pepua

Film lze rozdělit na dvě části. První část bych označil za tajemnější, příběh záhadnější (a také zábavnější), jenom pozvolna se můžeme dohadovat, o co tu přesně půjde. Jakmile vypluje na povrch docela vtipné, i když nijak originální dílčí rozuzlení (samozřejmě vyvstává ihned otázka: je to tak doopravdy?) film se docela promění. Tato druhá část už nese klasické znaky gialla, i když určitě lze také říct, že tak trochu jde o sci-fi. Čím více akce, tím větší se z toho stává blbost, závěrečných deset minut už bylo i trapně vtipných (byl to snad záměr?) a úplný konec už je naprosto zbytečná a scestná volovina, která mé hodnocení ještě snižuje; posuďte sami, zda kvůli tomu závěru a pár dalším scénám nechybí mezi žánry uvedenými k filmu také “komedie”. Jo, a v komentářích na IMDB jsem se dočetl samou chválu na herce hlavní postavy Michaela Moriartyho, mně ale přišel jeho výkon naprosto nijaký, bezvýrazný. ()

Martin741

Zas dalsi zevraj horor  a s hororom to malo asi tolko spolocne ako Somalsko s ekonomickou vyspelostou. jedna vrazda horor neurobi, navyse bola amatersky natocena, strasidelna atmosfera to je tu cire science - fiction. Jo a herecke vykony su otrasne, herci neznami  : 20 % ()

G04T

Samozvanej odborník a expert si to zase otagoval jako giallo a ještě větší hovado mu to schválilo. Skvělý. Jediný, co to má společnýho s giallem je scéna s pokusem o zabití v obchoďáku. Navíc to není ani horor, nýbrž thriller. Velký Morricone zase převedl svůj neuvěřitelný hudební talent, hudba je na tomhle filmu to nejvíc povedený. Michael Moriarty zahrál svojí dvojroli vcelku obstojně. Jako znovu bych se na to nekoukl, ale nemůžu říct, že by to byl úplný odpad. Příběh je zajímavej, ale strašně tenhle film smrdí osmdesátkama, je to hrozně poznat. Věřím, že Alberto De Martino natočil i lepší filmy. Konec mě vcelku zklamal. Ale musí se nechat, že to má atmosféru a má to co nabídnout. ()