Talentovaný osmnáctiletý student Radek Klán se chce věnovat pantomimě. Ve středu jeho zájmu je pantomimické představení, jež právě zkouší v amatérském souboru, a půvabná dívka Renata. A to vše k nelibosti matky, která by byla raději, kdyby se připravoval k blížící se maturitě. Člověk míní a život mění. Brzy se totiž Radek ocitne ve zcela jiném prostředí. Stane se pacientem doktorky Koutné, která má podezření na těžké onemocnění. I zdánlivé maličkosti tak najednou nabývají mimořádného významu… Televizní film z roku 1987 natočila podle scénáře J. Klímy režisérka V. Jordánová, která do hlavních rolí obsadila F. Renče (Radek Klán), M. Vančurovou (doktorka Koutná), D. Syslovou (Radkova matka) a L. Zedníčkovou (dívka Renata). (Česká televize)

javlapippi

"Ty, a není to blbý hrát si takhle sám se sebou?" Stredoškolák pantomimik Renč trpiaci nedostatkom času, neúspechom v láske a navyše mu diagnostikujú nešpecifikovanú chorobu, vyznačujúcu sa zvýšenou únavou a nutnosťou dlhodobej hospitalizácie. Všeobecné opustenie sa a klesajúcu morálku sa pokúšajú zdvihnúť obetavá doktorka s neuspokojivým osobným životom a nábehom na alkoholizmus Vančurová, starostlivá matka Syslová, spolužiaci na návšteve, ale asi najlepšie výsledky dosiahne spolupacient/sukničkár/svetobežník Vinklář. Mládežnícka dráma z nemocničného prostredia, ktoré rovnako ako pantomímu príliš nemusím, ale malo to svoje momenty. ()

slunicko2

Nezaujalo. 1) Přitažlivý 22letý Filip Renč předvedl pár pantomimických etud, ale jinak to bylo všechno příliš - příliš unylé, jaksi televizně inscenační, příliš tezovité a křečoidní._____ 2) Chvílemi až amatérské herecké výkony taky dojmu nepřidaly. ()

rakovnik

...než zpackaný rok. Paní Jordánová si odskočila od pohádek k dramatu z nemocnice. Byť drama zařídil vlastně pouze umělecký výstup pana Vinkláře. Rozlítaný floutek, dělající pantomimu, se musí léčit a prožívá obvyklé stavy pacienta. Až na nadstandartní vztah s ošetřující lékařkou, který nám ale není až do konce vysvětlen. Pantomima mě opravdu nebavila, některé postavy jaksi postrádaly význam, ale celkem se dalo těch 80 minut přežít a občas se i pobavit. ()

sportovec

Inscenace pro mládež, která plní své poslání. Bojovné, pozitivní osvětářství povznesené na kumšt. Dnes to všechno zoufale chybí. ()