Samuraj Jack

• Poľsko Samuraj Jack (viac)
USA, (2001–2017), 23 h 28 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvorcovia:

Genndy Tartakovsky

Kedysi dávno v dnes už nejestvujúcej krajine ubližoval ľuďom vládca temnôt Aku. Jedného dňa sa mu však postavil na odpor samuraj menom Jack, ktorý mal magický meč. Kým ho však Jack dokázal nadobro zničiť, Aku otvoril časový portál a poslal ho do ďalekej budúcnosti plnej robotov a rôznych mimozemských príšer. Jack sa teraz snaží dostať naspäť domov, popritom však pomáha tým, ktorí ho potrebujú a neustále sa dostáva do životunebezpečných situácií. Zároveň sa snaží nájsť Akua a konečne ho navždy zničiť. (pivo)

3 AM Code

Anime o japonskem samurajovi, co neni od japonskych tvurcu. Mix sci-fi, fantasy, samurajske filosofie, pohadky a kdo vi ceho jeste. Uzasne prapodivny, misty az psychedelicky ulet. Hodne originalni a svebytna zalezitost jak po vytvarne tak dejove strance. To vsechno se da o tomhle serialu napsat a porad ho to dostatecne nevystihuje.. budu si muset vzit cas a trochu se nad tim zamyslet. :-) ()

TeeAge

Nedokážem prísť na to, čo je v tomto animáku tak zaujímavé, že sa k nemu sadne, a musí sa dopozerať. Magické.. Ak na to prídem, ozvem sa. ()

zelvopyr

Ne, nebudu ohrnovat nos a ocením originální kresbu, kterou mám rád, povedený casting (Jack + Aku přinejmenším) a úchylně barevný a rozmanitý vesmír. Škoda ale hrozné repetitivnosti, prostě to tak nějak není napínavé a místy mi táhnou hlavou myšlenky na rychloposuv... ()

Madsbender

Že zrejme najoriginálnejšie anime, s akým som mal tú česť, je cartoon z americkej produkcie je jedna z vecí, ktoré mi nejdú do hlavy. A tiež prečo ma stále tak láka pozerať to dokola a dokola a dokola... ()

Webb

Tak tenhle animák mě teda moc nechytnul. Popravdě, nevím co dělá nějaký "Samuraj Jack" v TOP 200 nejlepších seriálů. Pro mě je to průměr v rámci žánru. ()

ledzepfan

Pár dílů je slabších..občas na nás vybafne vyložená sračka....ale ten zbytek je povětšinou shluk akční (filmovokomixové)dynamiky, odkazů na všechnomožné odevšaď, až filosofujícího hloubání a výborných nápadů....=tohle prostě žeru!!! ()

SarumanKo

Nepochybne jedna z najlepších cartoonoviek, aj napriek tomu, že je z novšej vlny. Samuraj Jack je na pomery Cartoon Networku pomerne dospelá a epická záležitosť spracovaná netradične i v rámci žánru. Mystika, história, moderna, hudba a nezvyčajne umelecká kresba prevyšujú iné cartoony nielen originalitou, ale aj celkovou vysokou úrovňou a zábavnosťou jednotlivých častí. (9/10) ()

dee-key

Jako malej prcek jsem na to koukal na Cartoon Network a strašně jsem to žral. Ale už si to vůbec nepamatuju, tak to hodnotím tak, jak bych to hodnotil před deseti lety. ()

Ludivitto

Jen v mála animovaných seriálech vidíte širokoúhlé až "artovně" pomalé záběry. Skvěle vymyšlená postava Jacka - ani nemluvím o úhlavním záporakovy Aku:) ()

manonfire

Vadí mi snad jen ta trapná obezřetnost k dětskému dvákovi, kdy Jack kosí zásadně robotické slouhy a prakticky nikoho s lidskou duší, byť by sebetemnější. Přesto se tímhle cartoonem táhne neobvyklá příběhová poetika, která ho od ostatních odlišuje a povyšuje. Zejména poslední série je pak vyloženě pastvou pro oči. Neobvykle působivý patvar dětského seriálu s prvky výtvarného i scénáristického umělečna, jehož se tvůrci odmítli navzdory převažující divácké skupině vzdát. 80% ()

Mr.Floyd

V ponuke množstva animovaných hovadín kanálu Cartoon Network jednoznačná voľba, ktorá zaujme chytľavím spracovaním , bizarními situáciami (veď už len samotný námet samuraja v budúcnosti si zaslúži pozornosť) a zábavnými príbehmi. Váhal som medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami, ale pri porovnaní s ostatkom americkej detskej seriálovej produkcie musím Jacka zaslúžile oceniť. ()

Rudinsky

Prosíím, sfilmujte to niekto! Tartakovskeho feeling, a samozrejme absolútne avantgardné príbehy a dá sa povedať aj celkom slušná brutalita. Cartoon Network sa fakt pozviechal, a v rámci počitačovo animovaných šialeností nám ponúkol toto. NICE ()

RichardLev

Netradiční seriál, kde se jen velice málo mluví, důraz je kladen spíše na video a audio. To se dneska vidí jen málo - většina seriálu pro děcka jsou ukecané až běda. Samurai Jack je akční mix sci-fi, fantasy a všeho možného. Některé díly jsou neskutečný bizár. Nevýhodou je, že seriál končí otevřeně. Nečekejte tedy na šťastný konec. Oblíbené epizody: Jack and the Warrior Woman; Jack and the Three Blind Archers; Jack and the Ultra-robots; Jack and the Spartans; Jack in Egypt; The Birth of Evil; The Aku Infection; The Scotsman Saves Jack. ()

Prcek008

Samurai Jack jsou v podstatě dva seriály. První 4 řady jsou epizodní, veselé, tak trochu pro děti, ale artisticky animované, takže poteší oko dospělého diváka. Naproti tomu pátá řada je temný, emocionální příběh na pokračování gradující v epické finále, jaké jsem už opravdu dlouho nezažil. Takže slabší **** za první čtyři řady, silných ***** za řadu poslední. ()