slabší povahy. DATA KOMPLETNÍ | ► trailer tak trochu jinak, aneb střípky z Otrlce ()

Karamanlis

Osemdesiatka presne podľa môjho gusta s pútavou okultnou zápletkou a perfektným masakroidným záverom. Clinta Howarda som doteraz vnímal najmä ako predstaviteľa záporných postáv, zväčša kdejakých komicky pôsobiacich pomätencov ču úchylov najhrubšieho rangu, dokonca som si ho ani nedokázal predstaviť bez jeho typickej plešiny, po pozretí Evilspeak-u som však pochopil, že on je to vlastne skvelý výrazový herec. ()

Bloody13

Docela nenápadný a polozapomenutý kousek ze zakázaných "videonasties" hororů. Úspěšně skloubil několik žánrů do jednoho, aniž by vypadal přeplácaně a vyzněl trapně. Z drtivé většiny se jedná o drama mladíka, jehož šikanují spolužáci z vojenské školy a učitelům je zase jenom pro smích. Pak trochu toho sci-fi, ale to jenom kvůli starému počítači, skrz něhož obtloustlý hrdina naváže spojení s dávno zesnulým satanistou. A právě tady se dostáváme k satanskému prvku, díky kterému se Evilspeak mění v tu správnou řezničinu. Ze šikanovaného mladíka se stává posel satanův, aby se konečně pomstil všem svým trápitelům. Závěrečných 15 minut se až šokujícím způsobem změní v nehorázný masakr, kde není nouze o brutální mňamky jako usekané hlavy, vytrhnuté srdce a sežrání zaživa prasaty. Už jenom tenhle krvavoučký konec si zaslouží napařit hvězdu navíc. ()

• Ve Velké Británii byl film zakázán a umístěn na seznam tzv. "Video Nasty" filmů. (hladass)
  • Clint Howard a Don Stark sa dohodli, že sa nebudú stýkať počas natáčania filmu, aby sa udržal nepriateľský vzťah medzi ich postavami vo filme. (beso74)