Oddychově laděný a vtipně napsaný příběh. Hrdinou je mladý talentovaný houslista Kuba Brenner, jenž pomáhá poněkud nesmělému příteli Oskarovi získat první milostné zkušenosti. Proto společně s ním využije mnohoslibné nabídky služeb Agentury pro muže. Při "opojném" večeru s dvěma dívkami ve vypůjčeném bytě, oba mladíci zjistí, že na tuto akci nebyli dostatečně finančně připraveni. V nouzi se u dohazovače Bolce dočasně vykoupí drahou soškou a později se tuto cennost Kuba pokusí získat zpátky. Vybere si ten nejméně vhodný okamžik: ocitá se v bytě místního mafiána ve chvíli ozbrojené výměny názorů dvou gangů. A jako by toho nebylo dost, ve vzniklém zmatku se ztratí i pořádný balík peněz... (oficiálny text distribútora)

Petein

Pohoda….vtip…hlášky…. kultovní potřeštěná polská akční komedie Olafa Lubaszenka s úžasnými herci jako Maciej Stuhr (Glina, Sala samobójców.Hater, Obywatel), Cezary Pazura (Pitbull:Ostatní pies, Den cvoka, Kiler), Mirosław Baka (Reich, Demony wojny wg Goi) , Michał Milowicz (Poranek kojota). Film je doslova nakrmený vtipnými hláška-ovšem v jezyku polskim a proto možná u nás ne příliš známý a doceněný i když byl vysílán v TV, ovšem v českém dabingu. Pro příklad scéna kdy se ptá ženská svého milého v holičství jestli se jmenuje „psykutas-psí čurák“ a on odpovídá, že se jmenuje jen „Psikuta“. Scéna s do hlavy střeleným Mirosław Zbrojewicz, který se postaví a zní dotaz „A co on jest kurwa Robocop?“. Prostě totál zajebista podívaná, které kraluje i banda vyhulenců, kteří vezmou na lano ožralé policjanty a po cestě začnou zmatkovat, že je poliši honí. Michał Milowicz v roli „povoláním synáček“ hlavy mafie hrající si na tvrďáka zbožňujícího americké mafiány a černý hip-hop s jeho nalepovacími kérkami a zavřeným jezevčíkem na záchodě, kterého vydává za nebezpečného bojového psa. No střihem bych to přirovnal skoro k Pulp Fiction. Opravdu příjemná podívaná s hláškami, které jednoduše musely zlidovět jak v samotném Polsku, tak v jeho českém příhraničí. 4a půl *. ()

Mikino00

Příběhem slabší komedie z gangsterského prostředí. V záplavě postav, se najdou vtipné i naprosto otravné charaktery, podobně je to i s vtipy a dialogy. Místy je film vtipný, někdy zase za hranicí trapnosti. Ve výsledku sympatický pokus o příspěvek do tohoto žánru, ale svým specifickým humorem nemusí úplně každému sednout. ()

Rockerman

Neuvěřitelně absurdní a skvělá komedie.Ty vynikající hlášky si zřejmě může vychutnat, jen ten kdo pochází od polských hranic a rozumí polsky. Není to žádné umění, ale je to souvislá série, hlavně slovních gagů. Kéž by se podařilo i našim filmařům natočit takovýto vtipný a na nic si nehrající film. Už jsem to viděl několikrát a přesto mě to pořád baví. ()

Mulosz

Na nic si nehrající gangsterská komedie, u které jsem se náramně bavil. Nejvíce mně dostala scéna "Śmierć we Wenezii". Polákům tu jejich upřímnost hodně závidím. Chtějí natočit blbost, tak prostě natočí blbost, v níž si autor dělá švandu sám ze sebe a neschovává se za životaspásné myšlenky, které by snažily z díla udělat kvaziumělecké zamyšlení nad všemi neduhy současného světa. ()

viktorka181

To jsme si takhle jednou se švagrovou řekly, že si nahrajme něco "složitějšího" a myslely jsme si, že jsme na nahrávání načasovaly "Kluci nepláčou". Jaké bylo naše překvapení, když jsme zhlédly tohle. Příjemné překvapení. Pro mě nejlepší lehká komedie, co jsem kdy viděla, s několika hláškami, které v naší rodině zlidověly ("kurva los"... "reinkarnace, slyšels někdy tak dlouhý slovo?"... "neužírej mi ty hranolky" apod)... Jasně, je to blbost, ale fakt vtipná blbost, což se, podle mě, od komedie očekává nejvíc. ()

• Miniaturní roli raketýra Šediváka ztvárnil bývalý boxer Krzysztof Kosedowski, mimo jiné držitel bronzové medaile v muší váze z LOH 1980 v Moskvě a čtyřnásobný mistr Polska. (ČSFD)
  • Neurológa, ktorý ošetruje Gruchu (Miroslaw Zbrojewicz) po prestrelke si zahral Jakub Sienkiewicz, ktorý je primárne hudobník - gitarista, ale doteraz pôsobí aj ako neurológ. Venuje sa liečbe Parkinsonovej choroby. (tiradentes)