Televizní muzikál z dílny Jaroslava Dietla. Tři horníci z různých koutů republiky chtějí zjistit, jací lidé žijí nad jejich razicím štítem na stavbě pražského metra. Vznikne z toho neuvěřitelný zpívaný příběh včetně trpaslíků a jiných kouzelných postav jezdících po eskalátorech metra. (CS Film)

HonzaBez

21.02.2024 Na první pohled se zdá, že muzikál o třech razičích metra musí být hodně bizardní záležitost a on do určité míry vážně je. Ten základní námět samozřejmě odráží dobu vzniku tohoto filmu a člověk se jen těžko ubrání tomu, aby se nad tím alespoň lehce nepousmál. Ale je pod tím podepsán Jaroslav Dietl, tak bych to určitě nechtěl zcela shazovat. Jistý jeho rukopis tu, pokud jde o (laskavý) charakter dialogů, podle mě je. Písničky, které tu zazní, jsou docela chytlavé, ale textově je to někdy maličko slaboduché (ač jejich autorem je  Zdeněk Borovec). Celkově je to ale v mezích lehčího komediálního žánru docela ucházející. Z těch tří "krtků" myslím nejvíce zaujme Jiří Hrzán, ale ze všeho nejlepší je kouzelně bezprostřední a hlavně krásná Jitka Molavcová.  Krom toho mě docela zaujaly záběry na Prahu sedmdesátých let. ()

carl.oesch odpad!

Bože můj, to je snad přímo symbol nejpokleslejší normalizační zábavy. Na tom ale není nic, co by bylo zajímavé (jako třeba i v starších filmech dobová autencita i nechtěné zachycení jevů - v kriminálkách, kde se ukazovalo, jak ve skutečnosti vypadal ten socialistický ráj). Sodoma nebyl herec a ti dva zbylí se mu přizpůpsobili. A co se týká Dietla? I v té době se složenky musely platit a ne, že ne...Soudruzi chtěli zábavu, ale nějakou tu takovou socialistickou, Dietl si vypůjčil Světáky a převedl je do doby, kdy bylo všechno v pořádku - tedy podle nich. S pytlikem souhlasím, že Molavcová nebyla kus, hrát sedmnáctku byla hodně silná kava, ale upozornil bych i na ony obstarožní sexbomby v Podolí a mezi nimi Robbová - taky v plavkách a navrch jako miss. No nevím. Aspoň, že tam je vidět, jak se lidé v té době oblékali, jak vypadaly vybrané části exterierů, ale jinak zcela k ničemu. JInak mě zaujalo, že metro se v té době razilo jako důlní šachta. To jako opravdu? Oni v té době neměli razící štít? Půjdu si to zjistit, to je jedné, k čemu mě tenhle paskvil přivedl. ()

pytlik... odpad!

Dietl opět prokázal, že je sice mistr vážných, dramatických scén, ovšem když má napsat něco vtipného, žalostně selhává. Ještěže člověk z husí kůže nemůže nastydnout, to bych ležel doteď, měl jsem jí celou půlhodinu, co jsem se vydržel koukat. Zejména Hrzána mi bylo upřímně líto, mi neříkejte, že ho k té roli nějak nedonutili. Dílo je zcela doraženo tím, že pětačtyřicetiletý Menšík hraje bratra čtyřiadvacetileté Molavcové, která se svým vzhledem zasloužilé vyžilé pětatřicítky hraje osmnáctku, do které se všichni na místě zamilují. Ježišmarjá!!! Jinak koukám, že někteří uživatelé označují Molavcovou za "krásnou", "moc hezkou", či dokonce za "kus". Pokud mají řidičák, doporučuji vrátit ho, s takovýmhle zrakem na silnici nemůžou. A pokud mají oči dobré, volám opět "ježišmarjá!!!" a rychle odcházím, v této divné společnosti se necítím dobře. ()

Tosim

Hloubení metra bylo zřejmě třeba propagovat všemi možnými způsoby, a tak pod vedením rutinéra Hudečka vzešlo trapné a směšné dílo, které muselo nebetyčně nudit už v době vzniku. Banální historku o tom, jak se tři chlapi z regionů rozhodnou zjistit, jestli jsou všichni Pražáci kurvy a přitom se neplánovaně zamilují, nezachrání ani pero legendárního Dietla, který, dnes už to ví vážně všichni, měl i své slabé chvilky a tohle je jedna z nich. Ujde hudba a obstojné herecké výkony. 30%. ()