Éile se po šarvátce v krčmě vydá vstříc svému osudu. Fjall se nechá unést a musí za to pykat. Zrada v královské rodině skončí krveprolitím. (Netflix)

66pepo66

Ak vypnem mozog a veľmi o tom nepremýšľam, tak je to celkom obstojné. Samozrejme je to Netflix, takže zmiešané rasy nechýbajú. Storytelling povrchný. Všeobecná hĺbka postáv, ich charakter, prázdne. Sú to skôr vizuálne postavy. Namakaný a mrzutý elf, ale nič viac. Černošská elfka bojovníčka aj bardka v jednom, ale nič viac. Oproti GoT či HotD je to neuveriteľný rozdiel. Ešte aj CGI príšery je tu strašné, ale opakujem sa, aj tak je to zatiaľ námornú časť celkom obstojné. ()

HMTD

Mělo to potenciál, ale scénárista na to prostě neměl. Podle mne si ten kdo tenhle seriál schvaloval měl přečíst scénář a říci, "to není dost dobré, přepište to". Nechce se mi věřit, že si někdo přečetl scénář k prvnímu dílu a řekl si, že to bude mít dobré ohlasy. Triky jsou hrozné, ujdou kostýmy a interiéry, herecké výkony jsou dost nevyvážené ale spíš slabota. Pokud nemáte na co koukat, tak se to shlédnout dá, ale jinak je to spíš podprůměrná Netflix fantasy produkce, horší než druhá řada Zaklínače. A horší také pro to, že tady mohly tvůrci kladně překvapit, ale nezvládli to. ()

kenkaku

Naštěstí předloha mě netrápí a jediné nad čím se můžu rozčilovat je trapný (tabulkový) casting míchající všechna možná etnika na jednu hromadu (hezky to popsal Sabrewulf) a nijak extra nápaditý děj a tempo vyprávění. Tuna postav bez zjevné souvislosti. Na to že má minisérie 4 epizody bych čekal trochu méně rozšafný příběh. Co mě doslova vyděsilo byl krákoral hned od prvního záběru. Naštěstí to byla jen zbytečná kulisa na úvod. ()

tomik99

Chtěl jsem tomuto seriálu dát šanci naprosto bez předsudků. Ale bohužel je vše pravda, co se o něm špatného píše. Pochválit lze vlastně jen lokace a výpravu. Příběhově suché a naprosto nezajímavé. Mechanice v království, které je mi úplně u zadku, mě neberou. Seriál nijak nebuduje své postavy a vůbec je nepředstavuje. Vše se děje jen pro to, aby se děj někam hnul. Postavy, které jsou nepřátelé, se o pár minut spolu baví a uzavírají spolu krevní pakty. Nic naprosto nedává smysl a všudypřítomná nuda během hodinového dílu byl ten jediný pocit, co jsem si z toho odnesl. Se světem Zaklínače to nemá nic společného. A kéž by ten seriál měl vyprávěl příběh jen o černoších či Asiatech. Aspoň by to bylo autentické. Tyhle omalovánky, kdy se v jedné malé vesnici mísí asi čtyři různé rasy je extrémně rušivé a nevěrohodné. Nevěřím tomu seriálu naprosto nic. ()

Sabrewulf odpad!

Tvl to je tak špatné, že nevím, kde začít... --------  Začněměž tedy jedním ožehavým tématem, které zde uvedu na pravou míru. Já si u všech těchto fantasy seriálů poslední doby, co jsou nejspíš generované stejnou umělou inteligencí, protože vypadají všechny jak přes kopírák, podvědomě myslel, že mi vadí multikulti nesmysly jako černí elfové apod. OMYL! To, co mi vadí skutečně a zde  to bije do očí, je ten ZVRÁCENÝ MIX ETNIK. Jinými slovy: místo toho, aby někde v horách na severu žili bílí lidé, na jihu černí elfové, ve východních jeskyních žlutí trpaslíci a v západních mořích třeba fialoví mořští koníci, tak jsou prostě VŠICHNI VŠUDE. V celé své nahotě se to projevilo ve scéně, kdy se v nějakém paláci sejdou různí králové, vypravěčka začně jmenovat krále odtamtud a támhle odtud, ke každému jmenuje válečníky z různých klanů a bác, v každém klanu černoušci a běloši dohromady. Vždyť tahle absolutní ZVRÁCENOST totálně dokurví celé vnímání světa jako takového!!! Jak chcete popírat přírodu, kurva už! I v ní prostě na kontinentech žijí na jedné straně lední medvědi a na jiné zase klokani, tak proč tyhle sebeklamy? To způsobí akorát guláš, nepřehlednost a v neposlední řadě nevěrohodnost. Na přesdržku. Nějaká aura exotiky jiných světů úplně v háji.  Hned přeskočím jinam, bo mě napadají samé sprosté výrazy a chce se mi hodně zvracet. Vůbec jsem nevěděl, jestli koukám na fantasy ze starých časů, nebo sci-fi typu Duna. Kostýmy, architektura, rekvizity... všechno je splácané jedno přes druhé bez nějaké logiky. Postavy navíc mluví až nechutně moderně (nevím, jestli je to špatným překladem dabingu, nebo to tak je i v původním znění). Dabing směle označím za jeden z nejhorších, jaké jsem kdy slyšel (ten plešatý vousáč fakt píše). Herci příšerní ochotníci, stačí se podívat, jak jedna postava reaguje po té, co jí zabijí sestru. Myslím, že výraz "šité horkou jehlou" tady sedne jako nikdy. Absolutně nepromyšlené, naplácané ladem skladem, nedržící po hromadě a neskutečně zoufalé. ()