Míša Kratochvílová je zkušená zdravotní sestra, nyní na mateřské dovolené. Když ji její dobrá kamarádka Mery Černá láká, aby se vrátila na urgent, Míša dá radši přednost rodině. Okolnosti však naberou nečekaný obrat. Katka dnes nastupuje do práce, hned první den se ale zdá, že to bude nad její síly. Navíc se tu potkává se svým známým z dětství, Matym Bojanem. Jejich rodiny spojuje nevyřešená minulost. Lukáš Hartman žije se svou babičkou, policajtkou ve výslužbě a řeší nedostatek peněz. Zdá se, že Lukáš se bude muset kvůli penězům na čas vzdát studia medicíny a začít pracovat. Major Hartmanová však udělá vše pro to, aby vnuk studia dokončil. (TV Prima)

solver

Bude to lepší než kód. Ti mladí lidé tam mají značný potenciál. Natálka a její parťačka v reálu o 10 let starší i herecky zkušenější a Jan Nedbal (neskutečná podoba s mladým Janem Třískou) to posunou o level výš, nepochybuji :) ()

mira007

Tak jsem dal první díl nového seriálu, který sice není vlastně vůbec nový, ale tak nějak jsem vydedukoval, že Prima se snažila jít pro diváky cestou Slunečné, kde byla trefa obsadit hlavní role herci do třiceti let, což se ukázalo jako výhra mezi těmi všemi okoukanými zaběhlými tvářemi. A protože nechtěli dělat fungl nový seriál, tak ty mladé nasadili do existujícího projektu s už vytvořenými ateliéry i obsazením. Ti tři mladí sice mohli nastoupit do Modrého kódu přímo, ale to by na to neskočili diváci, kteří chtějí novinky. Výsledek? Zatím velmi slabé a hloupé ( i v rámci Modrého kódu ), viz postava kriminalistky Kolárové , u které jsem si poprvé řekl, že hraje blbě a nevěrohodně snad poprvé v životě. Modrý kód jsem respektoval, že se snaží o nějakou akci ať byl výsledek často jakýkoliv, ale snažil se. Tohle vypadá spíš na tuctovou vztahovku. A u modrého kódu se mi líbila znělka, tady tohle country mi přišlo k smíchu. Tak hlavně, že zůstala závěrečná písnička. ()

vin55

stejně skvělý jako klasický modrý kod jen tak dál už se těším až se vráti david hofbauer sním to bude ještě lepší ()

Marze

Daniela Kolářová a několik pohledných mladých tváří. Připomíná to seriál Ordinace v růžové zahradě. Jako v ochotnickém bytovém divadle někdo někam vstoupí, cosi utrousí, odejde, střih a totéž znovu v jiné dekoraci. Nelze srovnávat s extraligovou Nemocnicí na kraji města. ()

• Na konci epizody zazní píseň „Blueberry Sky“ od kapely Light & Love. (Katka189)