Základem fantastické komedie Pozemšťanky jsou lehce k mání je oblíbený příběh o laskavých mimozemšťanech, kteří ztroskotají na Zemi a spřátelí se s "domorodci". Téma začalo být módní po úspěchu Spielbergova snímku E.T.- Mimozemšťan; do oblasti těch "nejbližších setkání" mezi pozemšťany a mimozemšťany je posunul film Starman. V podání režiséra Juliena Templea se neobvyklý kontakt změnil ve ztřeštěnou galaktickou love story mezi kapitánem kosmické lodi z daleké planety a kalifornskou manikérkou Valerií - Dívka se má vdávat, ale její nastávající, doktor Ted Gallagher, se spíše než o snoubenku zajímá o hezké sestřičky. Frustrovaná dívka se marně pokouší získat zpátky Tedovu přízeň; když však v jejím bazénu havaruje kosmický člun se třemi mimozemšťany, začne mít docela jiné starosti... (oficiálny text distribútora)

hirnlego

Ze začátku neskutečná nuda, u prvních zpívánek jsme už málem vypínali, ale od bazénu to začalo být lepší - díky blonďatému (ňuňu!) Džimovi (a možná trochu i zbytku osazenstva rakety) jsme se dokonce několikrát posmáli nahlas. Docela příjemná oddychovka na nedělní odpoledne. Hodnocení nižší než 2* je nesmysl. A Jeff je tady po "proměně" BŮCH! ()

Heroine

Myslím že taková šílená komedie, a ještě navíc s Carreym a Goldblumem v obsazení, má celkem potenciál být skutečně srandovní. Využitý mi ale připadal jenom tak napůl, protože na úkor těch fakt legračních scén, je tam obrovská převaha scén trapných, a celkem nudných. Nějak je to hlavně Geenou Davis, která většinu filmu předvádí své vyzáblé tělo v bikinách, a divák místo aby slintal blahem nad její krásou, spíš v duchu prosí, ať už se ta škaredá paní oblíkne. Ale jak už jsem psala, je tam i pár scén, které jsou vtipné. A taky vynikající dance battle mezi marťanem a člověkem :-) ()

Falko

Jeffa Goldbluma a Geenu Davis mam celkom rad, nakoniec som ich spoznal v MUCHE (1986) a chcel som ich vidiet aj v inom filme a okrem toho si tu zahrali aj ini znami herci, ktori v tom obdobi este neboli tak znami - Jim Carrey a Damon Wayans. Pozemstanky su len lacnou fantasmagoriou pripominajucou hlavne caro 80-tych rokov, ale pri pomysleni na mnoho daleko lepsich komedii z tych rokov sa tento film moze tisko schovat do kutika a hanbit sa... 02.05.2010 ______ Geena Davis - (Valerie) +++ Jeff Goldblum - (Mac) +++ Jim Carrey - (Wiploc) +++ Damon Wayans - (Zeebo) +++ Julie Brown - (Candy) +++ Michael McKean - (Woody) +++ Charles Rocket - (Ted) +++ Hudba: Nile Rodgers +++ ()

Han22

Trojice ufounů přistane na zahradě v bazénu čerstvě opuštěné Geeny Davis a poznává pozemský svět. A já dostal přesně co jsem chtěl - praštěnou a trošku romantickou komedii u které jsem se dobře bavil. Davisová je krásná, s Goldblumem opět tvoří pár (i když až na konci), Wayans bezvadně tančí a Carrey si jako ten nejstupidnější z ufounů nacvičuje první škleby a ksichty. Efekty jsou jednoduché, stejně jako celý film, ale ničemu to nevadí. ()

slunicko2

Vhodné jako zvukový a vizuální doprovod k lysohlávkovému tripu aneb Finland is the capital of Norway. 1) Oficiální text distributora by mě za normálních okolností stačil spolehlivě odradit od sledování tohoto výblitku, když ale já se chtěl kouknout na Jima Carreyho i Jeffa Goldbluma v mladém vydání. No, slušelo jim to. Mladistvě vyhlížející 26letý Carrey herecky moc prostoru nedostal a už 36letý Goldblum (šéf mimozemšťanů) pořád stál za hřích. Jasně nejhezčí z trojice mimozemšťanů byl oblíbený televizní herec (zde i tanečník) 28letý Damon Wayans. Tím jsem vyčerpal motivy i důvody, proč film zhlédnout. 2) Film se profiluje jako komedie. I just want to say that being chosen as this month's Miss August is like a compliment I'll remember for as long as I can. Right now I'm a freshman in my fourth year at UCLA, but my goal is to become a veterinarian, 'cause I love children. Nedejte se ale zmýlit, obsahuje i mnohé hluboké myšlenky vhodné jako životní krédo. A relationship is like a porcelain nail. If it breaks, you can put it back together again but it will never be the same unless you make a commitment and don't sleep with nurses. 3) Asi nejtrefnější hodnocení napsal komentátor Robert Coeman na IMDb. It’s exuberant tonality harmoniously blended the dying squeels of electronic goats with the melodic rapture of diarrhea bubbling from a coyote’s poophole. ()