Až na nás zapomenou

• Kolumbia El olvido que seremos (viac)

Film natočený podle kultovního románu Héctora Abada Faciolince zachycuje život jeho otce Héctora Abada Gómeze, významného kolumbijského lékaře, univerzitního profesora a bojovníka za lidská práva v polarizovaném a násilím zmítaném Medellínu 70. a 80. let 20. století. Héctorův domov, kde se staral nejen o své děti, ale i o ty ze znevýhodněných vrstev, byl plný života a kreativity. Jeho výchova byla založena na toleranci a lásce. Nikdo nemohl tušit, že strašlivá rakovina připraví o život jednu z jeho milovaných dcer. Héctor, sžíraný hněvem a žalem, následně zasvětil svůj život sociálním a politickým kauzám té doby. Medellínská netolerantní společnost ho však pronásledovala tak dlouho, dokud nebyl navždy umlčen. (Cinemax)

Tosi

Nesmírně laskavej film. Hlavně tedy ve své první, barevné polovině, kde celý příběh v Medellínu začíná. Příběh chlápka, který celej svůj život tak pomáhal druhejm, až byl naivní. Javier Cámara se do role dobrého muže typově skvěle hodil a přispěl k tomu, že film ani po dvou hodinách nenudil. Druhá, černobílá půlka sice už tak idealizovaná nebyla, o to víc emoční přinesla konec. A myslím jak konec filmu, tak konec tohoto pokorného muže . Nejvyšší hodnocení nedám, ale i tak bych řekl, že to byl nádhernej film. 80% ()

Marze

Pripravte si na sledovani kapesnicky. Zaver upada do sentimentality. Je to dlouhe, mydlove, prizemne strukturovane s posunem od osobniho do politickeho. Ale je to celkove pekne, sympaticke a divatelne drama s mnoha podrobnostmi. ()

kolemjdouc

V době kdy reálně žijeme v politickém sajrajtu všech kategorií mě nebaví sledovat něčí biografii.Politicky motivovanou a takhle zpracovanou ()