Harald se rozvedl se svou ženou Cecilií po hádce, kde padla slova o ublížení na zdraví a obtěžování dítěte. Nesmí teď vídat svou dceru Lisu. Jednoho dne ji ale v návalu hněvu unese a začíná několikadenní road movie, na které se oba sblíží. V patách mají policii a rozčilenou Cecilii. Pouze jedna policistka věří, že Harald není násilník, a tuší, že na výsledné situaci má vinu i Cecilie. Severské drama s výbornými hereckými výkony, kde zvlášť Jørgen Langhelle je natolik nejednoznačný, že se s ním dlouhou dobu nemůžete ztotožnit a nevíte, zda opravdu své dceři neublížil. (marvy)

Aky

Naprosté absolutorium. Kdybych mohl dát deset hvězdiček, tak je dám. Střídmým způsobem vyprávěný napínavý příběh o otcovské lásce, tuposti a krutosti opičí lásky matky k dceři, s nádhernou vsuvkou minipříběhu o chlapském kamarádství dvou šoférů, kteří se vidí prvně v životě, ale vsadí na sebe téměř všechno jen kvůli schopnosti vcítit se jeden do druhého a důvěřovat si. Zcela beze ubytku zvládnutá dětská role. Kdybych psal dál, vršil bych jen další a další superlativy. ()

Max-Wesslo

Výborné sociální drama o "únosu" dcery svým otcem. Co na tom, že podobné téma bylo zpracováno už tolikrát. Tento norský nízkorozpočtový snímek vás totiž dokáže pobavit, při napínavých scénách pomalu nedýcháte a naopak při emotivních scénách tlačíte slzu. Snímku vévodí hlavně herecké výkony. Jak Jörgen Langhele v roli otce, tak Vera Rudi v roli jeho sedmileté dcerky podali výjimečné výkony. Jejich charaktery se v průběhu filmu mění a divákovi chvilku trvá, než přijde na to, jestli jsou vlastně ti zlí nebo hodní (což se týče hlavně Langheleho). Za to snímek vděčí také inteligentnímu scénáři, který se vyvaroval zbytečných nelogičností. Ano, filmový rýpal vždycky něco najde, ale v porovnání s některými americkými snímky na podobné téma se nedá scénáři nic vytknout. Nenašel jsem téměř žádnou chybičku a výborně se bavil celých 90 minut, proto dávám zasloužené 4 hvězdičky. ()

JANARYBA

Nesváry mezi rodiči odnesou nejvíc jejich děti. Taková rozcapená děťátka jako tady ten blonďatý andílek nejsou jen ve filmu a ne jen v Norsku. Moc mě tu vzalo to neokázalé přátelství mezi chlapy z náklaďáku. ()

eLeR

Tak ako mi na začiatku filmu boli Harald aj Lisa nesympatickí, tak mi na konci filmu obaja boli sympatickí a fandila som im ... veľmi príjemne strávených 92 minút, určite odporúčam. ()

emma53

Tyhle témata, kde figurují děti z nefunkčních rodin, jsou vždycky něčím smutné. Tady těch faktorů ke smutku bylo víc, od mateřské opičí lásky ke své dceři, nezodpovědné Cecilie, která otěhotněla jako velmi mladá až po možná trochu prchlivějšího manžela. Ovšem je otázkou, co je k té hádce přimělo a proč nakonec došlo i k tak závažnému obvinění. Jörge Langhelle hrál Haralda tak dobře, že jsem tomu obvinění skutečně střídavě věřila a nevěřila, což bylo účelem scénáře, který se opravdu povedl. S Lisou už jsem měla trochu větší problémy, protože jí naložili na bedra příliš mnoho proměn a některé mně moc nesedly a tudíž jsem byla místy přece jen trochu skeptická. Ta chlapská záležitost, jak tady někteří píší, byla opravdu příjemnou vsuvkou, jen kdyby takové situace existovaly i v reálu o čemž silně pochybuji. Jo, kéž by všechny takové podobně smutné příběhy dopadly alespoň z poloviny tak, jak jsem to měla možnost zažít v Hold My Heart. ()

Oko na severskou kinematografii...

Oko na severskou kinematografii...

21.04.2008

...má Skandinávský dům v Praze, který vám představuje tvorbu z krajů fjordů a dlouhých zim v... no ano, v kině Oko (Františka Křížka 15, Praha 7). Program na nejbližší tři měsíce je pestrý od… (viac)