Mačacie oko

• Česko Kočičí oko (viac)

Tři povídky plné černého humoru, napětí a vzrušení, které spojuje postava tajemné kočky. Náruživého kuřáka vydírá šéf protikuřácké léčebny. Tenisový profesionál doplatí na nevěru s manželkou mocného gangstera. Malou holčičku terorizuje krutý skřítek. Nekorunovaný král hororu Stephen King už zase zahání diváky do kouta a nutí je nelidsky se bát... (oficiálny text distribútora)

Aluska88

Dle oficiálního textu distributora by mě docela zajímalo, kde přesně byla ve filmu obsažena část "Stephen King už zase zahání diváky do kouta a nutí je nelidsky se bát...":) Nejděsivější mi možná přišla tak poslední povídka o zlotřilém "Gremlinovi." A i ta v sobě obsahovala značné množství humoru. Stejně jako dvě předchozí, které mi přišly vyloženě zábavné a nějaký, byť jen náznak hororu, jsem v něm nenašla. Kingovy povídky Nekuřáci a.s. a Římsa patří možná k těm méně hororovým a jsou spíše více vydařenou psychologickou "studií" lidí, kteří se dostali do velmi svízelných situací. King umí excelentně zpracovávat myšlenkové pochody svých hrdinů, kteří se ocitli "na hraně" a budovat tíživé napětí. Toto mohlo dokázat i Kočičí oko, které se však místo toho rozhodlo, že bude více zábavné, než děsivé. ()

MM_Ramone

Snímok "Mačacie oko" (Cat´s Eye) je kolekcia troch sfilmovaných poviedok, ktoré napísal svetoznámy americký spisovateľ Stephen King. V poradí prvá je "Nefajčiari, a. s.", po nej nasleduje "Rímsa" a nakoniec "Generál". Prvé dve pochádzajú zo zbierky "Nočná smena", odkiaľ je tá tretia bohužiaľ netuším, zrejme vznikla len kvôli tomuto projektu. Ale to je vcelku jedno. Ako poviedkový film to funguje veľmi dobre. Celé je to prepojené sympatickou mačacou líniou, sú tam odkazy na ďalšie Kingove diela (Cujo, Christine), hrajú v tom kvalitní herci, vrátane malej Drew Barrymore, je to spracované odľahčenou, zábavnou formou... je to príjemná horrorová oddychovka z osemdesiatych rokov minulého storočia, ktorá vznikla pod taktovkou Stephena Kinga. **** ()

Gilmour93

Mňoukající cestovatel jako průvodce a na závěr i aktér třech povídek bez extra silné pointy. Úvodní o tom, že zbavovat se zlozvyku je zlo, ale nakonec je to o zvyku, táhne svými grimasami a vůbec komediálním nadáním James Woods. Druhá o procházce kolem mrakodrapu je rozhodně nejslabší a to je v ní herec, co by se díky účinkování v jistých parodiích neměl bát výšek. Pro film dopsaná povídka „General“ zaujme obstojnými triky ve chvílích, kdy se malá Gertie setkává s dalším svraštělým pidihajzlíkem, tentokrát vybaveným místo léčivého prstu pididýkou.. Odkazů na autora literární předlohy je tu dost, možná víc než nápaditosti a to se bohužel týká i Silvestriho.. ()

kosta73

Lewis Teague mě velmi příjemně překvapil filmovou adaptací CUJA a tak jsem se těšil i na tento povídkový film. A to i proto, že první dvě povídky, tedy Nekuřáci a.s. a Římsa patří pro mě v originálu k tomu nejlepšímu, co King ve své povídkové tvorbě napsal. Mým představám se nejvíce tvůrci přiblížili v povídce Římsa. Velmi mě překvapil Robert Hays a celá povídka ( až na konec ) je natočena velmi věrně knižní předloze. Z Nekuřáků a.s. mám pocit, že jsou šití moc horkou jehlou ( dalo se toho zde předvést daleko víc ) a ani můj velký oblíbenec Woods mě nějak zvlášť nepřesvědčil. Třetí povídka je zajímavá především výkonem kočky, se zvířaty to Teague umí, což dokázal již ve zmiňovaném CUJOVI. Drobné odkazy, o kterých ve svém komentáři psal již Choze potěší, ale osobně postrádám ve filmu drobnou roličku samotného Kinga. ()

A.L.E.S.

Na tenhle film jsem se podíval s původní představou, že se bude jednat o podobnou záležitost, jako byl film o "pejskovi Cujovi". Nicméně tohle tvrzení mi bylo ihned vyvráceno, když jsem viděl člověka, který jde do protikuřácké léčebny. Jednoznačně jsem byl příjemně překvapen. A kupodivu kočka, která zde neměla hlavní úlohu, zde sehrála velkou roli, jenž zasáhla do života všech postav. Shodnu se s většinou, že první příběh byl vynikající. A k tomu jedna skvělá hláška ústředního hrdiny, kterou jsem si zapamatoval, když pan Donatti prapodivným způsobem zlikvidoval krabičku cigaret (stejně bych to udělal i já) svého pacienta: "Jako léčebná metoda je to kravina...". Námět s metodami proti kouření tak působivými, že by si je rozmyslel i Jiří Wimmer. Neublížíme vám, abyste přestal kouřit. Budeme ubližovat vašim blízkým... Druhý námět s tenisovým trenérem a miliardářovou manželkou dopadl poměrně předpojatě, bylo jasné, že se karta obrátí. Ale za průměrný výsledek nemohou skvělé role, které postavy předvedly. A třetí příběh bych přirovnal spíše k jakési pohádce o zlém trpaslíkovi, který bere dětem dech. Překvapil mě ale závěrečný souboj dvou nelidských postav. Suma sumárum - čtyři hvězdičky. Rozhodně tedy stojí za shlédnutí, alespoň první povídka... ()

• Prvé dve poviedky "Quitters, Inc." a "The Ledge" sa nachádzajú v poviedkovej zbierke "Night Shift" od Stephena Kinga z roku 1978. Tretiu s názvom "General" napísal King priamo pre film. (Jello Biafra)
  • Příběh je natočen podle stejnojmenného povídkového románu Stephena Kinga, na jehož tvorbu je ve filmu několik odkazů. Okolo druhé minuty je v záběru vidět automobil a na jeho blatníku samolepka z nápisem "Já jsem Christína", odkazující na film Christine (1983) podle Kingovy předlohy. Hned na začátku filmu dále proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, vzteklý pes (1983), dalšího filmu dle autorova díla. Dick Morrison (James Woods) pak v první povídce „Nekuřáci“ sleduje v televizi snímek Mrtvá zóna (1983), tedy další Kingovo zfilmované dílo. (Terva)
  • Povídky jsou propojeny skladbou „Every Breath You Také“. Rozpočet filmu však nebyl dostačující a nebyla proto použita originální verze od kapely The Police, avšak cover verze. Rozdíl však rozpoznat nelze. (campa)