Dianina svatba

• Nórsko Dianas bryllup (viac)

29. července 1981. V majestátní londýnské katedrále svatého Pavla se lady Diana Spencerová vdává za prince Charlese. Téhož dne se v jídelně malé továrny v Norsku koná svatební hostina novomanželů Liv a Terjeho. V kočárku leží jejich novorozená dcera Diana. Svatba i následující roky jsou méně okázalé než ty u královského dvora, ale o to zábavnější. Očima Diany sledujeme bouřlivé manželství jejích rodičů. Pro ni jsou to ti nejhorší lidé na světě. Liv a Terje se neustále hádají, ale přesto se stále milují. Dokonce i po třiceti letech, kdy se Diana připravuje na vlastní veselku. (Cinemax)

kolemjdouc

komu se podaří přetrpět začátek tak ho příběh zaujme.Šlo v jádru o sousedství dvou rodin.Jedna plná itálie a druhá navenek seriozní,bezproblémová perfektně fungující.Navenek.Kdo byl šťastnější?O tom je konec.A zřejmě proto jsou zde ,jako předobraz ,reálné záběry ze života princezny Diany. ()

BOURQUE

Druhý film režisérky Charlotte Blom má priamo spoločného s princeznou Dianou len to, že takto sa menuje jedno dieťa v príbehu. Inak je to nie príliš komplikovaný „romkom“ o turbulenciách v jednom manželstve v retro štýle. Poznámka od užívateľa dati z pohľadu nórska Naomi Watts (Marie Blokhus) je ku zamysleniu. Nič viac, nič menej. P.S.: Najtrefnejšia scéna je spíš na začiatku.  Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

MT_Y

Ačkoliv to mělo být o dceři a její úhel pohledu, bylo stejně nejlepší koukat na ty manželské páry, každopádně stopáž mi na tenhle film přišla malá a to nejstarší období mě taky bavilo úplně nejméně. Ale jinak film jako takový, jak už tu zmínili jiní, je to o vztazích mezitím co ti dva co se "nenáviděli" nahlas se reálné fakt milovali ti sousedé co se před ostatními moc měli rádi to byla v soukromí čirá katastrofa. Film jako celek ale dobrý. 9/10 5 hvězd (ikdyz už to je na pomezí ze 4). ()