Televízna úprava stredovekej frašky o potrestaní manžela, ktorý chcel terorizovať svoju ženu. (RTVS)

Flego

Jednoduchý príbeh sa odohráva na námestí, kde kočovní herci hrajú divadelnú frašku o potrestaní panovačnej ženy vlastným manželom za prítomnosti mestskej honorácie a jednoduchých ľudí. Televízny divák v podstate vníma veršované predstavenie, ktoré prerušujú diváci svojimi spontánnymi reakciami. Je to do značnej miery ukričané a primitívne, predlohou bola stredoveká fraška, ktorá mala v časoch vzniku úspech, sila tohto televízneho filmu však časom vyprchala. Druhý komentár, siedme hodnotenie. ()

Autogram

Doberanie a súperenie mužov a žien podľa stredovekej predlohy, len je to presne naopak oproti obsahu od RTVS. Ide o potrestanie manželky, ktorá chcela zmluvou na pergamene utláčať svojho manžela. Herecké obsadenie je na taký krátky film monumentálne a aj na ten najmenší štek je tu z neznámych dôvodov herec prvej ligy. Na javisku prebieha hra vo veršoch, pod javiskom bez veršov a práve tam mi na konci filmu niečo akoby chýbalo. –––– Je to trochu naivné, nemyslíte? – Čo chcete, sme v stredoveku! ()