The Comey Rule

kkarx odpad!

Filmu, který vypravuje pravý opak reality se nedá dát nic jiného než odpad. Smutné, že tomu ještě někdo věří. Ruský hoax si zaplatili Demokrati a FBI jim v tom v čele s Comeym pomáhala. Ironicky si FBI zaplatila své ruské "informátory" dodávající jim lživé informace, takže nakonec oni spolupracovali s Rusy.... Vůbec FBI je dnes totálně zdiskreditovaná, když přepadává domovy novinářů, kteří stojí proti Demokratům, viz. Project Veritas. ()

JanBar

F.B.I. vs. Hillary Clinton a F.B.I. vs. Donald Trump. I takto by šlo rozdělit dvoudílnou minisérii The Comey Rule. Přestože se jedná o konverzační drama, rozhodně se u něj nebudete nijak nudit. Pokud máte rádi díla jako Všichni prezidentovi muži (1976) nebo seriál House of Cards (2013-2018), tak tohle bude rozhodně váš šálek kávy. Minisérie dává nahlédnout nejenom do zákulisí americké F.B.I., ale zároveň i do soudobé americké politiky a moderní americké společnosti. V zásadě tak pouze dvě výtky: Celý příběh je skrz naskrz prošpikovaný americkým patosem a je na první pohled znát, že má silně "prodemokratický" podtext (relevance některých předkládaných informací je tak na pováženou). Druhou věcí jsou kulisy v interiéru, které občas připomínají nízkorozpočtový film a vytahují diváka z děje. ()

vyfuk

Amerika vstupuje do nové éry. Můžeme doufat, že je to éra sjednocení a umírněnosti. Ale prošla si hloupým a irelevantním peklem. A Comey Rule to ukazuje ve skvělém světle. Ve světle, které ale mnoho lidí může nazvat jako falešné a nepřesvědčivé, jelikož jde o subjektivní pohled na svět. Asi záleží čemu kdo rád uvěří. Faktem asi je, že tomu minimálně uvěří každý, kdo si dá tu práci a pár hodin věnuje objektivnímu a faktickém zjišťování informací okolo Trumpa. Takže bylo toto lehce uvěřitelné i pro mě. Jednou se zřejmě plná pravda ukáže a lidé, kteří mluvili o lžích se snad stanou pochybná skupina překrucující fakta. Pokud věříte obsahu, pak už si jenom můžete příjemně užít, to co se odehrává i v rámci kvalita. Která tu určitě je. Seriál disponuje skvělými hereckými výkony skvělého obsazení. Do toho vidíte, jak režisér si v rámci své vize autorského díla vymazluje každý záběr a zjednodušuje vám koukání na jeho větší film. Mnoho pasážích se už může zdát zbytečně emočně vyhrocených, ale zase některé fungují na vyrovnaném principu spolu s dokonalou hudbou. I když hodně lidí bude tvrdit opak, Comey Rule jsme si snad ani letos nezasloužili, ale potřebovali jsme ho. Ať budeme chtít cokoliv zpochybňovat, stále tu je neuvěřitelný otisk dobře natočeného díla. Na konci roku vychází nejen něco, co je dobře natočené, je to i dobře odvyprávěné a je to jednoduše skvělé. Stačilo si počkat deset měsíců. ()

Vanchovi

O politiku sa podrobne nezaujímam, mám zbežný prehľad, čítal som aj nejaké Trumpove knihy. Nech je jeho charakter akýkoľvek, v tom čo robí je dobrý. Podľa mojej rodiny v Amerike bol ale Trump najlepší prezident za dlhé roky - ekonomika vraj rástla, stiahol veľa vojakov zo zahraničia domov a nezačal žiadnu ďalšiu vojnu. Neviem, nakoľko bolo vyobrazenie jednotlivých postáv realistické a nakoľko prifarbené, ale Trump tu jednoznačne vyznieva ako záporák a Comey ako klaďas. Ak sa sústredíme len na udalosti, ktoré sa tu odohrávajú, tak vyobrazenie konfliktu "dobro vs. zlo" je tu zvládnuté na výbornú a dá sa brať aj ako príbeh muža, ktorý sa snažil robiť správnu vec, ale narazil na ego človeka, ktorý je v potravnovom reťazci vyššie. ()

Slasher

Velmi vydatná adaptace kauzy kolem Jamese Comeyho, kontroverzní role FBI v prověrce úniku emailů před listopadem 2016 a posléze střet s nově zvoleným prezidentem. Urputně uvědomělý Daniels je skvělý, v druhé části navíc perlí Gleeson jako Trump (půjde těžko trumfnout), všeho všudy je to precizně obsazený - klíč pro každý dobrý konverzační drama. Nebýt předem v obraze, asi bych se nestačil divit :) ()