Drag Queens z celé Kanady předvádí své charisma, jedinečnost, nervy a talent, aby se staly první kanadskou drag superstar a vyhrály hlavní cenu 100 000 dolarů. Do poroty zasedl finalista jedenácté série RuPaul's Drag Race Brooke Lynn Hytes, herec a fotomodel Jeffrey Bowyer-Chapman a modelka Stacey McKenzie. Po Drag Race Thailand, The Switch Drag Race (Chile) a RuPaul's Drag Race UK se jedná o již čtvrtou mezinárodní franšízu značky Drag Race. (Gaytitulky.info)

dubinak

Naprosto parádní osvěžující charakteristická řada, které s podivem prospěla absence RuPaula a přítomnost nových zajímavých porotců. Ne že by mě Jeffrey Bowyer-Chapman občas neiritoval svou afektovaností a arogancí, ale aspoň to není pořád to samé dokola jako v klasickém RuPaulovi. Tahle série je skvělá v tom, že všechny queens jsou nadmíru sympatické a to hned od prvního dílu! Ač jsou mezi vnitřními kruhy schopné se nepříjemně pošťuchovat a rýpat do sebe, je úplně vidět, že out of drag jsou to výborné persony se srdcem na správném místě. Absolutní spokojenost s finálovou trojkou a bylo by mi úplně jedno, která z nich to vyhraje, protože všechny tři by si to zasloužili. Honem rychle chci další řadu. ()

Deleatur

Soutěžící mě s odstupem zas tak neohromili a vítězka mi byla v průběhu soutěže čím dál míň sympatická. Chyběl mi tam nejen RuPaul, ale i ostatní stálí porotci. Brooke Lynn Hytes nebyla špatná, ale nejvíce mi tam kupodivu seděla Stacey McKenzieová. A taky patřím k těm, kteří mají z účinkování Bowyer-Chapmana rozporuplné pocity - většinou byl sympatický a dobře se něj koukalo, ale jeho postřehy nebyly nijak pronikavé ani nějak zvlášť vtipné, tedy nebyl zřejmý důvod, proč je tam jako stálý porotce. Nicméně i díky němu si pořád ještě občas prozpěvuju: "U wear it well, work it for me…" :DDD (A už vím, že porotcování v 2. řadě kvůli z většiny negativní odezvě odmítl.) 63% ()

jiri.twist

Díky Jiřikovi za celou sérii, užil jsem si to. U prvního, druhého kola jsem byl nejdřív trošku rozčarován, ale postupně se to zlepšovalo a také jsem si tak trošku zvykl, neboť mám rád soutěže. Nakonec to bylo fajn a vždy jsem se těšil celý týden na další díl. Na cukrouška Jeffreyho v porotě a jeho úsměvy, sladkou mimiku a pohyby. Na to, abych se mohl rozčilovat, že tam dávají moc kecání na úkor ostatních střihů (především "The Realness", nástup poroty, závěry dílů), kde zase vše probíhalo chaoticky a moc rychle (abych si to více užil - oblečení, gest, mimiky, musel jsem si to zastavovat, abych blikající střihy lépe vnímal a strávil). Na Stacey v porotě jsem si zvykal postupně, neboť je to unikátní zjev a opravdu jsem si v prvním díle myslel, že to je nějaký postarší přeoperovaný latino-černoch, a namísto toho je to bývalá úspěšná kanadská modelka (včetně úspěchů v Paříži) a trenérka modelingu, což v průběhu soutěže i dokázala. Na co jsem si ale nezvykl, je její způsob líčení, kdy na nepřipravenou pokožku tváře plnou vrásek, pih a znamének si nakreslila většinou jen horní oční linku a rudou rtěnku jak pěst na oko, prostě je to žena-originál... V průběhu prvních kol mě zaujala bojovnost Tynomi Banks, která musela projít třemi eliminacemi, u poroty byla zjevně ne moc oblíbená, a přesto se s tím dokázala tak dlouho popasovat. Poslední díl stál za to, byl opravdovým vyvrcholením, Priyanka byla naprosto úžasná, elegantní, nádherná, Rita byla fajn v první části s tím drdolem a měla svůj styl po celou dobu soutěže-víceméně sice zajímavý, ale stále jedním směrem, v tanečním vyjádření byla více toporná. U tance v závěru jsem měl dojem, že jsou teplí snad úplně všichni včetně kamer i stěn v sále. Scarlet - vysoký průměr jako vždy, pohybově výborný projev, jediný soutěžící, který prošel do finále bez jediné eliminace (!), navíc to rozjel(a) v poslední části (což jsem čekal), Priyanka přesto po zásluze vyhrála a nevolil(a) gymnastické prvky, protože se to ani moc nehodilo k jejímu oblečení a stylu písně. Jeffrey jaksi trošku měnil image a byl to stále můj "miláček", ale o trochu míň, než spíše v těch dílech první poloviny soutěže. K srdci mi nejvíce přirostli finalisté, o kterých jsem se zmínil, ale i Jimbo se svým charakteristickým pohybem a obrovskými kozami, Kiara (která se tak rvala v tom svém vyřazení, dle mě nejemotivnější vyřazení celé soutěže) a Lemon ... 7897 ()