Seriál z malebné vesnice vypráví s laskavým humorem a nadhledem o veterinářce Lucii Boučkové (Tereza Kostková), která na malé vesnici zachraňuje nejen zvířata, ale často i lidské osudy. Sama se však jednoho dne ocitne před volbou, kdy se musí správně rozhodnout mezi dvěma muži, aby našla pravou lásku a zajistila šťastnou budoucnost pro sebe a svého syna Filipa (Filip Antonio). (TV Prima)

Peabody

jasně, romkom jako řemen, ale klidová, venkovsky milá (jak jsem z města), hezké holky, Vojtek a Zach tedy nic moc, ale Polívka a Zedníček a Táborský s Nárožným to ano. Moc se mi líbil soundtrack, tedy volba dobových písní (nikoli šišlající Elíza Kopecká v titulcích). Jasně, že by v celé vesnici nebyl signál a mobily se nepoužívaly, je asi fikce, ale u tohoto žánru nehledám logiku.  K práci mi to vyhovovalo. ()

kajas

Jeden z nejlepších seriálů Primy hlavně díky rozumnému rozhodnutí tvůrců napsat a natočit opravdu jenom těch 16 epizod a uměle nenatahovat děj několik let (zdravím Slunečnou). Retro soundtrack přesně dokresloval vesnickou atmosféru, z postav se mi nejvíce líbily ty nejmladší (syn hlavní hrdinky) spolu s nejstaršími (báječní pan Nárožný s panem Vlachem). V záplavě kriminálek příjemná oddychovka k vaření. Skoro 4*. ()

alisa.upir odpad!

Je ostuda, že takovýhle seriál se točí v dnešní době. Kdyby se možná vyprodukovat před 15 lety, byl by asi trochu míň trapný. Ale ta doba už minula. Seriál má trapné, strojené dialogy. Nudný hudební doprovod hrající za každou cenu divákovi na city. Absolutně předvídatelný děj a nudné “zvraty”. Fakt bolí koukat se na to s vědomím, že tohle je ta současná česká tvorba. Člověk má pocit, že se kouká fakt na něco z devadesátek - a tohle teda není myšleno jako pochvala - tohle absolutně nemůže oslovit někoho pod padesát, nebo s víc než půlkou mozku. Prý nadhled, že v tom seriálu je - LOL - shlížet na někoho shora (zejména na diváky) fakt není nadhled. A tohle asi tak shrnuje všechno, co o tomhle seriálu potřebujete vědět. ()

Trixinka

Seriál měl slušně našlápnuto k vyššímu hodnocení. Bohužel jen do 14 dílu. To co předváděla hlavní hrdinka, do té doby "rozumná, vyrovnaná, sympatická", v tomto dílu bylo upřímně řečeno na facku. Chování malého, ubrečeného děcka, kterému někdo sdělí kritiku, mě osobně docela nemile překvapilo. Myslím, že zde to tvůrci zbytečně moc vyhrotili a ne úplně dobře se trefili do charakteru hlavní hrdinky. Pokud chtěli nějaký konflikt či důvod k hádce mezi Luckou a Honzou, mohli vymyslet něco jiného, zásadnějšího, kvůli čemu by se ti dva mohli pohádat. No ale co už, nestalo se. Celkově hodnotím seriál jako povedený, charakter postav takový klasický vesnický pel mel (kdo někdy žil na vesnici, tak zaručeně pár postav ve svém životě potkal), dějově to místy pokulhávalo a přešlapovalo na místě (např. pátrání po Honzově rodině - že jeho otec bude ten, který to byl, jsem uhádla skoro hned, komplikovaný vztah Jirky a Táni - uměle a dost nápadně natahovaný příchodem nového žokeje). Herecké obsazení zvoleno dobře (s některými herci mám problém celoživotně, ale tady mi nějak nevadili - např. Žilková), jen nevím zda jsem divná jen já ale měla jsem pocit, že Roman Zach strašně huhlá mumlá a místy jsem musela zvyšovat hlasitost, abych mu rozuměla. Závěrem lze napsat, že Hvězdy nad hlavou jsou pohodový seriál, u kterého se určitě pobavíte, ale velkou intelektuální náplň od toho nečekejte :) ()

mirkath1

Beru, jak to je, ačkoliv tak málo lidí ve vesnici jsem ještě neviděla. Jako zajímavost, žádné malé děti a ejhle nahodička všichni mají zrovna děti ve věku 15cti let a v tak malé vsi je škola kam chodí :) Blbostí je tam hafo, ale nemohu popřít, že mě to bavilo. Velká škoda, že nenabrali i nějaký kompars. ()

• Jirka (Roman Vojtek) jezdí na motorce Jawa 50/23 Mustang, vyráběné v letech 1969–1982. Trochu nelogicky jí říká „indián“, ale mustangové nebyli indiáni, ale volně žijící plemeno koně v Severní Americe. (sator)
  • Vojanda (Alžbeta Stanková), která přijede na inzerát, má na sobě uniformu americké armády z II. světové války s hodností technika 5. stupně. Přijela ruským vozem UAZ 469, vyráběným od roku 1971. (sator)