Artušove poslanie

(TV film)
  • Česko Artušův meč (viac)
všetky plagáty

V tomto příběhu se král Artuš ocitne v dnešní Americe. Když se pro něj Merlin za deset let vrací nachází 15-ti letého Artuše, který mu vůbec nedůvěřuje a nechce se s ním vrátit do minulosti. Úkolem Merlina je velice rychle Artuše přesvědčit o jeho skutečné identitě, ještě před tím než se Morganě podaří získat Excalibur a tím umožnit temným silám ovládnout celý svět… (oficiálny text distribútora)

curunir

Trápnosť celého tohto ,,filmu" zaistuje, že raz sa stane v danom žánri určite legendou. Práve som si ho pozrel a vôbec nenachádzam slov, čo k tomuto povedať. Snáď len že jedinou originalitou (ak sa to tak dá nazvať) je, že po všetkých tých výletov do minulosti na Artušov dvor, prichádza bájny kráľ do našej doby, aby ušetril producentom peniaze a samozrejme zachránil svet, ešte k tomu v podobe 15 ročného spratka. O scenári sa neoplatí ani baviť, tak len špeciálne vyzdvihujem herecké výkony, kde plejáda neznámych aktérov podala skutočne najhoršie zo svojich najlepších výkonov (alebo naopak?). ()

upas

stoprocentně platí známé cimrmanovské: fáze očekávání a... fáze zklamání. rovněž tak druhá polovina byla stejně slabá jako první. hvězdička je za pěknou morganu. kdyby tvůrci filmu neudělali z merlina senilního zmatkáře, mohly být možná dvě. ale spíš ne. ()

Riker

Bral bych to jako komedii, bohužel pasáže rádoby vážné a akční nejsou směšné, ale trapné. A je jich tam až moc. ()