Koncert vítězů populární ankety Mladého světa ze Smetanovy síně Obecního domu v Praze. V roce 1979 zvítězili v mužské kategorii Karel Gott, ženské Hana Zagorová a ze skupin získal nejvíce hlasů Katapult. V podání předních interpretů českého popu konce 70. let minulého století mj. uslyšíte Podej mi ruku a projdem Václavák, Jen se hádej, Meteor, Jen jednou dostat šanci a Dávné lásky... Zlatý slavík byla anketa popularity československých zpěváků, zpěvaček a skupin organizovaná v letech 1962–1991 časopisem Mladý svět. Anketu vymyslel redaktor Mladého světa Ladislav Smoljak a nazval ji podle dětské hračky. Od roku 1969 do pádu komunismu byly její výsledky z politických důvodů upravovány, někdy i zfalšovány. Například v roce 1970 nejvíce hlasů v kategorii zpěvaček získala Marta Kubišová, výsledky však nesměly být publikovány. V roce 1996 byla tato anketa obnovena pod novým názvem Český slavík. (Česká televize)

mardun

Jeden z tech lepsich koncertu. Skupiny: 3. Olympic 2. Orchestr Ladislava Štaidla 1. Katapult. Zpěvačky 3. Marika Gombitová 2. Helena Vondráčková 1. Hana Zagorová. Zpěváci 3. Jiří Korn 2. Václav Neckář 1. Karel Gott. ()