Tři surfaře, mladíka Keoma Jonese, upovídaného dobrodruha Mickeyho McCormacka, který už je za zenitem své slávy a zamlklého Shanea Danielse, který je z nich nejlepším surfařem, pojí nejen hluboké přátelství, ale především neuhasitelná vášeň pro surfování. Před časem opustili svět profesionálního surfingu a teď cestují po světě, aby našli legendární dokonalou vlnu. Hledání je zavede na Madagaskar, kde se dostanou do vězení poté, kdy se Mickey pokusí získat místní dívku, na Bali, kde se setkají s jinou skupinou vášnivých surfařů a nakonec na Havaj. Právě tady objeví to, co tak dlouho hledali, gigantickou, téměř patnáctimetrovou vlnu, která se řítí kupředu téměř šedesátikilometrovou rychlostí. A když Mickey zahyne při pokusu o jízdu na téhle slané nestvůře, sedne Shane do letadla a letí přes oceán, aby tutéž vlnu dostihl a pokořil u břehů Mexika. (oficiálny text distribútora)

FilmFan24

Balzám na duši! Ač nesurfuju, prostě nemohu hodnotit jinak. Oceán, vlny, životní postoj...jakýstakýs příběh. Film se veze na vlnách oceánu - a to doslovně! ()

Enšpígl

Nečekejte od filmu žádnou dějovou zápeltku. Film si prostě jen tak spokojeně existuje a jen díky tomu, můžeme pochopit surfařskou svobodomyslnost, sílu kumunitní přátelství a naprostou oddanost z mého pohledu nejkrásnějšímu sportu světa, surfu. Některé záběry jsou prostě nádherný a když Shane skočí z rybářský loďky do moře, skočí na surf, spatří vlnu a plave vstřís vysněnému osudu, to je prostě nádhera. Je škoda, že žijeme v zemi bez moře, protože mě kdysi řek jeden chlapík co sem dovážel hadry O Niel, jestli nežiješ u moře, můžeš se surfování naučit, ale těžko ho můžeš umět. ()

Martin741

Jeden z tych lepsich Surfarskych filmov ako Velka Streda 1978, Endless Summer, Chasing Mavericks a dost aj Bod Zlomu s Ryvsom a Swayzem. Hoci teda Bod Zlomu je skor akcnak nez surfarsky film. Ale ako hovorim, tempo je dobre, hudba nadpriemerna a dialogy sa daju pocuvat : 70 % ()

ABs

Snímek bych označil za propadák. Surfové filmy lze zařadit do stejné kategorie jako porno… poslední, co vás zajímá na filmu, je jeho příběh. Surfové dokumenty jako Endless Summer, Riding Giants, Billabong Odyssey, Blue Horizon vám přinášejí přesně to, co od surfového snímku očekáváte…kvalitní surfové záběry, historii, legendy a zajímavosti z oblasti tohoto sportu. Tento film trochu zachránily dvě věci; surfové záběry z Bali, tow- in surfing na Jaws {Havaj} a hvězdné obsazení filmu: Shane Dorian {11 let na ASP World Tour, v roce 2008 získal cenu Global Big Wave}, Shaun Tomson {World Champion 1977, v roce 1969 byl očitým svědek legendární jízdy Grega Nolla na " největší vlně ", kterou kdy kdo serfoval }, Brian Keaulana {syn serfové legendy "Buffalo" Richard Keaulana, ikona "big wave " surfingu, v roce 1993 oceněn čestným vyznamenáním US Lifesaving Association za záchranu turisty, který byl uvězněn v podvodní jeskyni }, Darrick Doerner {objevitel "tow-in" surfingu spolu s Laird Hamiltonem a Buzzy Kerboxem, spolupracoval na filmu Point Break}, Matt George { spoluautor filmu, žurnalista serfového magazinu Surfing a Surfer}, Rush Randle {několikanásobný mistr světa ve windsurfingu}. Film stál 10 milionu dolarů a byl stažen z kin po dvou týdnech promítání. ()