Dva dobří kamarádi a odvážní motocyklisté, kteří spolu závodí na trati i mimo ni, zkříží cestu zločinnému gangu, který chce rozhodovat o výsledcích závodů předem. (Netflix)

Karlos80

Speed Cross je Massiho pozdní poliziotteschi (viz obdobné "Speed Driver" a "Poliziotto solitudine e rabbia" oba filmy rovněž z roku '80). Pokud jsem se u Speed Driver i díky děsivé stopáži, převážně nudil, tak Sped Cross je přesným opakem nudy. Film ze světa motocrossových závodníků a závodů, snímek měl sice slabší nebo dokonce neexistující scénář, ale jinak nepostrádal grády, nechyběla i dobře natočená velká akce, nějaké to násilí (pěkný pěstní souboj Puppo vs. Testi, honičky, kaskadérské scény na motorkách v různých zpomalovačkách a nejrůznějších pádech), za zmínku stojí i celkem zajímavě ztvárněné charaktery. Pozdní Roman Puppo, často obsazovaný žánrový herec, herec pak spíše menších rolí, zde byl hodně vidět a podal opravdu dobrý výkon. Tohle byl zase starý dobrý Massi opět v té lepší formě (po zklamání u Speed Driver, které považuji, teď už to můžu říct na plno, za nejslabší Massiho poliziesco), škoda že už definitivně ve svém posledním eurocrimi. Speed Cross je zároveň filmem, kterým jsem konečně zkompletoval Massiho poliziotteschi filmy z let 74-80 (celkem 16 filmů). ()

Martin741

Reziser Stelvio Massi /Osamely rozzlobeny Policista, Squadra Volante, Na Plny Plyn/ natocil celkom slusne poliziotteschi plne naslapanych auticok, autonahnaciek, proste parada, ovsem, nic pre vystudovaneho filmoveho teoretika -elitara. Skor len dalsia slaboducha nenarocna zabava pre laiky -nedouky. Skoda, ze tu zase vidim len komentar Karla Chrochta, a to je miestny konspiracny picus. Teda pardon, sa hlboko ospravedlnujem a chcel som napisat miestna konspiracna entita. To mam potom u mojho milovaneho zanru poliziotteschi velky problem - kvalitni komentatori ako POMO, tron, radek99, Oskar atd atd tieto filmy nekomentuju a ja zazivam komentatorsku biedu. Kazdopadne vtedy este mlady sympatak Fabio Testi bol hlavnou hviezdoiu filmu a slusne film tahal dopredu. Rezisersky namakane, ale na to bol massi ako tvorca poliziotteschi predsa expert. 70 % ()

tenebrae86

Další skoro až raritní italská žánrovka, která je v současnosti dostupná na Netflixu. Po relativně slabším "Na plný plyn" tu máme další poliziotteschi od Stelvia Massiho a tentokrát je to opravdu zábavný a výborně natočený kousek o černých sázkách na hardcore motokrosových závodech. Ne že bych byl zrovna fanda motokrosu, ale film mi zkrátka sedl. Má dobrý spád, adrenalinovou akci, chytlavý děj i napínavé scény. Plus sympatická ústřední dvojice závodníků (Fabio Testi, Vittorio Mezzogiorno), krásná krajina, skvělá kamera i obraz. Nuda se v žádném případě nekoná. Závěrečný závod mě pak totálně rozsekal - brutální a efektní smrtelné nehody, srážky a krutá zranění, figuríny létající vzduchem, regulérní vraždy a publikum dělá jakoby nic. Vše totálně přepálené až se člověk musí smát, ale dobré, velmi dobré :). ()